VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalový zápisník Lubomíra Hotaře

Nová sezona krajského fotbalového přeboru žen začala o víkendu. Soutěže se zúčastní osm kolektivů. V porovnání s posledním soutěžním ročníkem už ženský krajský přebor nebudou hrát Březůvky, DFK Holešov, Nezdenice a Žalkovice. Novým týmem je celek Holešovských holek, když Hanačky do krajského přeboru přešly dobrovolně z divize. Nováčkem je družstvo z Přerovska Říkovice. Favority jsou Brumov, Holešovské holky a Lužkovice.

31.8.2017
SDÍLEJ:

Krajský přebor žen: Lužkovice - Holešovské holky 2:5. Foto: Slavomír Bednář mladší

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

Favority ženského krajského fotbalového přeboru jsou Brumov, Holešovské holky a Lužkovice

BRUMOV JDE DO NOVÉ SEZONY BEZ TRENÉRA ROBINA SOCHORY A NEJLEPŠÍ HRÁČKY EVY SOCHOROVÉ

V Brumově v létě dlouho oslavovali zisk titulu posledního krajského přeborníka. Úřadující mistr se však musel smířit s velkým oslabením. Po mnoha letech totiž v klubu skončili zakladatelé brumovské dívčí kopané trenér Robin Sochora a největší opora Eva Sochorová.

,,Soupisku se nám ovšem podařilo doplnit několika zajímavými hráčkami. Z Valašských Klobouk jsme získali obránkyni Sáru Tománkovou a útočnici Pavlu Jeřábkovou, z Nezdenic k nám přestoupila obránkyně Michaela Maňasová, ze Štítné nad Vláří další hráčka do defenzívy Kateřina Hnilová a ze Slovácka záložnice Marie Lysáková. Po mateřské dovolené se do kolektivu vrátila útočnice Monika Lysáková. A po dlouhém zranění se vrací i Sára Bednářová, kterou možná využijeme na brankářském postu. Novou tváří z vlastních zdrojů je útočnice Marie Kozáčková,“ vypočetl změny vedoucí družstva Ivo Polách.

Jeho tým se proto v přípravě hlavně sehrával, ale ze svých cílů Valašky neslevily. ,,Samozřejmě, že se pokusíme obhájit titul. Ovšem se spoustou nových hráček to bude těžké,“ uvědomuje si Polách, jehož celek letos mírně změní herní styl.

,,V minulosti jsme ve všech zápasech předváděli celoplošný kombinační fotbal. V nové sezoně budeme reagovat na sílu soupeřek,“ prozradil vedoucí Brumova.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY BUDOU SÁZET NA KŘÍDELNÍ HRU

Staronovým celkem v krajském přeboru je tým Holešovských holek. ,,Těsně po skončení minulé sezony nás opustilo šest hráček. Do nového klubu FC Vsetín odešly Petra Ševčíková, Nela Ševčíková, Kocurková, Mikešová, Randuchová a Rýdlová. Proto jsme byli nuceni vzhledem k oslabení kádru jako vítězové divizní skupiny B dobrovolně přejít do krajského přeboru,“ vysvětluje kouč Slavomír Bednář starší.

Vedení klubu však nezahálelo a soupisku brzy doplnilo. Do obrany z DFK Holešov přišly Tereza Pospíšilíková a Ema Jiroušková. Ze stejného celku přestoupily i Adriana Ševčíková a Dominika Stolářová. Novými tvářemi jsou také Veronika Fárková z Mrlínku, Pavla Šíblová z Vlkoše, Klára Druláková z Lutopecen a do branky se vrací Pavlína Gulánová z Pržna.

,,Přípravu jsme zahájili v polovině července. Trénovali jsme dvakrát týdně. Na práci s míčem jsme zaměřili na čtyřdenním soustředění na Rusavě, kterého se zúčastnilo 12 hráček,“ informuje Bednář.

