Organizátoři sáhli ke změně především díky lepšímu zázemí pro hráče i diváky, které otrokovická hala nabízí.

„Vítězný tým si zajistil účast v republikovém finále, které se uskuteční 9. února v Brně,“ upřesnil organizátor akce Lukáš Krbeček

Mezi hráči vítězného týmu byl například Matěj Votava, který jen o několik dní později zahájil přípravu se zlínským Fastavem.

„Co se tyče samotného turnaje, až na jednu dvě výjimky byl velmi vyrovnaný. Za sebe musím spoluhráčům poděkovat za super výkon a krásné první místo, které jsme vůbec nečekali. Rád bych ocenil také organizační tým, protože během dne vše fungovalo, organizace byla na jedničku a jsme rádi, že je možnost zúčastnit se takového turnaje v našem regionu. Už teď se moc těšíme na finále do Brna,“ zhodnotil kapitán vítězného týmu Jiří Švejda.

Už čtvrtou posilu získali fotbalisté Zlína. S dvanáctým celkem FORTUNA:LIGY podepsal tříletou smlouvu gambijský útočník Lamin Jawo.
Ševci hlásí další zahraniční akvizici. Do Zlína přichází gambijský útočník Jawo

Turnajový systém každý s každým nabídl celkem 28 utkání, z nichž většina byla vyrovnaná do poslední minuty.

„Chtěl bych týmy pochválit nejen za předvedené výkony, ale také za jejich disciplínu. I když emoce ke sportu patří, turnaj proběhl v poklidu, bez vyhrocených situací, což nás velmi potěšilo, protože ne ve všech městech k sobě bývají protihráči takto ohleduplní,“ vysekl pochvalu zúčastněným týmům Krbeček

Na druhém místě skončil těsně tým Speed Otrokovice, bronzovou pozici bral tým Dust2. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Tomáš Neubauer z týmu Panenky. Nejlepším hráčem byla vyhlášena Zuzana Hanáčková z týmu Tečka, jediná zástupkyně ženského pohlaví, která během sezony hájí barvy Slovácka.

„Musím říct, že jsme byli mile překvapeni výkonem Zuzky, která se v mužské konkurenci vůbec neztratila, naopak hrou oběma nohama a komunikací nás přesvědčila, že si cenu zaslouží,“ prozradil Krbeček.

Otrokovický turnaj byl jedním ze sedmi, kam letošní Winter-Cup tour zavítala. Mimo Otrokovice se fotbalisté o 8 postupových míst utkali také v Pardubicích, Olomouci, Brně, Praze a Ostravě. Celá šňůra vyvrcholí 9. února velkým Superfinále v Brně.

„Myslím, že jsme v Otrokovicích nebyli naposled,“ přislíbil Lukáš Krbeček.

Nejlepší střelec Uherského Brodu Šimon Chwaszcz
Nečekaný problém. Chwaszczovi návrat do Zlína zkomplikoval výron