DIVIZE ŽEN

Holešovské holky chtějí v neděli Podivín udolat nátlakovou hrou

Holešov – Po týdenní pauze o víkendu znovu zasáhne do divizních soubojů fotbalové družstvo žen Holešovských holek. I v neděli, kdy doma hostí Podivín, chtějí Hanačky pokračovat v jarní spanilé jízdě. Zápas na stadionu Na Střelnici začíná v 14.30 hodin.

,,Podivín patří k týmům praktikující jednoduchý fotbal podpořený bojovností a obětavostí. Jihomoravankám ale chybí kombinace," podělil se základními poznatky o osmém celku tabulky domácí kouč Slavomír Bednář starší.

Jeho kolektiv bude proto po utkání spokojený pouze s tříbodovým ziskem.

,,Hosté mají dobrou brankářku, ale jenom další tři hráčky s nadprůměrnou výkonností v poli," nezříká se role favorita vůdce lavičky lídra soutěže Bednář starší.
A protože se tým z Hané chystá střetnutí odehrát v plném nasazení, měly by Holešovské holky partii vyhrát.

,,Pomocí nátlakové hry s křídelními kombinacemi si chceme připravovat střelecké příležitosti. Budeme také klást důraz na jejich efektivitu, tak jako tomu bylo v našem posledním souboji proti Novým Sadům," prozradil taktiku trenér Holešova.

Ten také ví, že pokud jeho družstvo zápas nepodcení, tak by mělo získat další povinné tři body v soutěži.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

Tři body v Žalkovicích zajistila Valašským Kloboukám vyznavačka turistiky a cyklistiky Šárka Pjajková

Region – V prvním jarním kole fotbalového krajského přeboru žen favorité nezaváhali. Předpokládané tři body si připsaly celky Babic, Brumova, Lužkovic, Uherského Brodu i Valašských Klobouk. Nejdramatičtější cestu k výhře měly Valašské Klobouky, které udolaly Žalkovice až v posledních pěti minutách zápasu.

BŘEZŮVKY – BABICE 1:3 (0:0)

,,Před nejpočetnější kulisou velikonočního kola, když zápas sledovalo 70 diváků, jsme v prvním poločase předváděly pohledný fotbal. Škoda, že slibnou šanci neproměnila Huťková. Po obrátce už se nám přestalo dařit a zkušený soupeř toho využil k zisku předpokládané výhry. Srazily nás dva góly Habáňové, na které už jsme nedokázaly odpovědět. Babice si tak tříbodový zisk pohlídaly," konstatovala obránkyně Březůvek Ludmila Müllerová, jež za nejlepší hráčku svého družstva vybrala záložníci Zelinkovou.

,,Kristýna dělala obraně celku ze Slovácka problémy rychlostí a k tomu ještě tvořila naši hru, když rozdávala přesné přihrávky svým spoluhráčkám," chválila mladou oporu domácích Müllerová.

,,V utkání jsme měli víc ze hry, ale domácí kolektiv byl nepříjemný v osobních soubojích. Naštěstí ve druhé polovině zápasu jsme naši územní převahu dokázali gólově zúročit. Na jaře posilněné Březůvky ale byly hodně zdatným protivníkem," uznal kvalitu soupeřek vedoucí lídra krajského přeboru Aleš Havlíček.

Branky: Toboláková – Habáňová 2, Pavlína Matušová.

Březůvky: Vyoralová – Mizerová, Monika Zábojníková, Talašová, Müllerová, Masaryková, Černošková, Adéla Zábojníková, Grelová, Huťková, Jakešová. Střídaly: Toboláková, Stolaříková, Krupíková, Hanulíková, Zelinková, Plecová.

Babice: Hladíková – Habáňová, Pavlína Matušová, Karolína Matušová, Kotlabová, Hudcová, Králíková, Tichá, Urichová, Vančíková, Kristýna Malíková. Střídaly: Dvorská, Dudová.

NEZDENICE – BRUMOV 0:3 (0:0)

,,Do zápasu s druhým celkem soutěže jsme v porovnání s podzimem nastoupili s hodně obměněným družstvem. Nové tváře v našem týmu mě však potěšily. Zejména záložničce Uhrová a Kořenková podaly dobrý výkon. Jenom škoda, že jsme udělali tři individuální chyby. Ty rozhodly o naší porážce. Také nám chyběl důraz v naší šestnáctce," byl i přes porážku s vystoupením svého kolektivu spokojený první muž lavičky Nezdenic Ivan Pavlis.

,,Bez Bednářové, Kozubíkové, Černobilové, Pláškové a Šandorové jsme dlouho marně dobývali domácí defenzívu. Nezdenice se na nás dobře připravily. Zejména v prvním dějství Slovácký tým vycházel ze zabezpečené obrany a často hrozil z ojedinělých brejků. Pořádně jsme se probudili až po přestávce, kdy se nám podařilo vstřelit tři góly.

Všechny padly po akcích tvořivé Sochorové. První zaznamenala po jejím centru Trochtová, druhý vsítila po dlouhém autu naší záložničce po dorážce Jelínková a ten třetí si připsala po rychlém úniku Sochorové a její přihrávce pod sebe Krahulcová," uvedl po povinném vítězství lodivod Brumova Robin Sochora.

Branky: Jana Trochtová, Jelínková, Krahulcová.

Nezdenice: Manová – Maňasová, Gregorová, Vrábelová, Švecová, Lukášová, Uhrová, Kořenková, Janíčková, Hanáková, Sechovcová. Střídala: Uchytilová, Loskotová.

