Fotbalové derby v Nedašově: Osm stovek diváků!

Zlínsko - I. A třída: V duelu Jiskry s Kvasicemi se rozhodovalo až v samém závěru.

22.4.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

NEDAŠOV - BRUMOV B 2:1 (0:1)
Před výbornou diváckou kulisou se hrál bojovný a útočný fotbal, který se musel líbit. Brumovští byli rychlejší, pohyblivější a zejména záloha vedená výborným Zvoníčkem dělala domácím velké problémy. Hosté zaměstnávali výborně chytajícího brankáře Šenkeříka více, a ten musel do 25. minuty likvidovat tři nebezpečné střely. Byli to ale Nedašovští, kteří mohli dát úvodní branku zápasu. Ve 40. minutě po špatně zahrané malé domů stáhl ve vápně hostující brankář Dominika Nováka a kopala se penalta.

Gólman však svoji chybu napravil a Markovi Kolínkovi pokutový kop chytil. Pravidlo nedáš-dostaneš se potvrdilo hned o minutu později, kdy hezkou brejkovou akci zakončil střelou k tyči brumovský Staník- 0:1. Do druhé půle přišli na hřiště hráči Nedašova jako vyměnění, a po drobných úpravách v sestavě převzali taktovku zápasu do svých rukou. Vyrovnání se diváci dočkali v 61. minutě, kdy Michal Novák našel ve vápně Jiřího Fojtíka a ten dělovkou z první nedal brankáři nejmenší šanci-1:1.

Když se zdálo, že se mužstva rozejdou remízou, kopal Marek Šuráň přímý kop, který po závaru před brankářem hostů našel nohu Radka Cíchy, a bylo rozhodnuto - 2:1.

Branky: 61. Jiří Fojtík, 90. Cícha - 40. Staník. Rozhodčí: Štefánik - Holub, Vrána, 780 diváků. Nedašov: Šenkeřík - Novál Michal I, Novák Jaroslav, Novák Michal II, Šuráň Marek - Cícha Radek, Machač Ondra, Novák Petr (79. Novák Josef), Fojtík Jiří - Novák Dominik (73. Šuráň Petr), Kolínek Merek (88. Fojtík Jakub). Trenér: Ladislav Fojtík. Brumov B: Výpušťák (90. Fojtík R.) - Machů, Dekleva A., Matějíček, Ungermann - Ritter (81. Bobot), Zvoníček, Staník, Smolík (70. Fojtík A.) - Smolka, Bartošák.

JUŘINKA - VLACHOVICE 1:3 (0:1)

Hosté brali všechny body díky fantasticky chytajícímu Škovranovi a tvůrci hry Gabrišovi, který byl doslova všude. Ve 37. minutě do stříleného centru Dalibora Olejníka vloží nohu kopačku Doruška a nechytatelně změní dráhu míče. Po hodině hry se domácí konečně dočkali. Hlavica narazil Páleníkovi, jehož zakončení bylo rutinérské - 1:1. Neuběhla ani minuta a Gabriš s pomocí břevna nachytal Rumana z přímého kopu na hruškách - 1:2. To byla ledová sprcha. V 67. minutě musel Cverna zatáhnout za záchrannou brzdu po průniku Šuráně. Gabriš penaltu proměnil - 1:3.

Branky: 60. Páleník - 61. a 67. Gabriš, 37. Doruška. Rozhodčí: Skalický - Kopecký, Zubek. DS: Měrka, 100 diváků.

MLADCOVÁ - HRACHOVEC 3:0 (2:0)

Domácí šli do vedení již v páté minutě, když se pěkně uvolnil a zakončil Korch. Do domácích řad vnesl klid Černý, když nadvakrát proměnil centr Čepela. Hrachovec v první půli soupeřova brankáře až na jedinou výjimku neohrozil. Naopak domácí mohli zvýšit po úniku Luňáka. Ten si spravil chuť chvíli po přestávce, když tentokrát ve stejné pozici nezaváhal. Utkání tak bylo předčasně rozhodnuto a ztratilo náboj.

