Ostatně už před zápasem na sebe oba tábory ortodoxních fanoušků útočily. Policisté však horkokrevné příznivce stačili umravnit. Přesto prostor před fotbalovým stadionem chvílemi připomínal válečnou zónu či minimálně přípravy velké demonstrace.

„To z hokeje tedy neznám. Moc na fotbal nechodím. Letos jdu po třetí," komentoval pohled na hořící dýmovnice a létající láhve a stovky těžkooděnců jeden z diváků Martin Buriánek.

„Já to nechápu. V Hradišti jsou ti fanoušci v pohodě a když přijedou ven, tak je to úplně jiné," kroutil hlavou jeden z pořadatelů.

Ačkoli šlo o derby, přímo během utkání vše probíhalo bez větších potíží. Občasná pyrotechnika na hřišti či v hledišti už bohužel patří ke koloritu současného fotbalu.

Třináct fandů mělo problém s policií

„Já se jen divím tomu, že mně policisté při prohlídce hleděli i do tabáku a tam to vypadá, že někdo asi musel pronést i pneumatiku," glosoval jeden z domácích fanoušků hustý černý dým, který se v závěru utkání valil z klece určené fanouškům Slovácka.

Vyprodaný stadion si vítězství domácího týmu užil.

„Konečně jsme prorazili smůlu a po delší době jsme zase vyhráli. Navíc nad Slováckem. O to je ta výhra sladší," prozradila Veronika Malá, která na fotbal dorazila s přítelem z Otrokovic.

Několik fanoušků z obou táborů však místo v hospůdce strávilo sobotní večer na policejní stanici.

„V souvislosti s fotbalovým zápasem jsme zadrželi třináct osob. Ve většině případů šlo o přestupek proti veřejnému pořádku. V jednom případě pak došlo k trestnému činu," zhodnotila derby Lucie Javoříková, mluvčí krajské zlínské policie.