Brumov: Radka Koutná – Frajtová, Krahulová, Jelínková, Presová, Sochorová, Škrabolová, Kolaříková, Matoušů, Krahulcová, Bartošáková. Střídala: Jana Trochtová.

BŘEZNICE – LUŽKOVICE 2:4 (1:0)

,,Úvodních třicet minut jsme hrály špatně a soupeř nás zatlačil na naši polovinu hřiště. Vázla nám hlavně souhra. Paradoxně jsme se ale po trefě Adamíkové ujaly vedení. Poté jsme zlepšily kombinaci a hra se vyrovnala. Ve druhém poločase už byly ovšem Lužkovice znovu lepší a po našich chybách obrátily vývoj zápasu ve svůj prospěch," uznala autorka druhé domácí branky Žaneta Vaculíková.

,,V první půli jsme se nedokázali prosadit v koncovce. Po změně stran jsme už Březnici dostali pod tak a naši převahu jsme zúročili také gólově. Zlomem ve střetnutí byla pasáž mezi 52. a 58. minutou, kdy se nám podařilo vstřelit tři branky. Ve zbytku duelu už jsme jeho vývoj kontrolovali," prozradil hlavní klubový kouč Lužkovic Karel Dolina. Ten byl s výkonem družstva spokojený.

,,Dobře zahrála stopérská dvojice Molová, Hnilicová i levá obránkyně Veronika Florešová. Ve středu zálohy tvořila naši hru Vyvlečková. V předu byla nejvíc nebezpečná střelkyně dvou gólů Strachoňová," vyzdvihl největší tahounky Dolina.

Branky: Adamíková, Vaculíková – Strachoňová 2, Vyvlečková 2.

Březnice: Malotová – Bukovjanová, Kryšpínová, Vaculíková, Kubíčková, Hrdinová, Bejtkovská, Vavrušová, Marková, Hamalčíková, Adamíková. Střídaly: Michalíková, Kozmíková.

Lužkovice: Matlachová – Buchtová, Zeťková, Veronika Florešová, Hnilicová, Halová, Vyvlečková, Navrátilová, Mikuláštiková, Žalková, Strachoňová. Střídaly: Molová, Horňáková.

UHERSKÝ BROD – DFK HOLEŠOV 4:0 (1:0)

,,Na našem velkém hřišti nám Hanačky dlouho vzdorovaly. Až druhý gól, který dala ve 49. minutě Dufková zlomil jejich odpor. Následné trefy Eliášové a Máčalové už byly důsledkem naší převahy, protože ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsme Holešov překonávali technicky," radoval se z důležité výhry jeden z vůdců uherskobrodské lavičky Lumír Petrka.

,,Za přístup k utkání náš kolektiv zaslouží pochvalu. Vlivem zranění a pracovních povinností jsme totiž duel odehrály pouze s deseti fotbalistkami, přesto jsme do 60. minuty byly domácím vyrovnaným protivníkem. Hodně nás také podržela brankářka Kasalová. Ve zbytku střetnutí už nám však rychle docházely síly," hodnotila první jarní souboj hlavní holešovská trenérka Svatava Ságnerová.

Branky: Kovaříková, Dufková, Eliášová, Máčalová.

Uherský Brod: Šmilauerová – Vidová, Hájková, Chovancová, Lenka Kučerová, Kovaříková, Michaela Kučerová, Dufková, Máčalová, Eliášová, Kamila Zálešáková. Střídaly: Macková, Petrková, Klára Pospíšilová.

DFK Holešov: Kasalová – Adámková, Zita Pospíšilová, Pospíšilíková, Trhlíková, Foltýnová, Adriana Ševčíková, Zichalová, Hovořáková, Zderčíková.

ŽALKOVICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 2:3 (2:0)

,,Po dvou zaváhání Valašek v defenzívě jsme si v devětatřicáté minutě vypracovali dvoubrankový náskok. Po změně stran hosté začali víc běhat a už byli lepším kolektivem. My jsme byli pozdě u balónu. Nicméně utkání by slušela remíza. Vždyť ještě pět minut před koncem jsme vedli 2:1," mrzelo vůdce domácího družstva Radima Borovičku.

,,Až ve druhé polovině střetnutí, kdy jsme hráli po větru, jsme zlepšili náš herní projev. A díky přízemní kombinaci jsme otočili vývoj střetnutí na naši stranu. Klíčové góly zařídila Šárka Pjajková. Naše univerzální fotbalistka nejprve v 85. minutě vyrovnala na 2:2 a pak vyznavačka turistiky a cyklistiky v osmaosmdesáté minutě vstřelila i vítěznou třetí branku. Oba góly padly po dorážkách," popsal rozhodující momenty zápasu valašskokloboucký kouč Jaroslav Maňas.

Branky: Monika Netopilová 2 – Pjajková 2, Jeřábková.

Žalkovice: Kateřina Pitnerová – Trávníčková, Brázdilová, Pisaříková, Lucie Pitnerová, Monika Netopilová, Červíková, Kojetská, Řičicová, Zapletalíková, Sedlářová. Střídaly: Andrea Netopilová, Krejčí, Kristýna Koutná, Hana Netopilová.

Valašské Klobouky: Nikola Fojtíková – Tománková, Kalíková, Pjajková, Lišková, Bučková, Klára Trochtová, Mačková, Pavla Jeřábková, Nováková, Juřenčáková. Střídaly: Kristýna Kubíková, Valčíková, Andrea Jeřábková, Kristýna Kučerová.