Jeho tým chce i v nové sezoně pokračovat v nastoleném trendu. ,,Ze zajištěné obrany budeme vycházet do křídelní hry. Také chceme zrychlit přechod do brejkových situací a tím si vytvářet brankové příležitosti,“ netají záměry vůdce lavičky Hanaček.

Bednář starší za největší favority soutěže považuje Brumov a Lužkovice. ,,My chceme skončit do druhého místa,“ přeje si jeden z trenérů Holešovských holek.  

LUŽKOVICE LOVILY POSILY V BŘEZŮVKÁCH

Hodně pilné byly v prázdninovém a dovolenkovém období   Lužkovice. Ty po dvou týdnech volna pod vedením nových trenérů Tomáše Karala a Přemysla Turečka letní přípravu zahájily 26. července.

 ,,V ní jsme se zaměřili na nabytí fyzické kondice a na kombinaci. Zahráli jsme si také na turnaji ve Vlkoši. Tam jsme po prohře se slovenským celkem z Vrakuně 1:2 a výhrách nad Jihlavou 4:0, dalším týmem ze Slovenska Belušou 2:1 a domácím Vlkošem 1:0 obsadili druhé místo,“ prozradil Tomáš Karal.

 Jeho klub také vhodně vyztužil soupisku, když z Březůvek přišly tři kvalitní fotbalistky. Záložničce Adéla Zábojníková s Marcelou Černoškovou a útočnice Eliška Jakešová určitě zabojují o základní sestavu.

 ,,S tak silným kádrem budeme mistráky hrávat na dvě útočnice. Šetřit nebudeme ani kombinačním pojetím,“ slibuje Karal

BŘEZNICE SI V LÉTĚ ZAHRÁLA NOHEJBALOVÝ TURNAJ

S vyztuženou soupiskou o čtyři hráčky z Březůvek Moniku Zábojníkovou, Soňu Huťkovou, Lenku Mizerovou a Evu Kalivodovou, nastoupila v sobotním prvním soutěžním zápase na brumovské půdě Březnice. Pravidelný účastník krajského přeboru tradičně prožil pohodové léto.

 ,,Po posledním červnovém mistráku jsme téměř dva měsíce odpočívaly. Poté jsme se zúčastnily turnaje v Kvasicích, sehrály jsme jedno modelové utkání s Vlkošem a dokonce jsme si zahrály i domácí nohejbalový turnaj,“ hlásí vedoucí kolektivu Žaneta Vaculíková.

Její tým začal přípravu až začátkem srpna. ,,Trénovaly jsme dvakrát týdně, kdy jsme pracovaly hlavně na fyzické kondici,“ prozradila Vaculíková., jež má ale obavy o regulérnosti soutěže.

,,V ženském krajském přeboru na Zlínsku je to složité. Bohužel v něm většinou nezvítězí ten nejlepší, ale rozhoduje spousta vedlejších faktorů. Proto půjdeme zápas od zápasu a s přibývajícími duely uvidíme, jakých dosáhneme výsledků,“ nechává soutěži volný průběh vedoucí kolektivu z Březnice.  

UHERSKÝ BROD CHCE SKONČIT DO ČTVRTÉHO MÍSTA

Černým koněm soutěže by mohl být Uherský Brod. Po pauze a odpočinku má Slovácké družstvo znovu chuť do fotbalu a jeho dobrou fotbalovou náladu ještě umocnilo vítězství na červencovém turnaji v Bojkovicích.

,,Po celý průběh léta jsme mívali tréninky dvakrát týdně. Zaměřili jsme se na kondici, souhru a práci s míčem. V nové sezoně totiž chceme diváky bavit útočným fotbalem. Naším cílem je skončit do čtvrtého místa,“ plánuje první muž lavičky Lumír Petrka.

Ten je rád, že nikdo z klíčových hráček kolektiv neopustil. Naopak v kabině Uherského Brodu se v létě hlásila spousta nových i staronových tváří.