Branky: 5. Korch, 30. J. Černý, 50. Luňák. Rozhodčí: Mikula - Malota, Tomanec, diváků 150. Mladcová: M. Černý - Mar. Dlabač, Lukovský, L. Struška, Vals - Luňák (77. Dan. Vaněk), J. Černý, Čepel, Machula - Zbořil, Korch (68. Dav. Vaněk).

LIDEČKO - PŘÍLUKY 1:0 (1:0)

V bojovném utkání vydřeli domácí první jarní vítězství. Aktivitou oplýval domácí rychlík Sukup, který v 35. minutě proměnil pokutový kop po faulu na Jana Novosada. Ten byl nedovoleně zastaven po hezké individuální akci. Po změně stran Přílučané přeskupili sestavu, vsadili na tři obránce a tři útočníky. Vytvořili si převahu, ovšem ani jedna ze tří vyložených šancí Dederleho, Nesvatby a Strachoně vytouženým gólem neskončily.

Branka: 35. z pen. Sukup. Rozhodčí: Klučka, 200 diváků. Příluky: Ondráš - Čelůstka, Baxa, Machalíček, Frolek nejml. (46. Frolek D) - Bělíček, Nesvadba, Svozil (75. Vlček), Dederle - Strachoň, Zubíček. Trenér: Jan Křapa.

Kompletní výsledky najdete v tištěném vydání Zlínského deníku.
22.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 22 000 Kč

Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Truhláři, montážníci interiérů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: Jedná se o výrobu atypického nábytku na zakázku, práce manuální a se stroji. Možná práce na montážích. , Možnost karierního růstu.. Pracoviště: Am interiér, a.s., Záhumení V, č.p. 322, 763 02 Zlín 4. Informace: Bernatík Michal, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 19 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidiči nákladní dopravy. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: řidičský průkaz skupiny C, E, profesní průkaz, strojnický průkaz na nakladače a bagry výhodou, Základní mzda 19.000,- Kč + prémie a příplatky, Místo výkonu práce je provozovna Brno, Železná 16, Nabízíme: 25 dnů dovolené, obědy, stravenky. Pracoviště: Metalšrot tlumačov a. s., Mánesova, č.p. 510, 763 62 Tlumačov. Informace: Petr SIGMUND, +420 603 144 623.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč

Uklízeči a pomocníci ve zdravotnických a sociálních zařízeních Uklízeč ve zdravotnických zařízeních. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Hvězda, z. ú. - dům služeb seniorům, Zarámí, č.p. 4077, 760 01 Zlín 1. Informace: Ludmila Sedláčková, +420 725 440 514.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 19 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Skladníci - prodejci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme ideálně středoškoláka se zaměřením na elektro nebo alespoň praxí na obdobné pozici. Pokud jsi vyučen v oboru a jsi šikovný, tak máš úplně stejnou šanci., Potřebná je pro nás Tvá znalost a orientace v elektroinstalačním materiálu se zaměřením především na silnoproud, Víš, o čem mluvíme, když se zeptáme na Word, Excel, Outlook, případně SAP, Vzhledem k charakteru práce se těšíme na někoho spolehlivého s dobrými komunikačními schopnostmi, milým vystupováním a fyzickou zdatností., Oceníme Tvou chuť se něco naučit a také učit nás., Tvou výhodou bude, pokud umíš, nebo se chceš naučit jezdit s VZV., Náplň práce: pracovat ve velkoobchodním skladu s elektroinstalačním materiálem a svítidly, budeš aktivně obsluhovat zákazníky, případně pohotově reagovat na jejich dotazy, na denním pořádku budeš přijímat a vychystávat materiál, dále na Tobě bude doplňování chybějícího zboží do regálů., Nabízíme: na začátku spolupráce Ti vše potřebné vysvětlí a ukáží zkušení kolegové, smlouva na HPP při nástupu, dvanáctkrát za rok dostaneš výplatu a to, že ji budeš mít na účtu včas, tak je u nás samozřejmostí, práci v perspektivní a stabilní společnosti s působnosti po celé ČR, čím šikovnější budeš, tím vyšší budou Tvé prémie, čekají Tě kolegové se smyslem pro humor a chutí do práce, pravidelně Tě budeme školit, a v neposlední řadě Tě čekají teambuildingové akce, jelikož si uvědomujeme důležitost správně fungujícího kolektivu., Výhody: stravenky, Kontakt e-mailem do předmětu prosím uveďte: Skladník-prodejce Zlín. Pracoviště: Janča & emas group s.r.o. - zlín, Březnická, č.p. 5602, 760 01 Zlín 1. Informace: Ing. Markéta Zichová, .

