SFC OPAVA – FC TESCOMA ZLÍN 0:0

„Opava vyhrála na šance, nebezpečné byly hlavně její standardky. S bodem jsme určitě spokojení. Už úvodní jarní kola naznačila, že každý venkovní bod bude mít svou cenu a pro ten z Opavy to platí dvojnásob. K zápasu jsme neodjížděli v jednoduché situaci, předchozí utkání nám nevyšlo a kluci chtěli sami sobě i našim fanouškům ukázat, že fotbal hrát umějí. Myslím si, že se to povedlo a kromě výsledku mohou být spokojený také s výkonem,“ řekl hlavní trenér Zlína Alois Skácel.

Začátek zápasu tomu ale příliš nenasvědčoval. Slezané se dostali do tlaku a pokusy Partyše, Zapletala či Radzinevičiuse byly hodně nebezpečné. Ševci se vymanili z pevného sevření teprve po půlhodině hry, ale kromě náznaku Holíkovy šance směrem dopředu příliš nezlobili. To na opačné straně těsně před odchodem do kabin skončila Křečkova hlavička na tyči, vzápětí Schaffartzikovu pumelici bravurně vytěsnil Kořínek.

„Aleš nás několikrát podržel a byl jedním ze základních pilířů našeho mužstva. Pochvalu však zaslouží i další hráči. Utkání odjezdili na sto procent a v oboustranně rychlém a důrazném střetnutí přidali oproti předchozím zápasům i fotbalovou kvalitu. Ve druhém poločase jsme si vytvořili dvě gólové příležitosti a je škoda, že ani jednu z nich nedokázali kluci lépe vyřešit,“ mrzelo Skácela.

Ve druhém poločase Zlínští opravdu zvedli hlavu a na sérii opavských příležitostí našli odpověď. Nejprve se sám před Květoněm zjevil Železník, po něm pálil ve stoprocentní šanci Elšík. Na opavského gólmana si však nepřišli. Případná výhra by však byla pro Slezany hodně krutá. I ve druhé půli totiž dostali hosty několikrát do úzkých a jen výtečné Kořínkovy zákroky při šancích Schaffartzika či Halašky udržely skóre ve smírném stavu.

Utkání ve výtečné atmosféře pak gradovalo v samotném závěru, nicméně opavská sázka na totální ofenzivu úspěch nepřinesla. Zlínská defenziva odolala a trenér Skácel si mohl po zápase pochvalovat také změny, které v sestavě před zápasem udělal. Poprvé se totiž během jara dostali do základní jedenáctky Elšík s Pazderou a oba byli na hřišti cítit.

„Náš herní projev byl zase o kousíček lepší a hráči, kteří dostali příležitost, potvrdili oprávněnost své nominace. Věřím, že na výkon z Opavy navážeme i v dalších kolech, a vylepšíme tak trochu rozpačitý dojem z úvodu jara. Teď jsme udělali první krůček dopředu, stále však máme na čem pracovat“ doplnil Skácel.

„Měli jsme více šancí, škoda, že jsme nedali gól, celkově to ale bylo dobré utkání,“ souhlasil i trenér Slezského FC Josef Mazura.

Rozhodčí: Ondráš – Santarius, Paták. ŽK: Uvíra, Mikula – Holík, Švach. Diváci: 2302.

Opava: Květoň – Coufal, Uvíra, Mikula, Hrabina – Partyš, Křeček, Zapletal (60. Ficek), Schaffartzik – Radzinevičius (88. Neubert), Halaška (88. Žmolík). Trenér: Mazura.

Zlín: Kořínek – Pazdera, Malý, Kubica, Hájek – Dobeš, Polách, Elšík – Švach, Poznar (81. Bača), Holík (55. Železník). Trenér: Skácel.¨

DALŠÍ VÝSLEDKY 20. kola: Jihlava – Varnsdorf 0:1 (17. Melunovič), Sokolov – Třinec 2:1 (11. Čada, 35. Krmenčík – 84. Matoušek), Bohemians – Vlašim 1:1 (18. Duchnič – 37. Vaněček), Most – Ústí n. L. 0:2 (14. Moulis, 88. Veverka), Táborsko – Znojmo 1:0 (30. Nesvadba), Brno – Čáslav -:- (-:-), Karviná – Sparta B -:- (-:-).