 ,,Z Hodonína se vrátila obránkyně Kateřina Andrlíková, z Nových Zámků záložnice Karolína Jílková, z 1. FC Slovácko jsme získali obránkyni Dominiku Dvořákovou a záložníci Ivanu Jurčovou. Z Bystřice pod Lopeníkem přišla Silvie Paprskářová, nováčkem je Natálie Vrábelová, z Nezdenic k nám přestoupily obránkyně Martina Vrábelová s Lucií Janíčkovou, záložnice Monika Gregorová a útočnice Lenka Vaculínová, Lucie Uhrová a Marie Wasner,“ potěšil zájem hráček bojovat za uherskobrodské barvy Petrku.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY SE PŘIPRAVOVALY NA KOUPALIŠTI

Letně a pohodově pojali přípravu ve Valašských Kloboukách. ,,Spoustu času jsme trávili na valašskoklobouckém koupališti. Na něm jsme od poloviny července běhali v písku, občas si zahráli plážový volejbal a ke slovu přišlo i plavání,“ uvedl trenér Jaroslav Maňas.

Jeho tým se ale musel smířit se ztrátou tří tahounek. Do Slovácka odešla Nikola Fojtíková, do Brumova přestoupily Pavla Jeřábková a Sára Tománková. Naopak do klubu se vrátila ofenzivní Vendula Machů.

 ,,Čeká nás těžká sezona. Přesto se v ní s mladým družstvem chceme prosadit a potrápit všechny soupeře. Naším cílem je získat co nejvíc bodů,“ ubezpečil, že jeho kolektiv nedá nikomu nic zadarmo Maňas.

BABICÍM STAČÍ KRAJSKÝ PŘEBOR DŮSTOJNĚ DOHRÁT

Pesimismus panuje v Babicích. Tam skončila velká opora a v minulé sezoně i hrající trenérka Irena Dudová. ,,Do Myjavy navíc odešla Karolína Vančíková. Pokračovat v našem družstvu nebude ani Kristýna Malíková a Nikola Urichová s Karolínou Matušovou jsou zraněné. Soupisku doposud nedoplnila žádná zkušenější fotbalistka. Vedení klubu sehnalo pouze několik hráček ještě žákovského věku,“ posteskla si nad oslabením sestavy útočnice Gabriela Tichá.

Její celek proto nemá vysoké ambice. ,,V porovnání s minulými ročníky krajského přeboru budeme letos hrát spíš defenzivní fotbal. Nechceme dělat zbytečné chyby v obraně. Také se budeme snažit proměňovat šance,“ bude spokojená s každým dílčím úspěchem Tichá. Ta bude ovšem ráda, když její družstvo letos soutěž důstojně dohraje.

ŘÍKOVICE CHTĚJÍ FOTBALEM BAVIT DIVÁKY

O výhry a body v ženském krajském přeboru na Zlínsku budou bojovat také Říkovice. Celek z Přerovska ovšem nebude úplně neznámým kolektivem, protože jeho sestavu tvoří většina hráček z Žalkovic.

 ,,V Žalkovicích jsme se nedohodli na dalším působení ženského týmu. A protože v žalkovickém kádru bylo i několik holek z Říkovic a vedení tamního klubu nám nabídlo pomocnou ruku, tak v letošní sezoně budeme bojovat za barvy tohoto celku,“ vysvětluje kouč Radim Borovička.

Nové družstvo z Hané tak do nové sezony půjde s prakticky totožným kádrem, který ještě nedávno tvořil sestavu Žalkovic. ,,Ovšem i v Říkovicích chceme hrát fotbal pro lidi. To znamená předvádět co nejpohlednější herní styl a v těžké konkurenci získat co nejvíc bodů a pokusit se překvapit i nějakou výhrou,“ přeje si Radim Borovička.

PRVNÍ KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU ŽEN

V ÚVODNÍM PODZIMNÍM KOLE SI S CHUTÍ ZASTŘÍLELI BRUMOV, HOLEŠOVSKÉ HOLKY A VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Region - V prvním podzimním kole ženského krajského fotbalového přeboru vynikaly favorizované celky Brumova a Holešovských holek. Cennou výhru v Říkovicích vybojovaly také Valašské Klobouky. Neodehrálo se však Slovácké derby mezi Babicemi a Uherským Brodem.