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) se v úvodním zápase nové sezony utkali s Mladou Boleslaví. Zápas nedohrál domácí kapitán Lukáš Železník. Foto: Deník/Libor Kopl

V Rosicích trénují mladí Saudové. Usilují o místo v týmu, který hrál MS

Před měsícem sledovali, jak jejich země zápolí na světovém šampionátu v Rusku, a nyní se snaží zaujmout natolik, aby si jednou pozvánku do seniorského národního týmu vysloužili i oni. V Rosicích na Brněnsku se aktuálně připravuje reprezentace do 23 let ze Saúdské Arábie.

dnes 10:02

Stejskal: Jestli zopakujeme Chorvatsko, o postup mít strach nebudu

/ROZHOVOR/ Přestože byli nováčkem soutěže, počínali si nadmíru zdatně. Fotbalisté Českého Brodu B obsadili v právě skončené sezoně I. A třídy solidní šestou příčku. „Převládá spokojenost, ale nesmíme se uspokojit. Týká se to některých zápasů i tréninků. Ale když slyším jak je to jinde, musím kluky pouze pochválit,“ říká trenér Jindřich Stejskal.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 11:05

Znojemské otestuje exotika, přijede katarské mužstvo Al-Rayyan

S katarským mužstvem Al-Rayyan SC sehrají ve středu druholigoví fotbalisté 1.SC Znojmo FK přátelské utkání. Příležitost mají podle vedení klubu dostat hlavně náhradníci.

dnes 08:42

Brankář Sigmy Buchta: Slavia byla efektivní, já jsem nic nechytil

/ROZHOVOR/ Nepříjemný vstup do ligové sezony zažila fotbalová Sigma a především brankář Miloš Buchta. „Pro gólmana jsou nejhorší zápasy, kdy si nesáhne na balon a jen je loví ze sítě,“ konstatoval strážce olomoucké branky po jasné domácí prohře 0:3 se Slavií Praha. „Musíme na to rychle zapomenout,“ nabádá brankář, jenž nedávno oslavil 38. narozeniny.

Gajić se poprvé trefil v lize. "Mám stejně gólů jako Zlámal," směje se

Šestasedmdesát zápasů. Tak dlouho čekal srbský stoper Zoran Gajić na první gól v české nejvyšší soutěži. Rodák z Bělehradu se trefil až ve třetí sezoně.

Plavkyně Gogelová je mistryní republiky v závodě na padesát metrů prsa

Šest medailí a jeden titul mistra České republiky získali na letním národním šampionátu v Praze závodníci Plaveckého klubu Zlín. Nejúspěšnější členkou výpravy byla Michaela Gogelová. Juniorská reprezentantka časem 34,78 sekundy brala zlato v závodě na padesát metrů prsa.

Polohová štafeta Žraloků vybojovala na mistrovství republiky premiérové zlato

Tenhle úžasný výsledek se zlatým písmem zapíše do dějin Zlínského plaveckého klubu. Smíšená polohová štafeta ve složení Monika Langerová, Matěj Zábojník, Lukáš Macek a Gabriela Chudárková na letním mistrovství České republiky v Praze vybojovala mezi dospělými historicky první titul Žraloků.