BRUMOV – BŘEZNICE 4:0 (2:0)

,,Z utkání jsem měl trochu obavy. Před Březnicí míváme vždycky respekt,“ přiznal vedoucí kolektivu z Brumova Ivo Polách. Jeho tým však duel jasně ovládl. Domácí od začátku střetnutí hýřili pohybem i fotbalovými nápady.

 ,,První branku vstřelila ve dvaadvacáté minutě z přímého kopu Pavla Jeřábková. O sedm minut později po úniku a centru Jelínkové skórovala podruhé Krahulová. Třetí trefu v síti Nikoly Molotové zařídila ze sólové akce v 63. minutě Tománková a čtvrtý gól dala po důrazné dorážce v sedmdesáté minutě znovu Jeřábková,“ popsal brankové akce Polách, kterého výkon Valašek potěšil.

 ,,Byla to jednoznačná partie, v níž se nám dařila přízemní kombinace. Aktivní byla zejména záložnice Kolaříková. Družstvo také hodně uklidňovala jistá stopérka Marie Lysáková,“ radoval se ze skalpu zvučného soupeře brumovský vedoucí kolektivu Ivo Polách.

,,Nám se naopak nic nedařilo. Nebyly jsme schopné si pořádně nahrát. Navíc jsme prohrávaly většinu osobních soubojů.  A to nás ještě výrazně podržela brankářka Malotová,“ byla po utkání na půdě posledního vítěze krajského přeboru hodně zklamaná záložnice Březnice Žaneta Vaculíková.

Branky: Pavla Jeřábková 2, Krahulová, Tománková.

Brumov: Bednářová – Maňasová, Tománková, Marie Lysáková, Kozubíková, Jelínková, Škrabolová, Kolaříková, Černobilová, Krahulová, Pavla Jeřábková. Střídaly: Radka Koutná, Krahulcová.

Březnice: Malotová – Kozubíková, Kryšpínová, Huťková, Monika Zábojníková, Kalivodová, Vaculíková, Viternová, Kristýna Marková, Vilhanová, Adamíková. Střídaly: Bukovjanová, Černá, Vavrušová, Mizerová, Kubíčková. 

LUŽKOVICE – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 2:5 (0:1)

,,V prvním dějství byl Holešov jasně lepší. Hanačky si vypracovaly zejména po samostatných únicích spoustu šancí. Přesto jsme do kabin odcházeli pouze s jednobrankovou ztrátou. Po změně stran se hra vyrovnala. Ovšem techničtější a sehranější hosté si tříbodový zisk bezpečně pohlídali. Naše porážka mohla být však mírnější. Strachoňová totiž nastřelila břevno,“ konstatoval šéftrenér lužkovického ženského fotbalového klubu Karel Dolina.

,,Zápas měl všechny znaky začátku sezony. Náš celek tvořící se za pochodu v něm ale uplatnil větší fotbalové zkušenosti. Aktivní a agresivní domácí si ovšem díky dlouhým nakopávaným balónům za naši nejistou obranu vytvořili také řadu střeleckých příležitostí. Z úvodního náporu nás však po skvělém uvolnění od Kovaříkové poslala do vedení Kuchařová,“ hodnotil první pětačtyřicetiminutovku jeden z vůdců holešovské lavičky Slavomír Bednář starší.

Po přestávce zajistila v 51. minutě Hanačkám dvoubrankové vedení po povedené ráně z přímého kopu Stolářová. ,,Domácí záhy na patnáct minut zcela ovládli hru a po zásluze korigovali stav na 1:2. Ovšem v jednasedmdesáté minutě jsme si po trefách Adriany Ševčíkové a Kuchařové vypracovali náskok až na 4:1 a tím bylo o výsledku rozhodnuto,“  konstatoval Bednář starší.  

Branky:Zeťková, Vyvlečková -  Kuchařová 2, Adriana Ševčíková 2, Stolářová.

Lužkovice:   Navrátilová – Matlachová, Halová, Strachoňová, Uhlířová, Adéla Zábojníková, Vyvlečková, Černošková, Rozsypalová, Zeťková, Jakešová. Střídaly: Hrubá, Žalková, Hnilicová, Buchtová, Matuškovičová.

Holešovské holky: Hovořáková – Jurčíková, Pospíšilíková, Tiefenbachová, Fárková, Jiroušková, Kovaříková, Stolářová, Petříková, Kuchařová, Adriana Ševčíková. Střídaly: Škrabalová, Řiháková.

ŘÍKOVICE – VALAŠSKÉ KLOBOUKY (0:3 (0:2)

,,Přestože jsme první poločas prohráli dvoubrankovým rozdílem, se soupeřem se nám dařilo držet krok. Škoda, že jsme po opatrném začátku ve čtyřiadvacáté minutě po menší chybě inkasovali z kopačky Juřenčákové první gól. Ve druhé půli už nám ovšem ubývaly síly a fotbalovější Valašské Klobouky ve zbytku střetnutí jeho vývoj bez problémů kontrolovaly. V něm jsme měli s tahounkou Adélou Pitnerovou náznaky i drobných šancí. Bohužel zradila nás nepřesná koncovka,“ uvedl po utkání domácí kouč Radim Borovička.

,,První mistrák se nám povedl. Na velkém říkovickém hřišti se nám dařila křídelní hra. Záložnice Juřenčáková s Bučkovou rozdávaly přesné balóny a Machů s Kalíkovou umně centrovaly do šestnáctky Hanaček. Tímto pojetím jsme si vytvořili spoustu šancí,“ užíval si první letošní bodový zisk valašskokloboucký vedoucí družstva Radek Ovesný.    

Branky: Juřenčáková, Kalíková, Machů.

Říkovice: Kateřina Pitnerová – Trávníčková, Brázdilová, Krejčí, Lucie Pitnerová, Monika Netopilová, Adéla Pitnerová, Chytilová, Červíková, Kristýna Koutná, Sedlářová. Střídaly: Andrea Netopilová, Pisaříková.

Valašské Klobouky: Mačková – Nováková, Kalíková, Pjajková, Aneta Lišková, Bučková, Machů, Trochtová, Andrea Jeřábková, Sára Lišková, Juřenčáková. Střídala: Dita Lukaštíková.

Autor: Lubomír Hotař

31.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bosenský záložník Mirzad Mehanović (v bílém dresu) v chladném večeru nešetřil krokem.

Aktivní Mehanović běhal i střílel. „Gólu chybělo málo,“ ví Bosňan

Škoda Octavia první generace.
AUTOMIX.CZ
7

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

Čerti, ze kterých mají respekt i dospělí. Zahrozí v Kloboukách

Pamatujete ještě, jak se kdysi peklo v peci? Nebo jak se mlelo obilí? Připomenout si to můžete příští víkend na 26. ročníku Valašského mikulášského jarmeku v Kloboukách.

Bylo to nejtěžší období v kariéře, přiznal kouč Otrokovic Sedlák

Je trenér a psycholog. A v létě byl Marek Sedlák i architektem, který měl postavit nový tým třetiligové Viktorie Otrokovice. Stačilo to na nesestupové třinácté místo. „Bylo to nejtěžší období v kariéře,“ přiznal Sedlák.

Jedenácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Páník: Tým má svou kvalitu. Pokud bude pracovat, výsledky přijdou

ROZHOVOR/ - Odcházel se vztyčenou hlavou. Třebaže prvoligoví fotbalisté Fastavu ani na třetí pokus nedokázali z půdy soupeře Evropské ligy bodovat, když v Tiraspolu ve čtvrtečním 5. kole skupiny F padli 0:1, byl trenér ševců Bohumil Páník na svůj tým hrdý.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT