DIVIZE ŽEN

VSETÍN V ZÁPASE NEPORAŽENÝCH TÝMŮ PŘESTŘÍLEL MOSTKOVICE

Vsetín – Ve vítězném tažení pokračují i po víkendu fotbalistky Vsetína. Valašky ve 3. kole Moravskoslezské ženské divize uspěly v Mostkovicích a v tabulce si po souboji dvou nejlepších celků soutěže upevnily pobyt na prvním místě. Ve 4. kole se vsetínský kolektiv utká s Novými Sady. Další důležitý zápas bude k vidění v neděli od 15.30 hodin v Ratiboři.

Vsetín v Mostkovicích vyhrál 5:1. Na první branku se ovšem na Prostějovsku čekalo až do osmadvacáté minuty, kdy skóre otevřela Rýdlová. Ve 42. minutě to bylo po trefě Kocurkové 0:2. Za Hanačky těsně před přestávkou korigovala stav na 1:2 Soares Pereira.

Ve druhé půli už byly Valašky lepším družstvem a díky útočnému pojetí svoji výhru umocnily dalšími třemi góly v síti Moniky Mikešové.

,,Domácí s několika běhavými a důraznými hráčkami v sestavě byli dlouho nepříjemným soupeřem. Nám se ovšem dařila střelba,“ našel podstatu úspěchu vsetínských barev trenér Martin Pavlát.

Jeho tým se však pořádně v koncovce prosadil až ve druhém poločase. ,,To už jsme Mostkovice přehrávali kombinací a zápas se dohrával většinou na jejich polovině hřiště,“ prozradil Pavlát.

Ten za hlavní tahounku hostů vybral záložníci Sabinu Rýdlovou. ,,Sabina sbírala balóny, rozehrávala většinu našich akcí a k tomu ještě vstřelila dvě branky,“ chválil svoji oporu kouč Vsetína.

MOSTKOVICE – FC VSETÍN 1:5 (1:2)

Branky FC Vsetín: Rýdlová 2, Krčmářová 2, Kocurková.

Sestava: Jašková – Kovaříčková, Mikešová, Petra Ševčíková, Čáňová, Pernická, Rýdlová, Kocurková, Čípová, Krčmářová, Petruželová. Střídaly: Hrazdilová, Dita Pospíšilová.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽEN

V UHERSKÉM BRODĚ SKÓROVALA PATNÁCTILETÁ IVANA JURČOVÁ. V BRUMOVĚ VIDĚLI SOUBOJ SESTER JEŘÁBKOVÝCH. HOLEŠOVSKÉ HOLKY NEDALY ŠANCI BŘEZNICI

Region – Favorité vítězili ve 4. podzimním kole krajského fotbalového přeboru žen. Skóre si vylepšily celky Brumova, Uherského Brodu a Holešovských holek. Kanonýrkou kola se stala Brumovjanka Sabina Krahulová, která ve valašském derby zatížila konto Valašských Klobouk čtyřmi brankami.

BRUMOV – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 11:0 (5:0)

,,Bylo to férové derby a padesát diváků v něm vidělo samé pěkné góly,“ pronesl po zápase vedoucí brumovského družstva Ivo Polách. Ten musel být spokojený, protože jeho svěřenkyně si pořádně vylepšily skóre. ,,A to ještě brankářka Veronika Bělašková zneškodnila spoustu dalších našich šancí. Hosté k nám ovšem přijeli s velmi mladou a k tomu ještě oslabenou sestavou. Proto jsme měli po celé utkání drtivý tlak a Valašské Klobouky jsme snadno překonávali kombinací,“ prozradil Polách.

Zajímavostí byl souboj sester Pavly Jeřábkové a Andrey Jeřábkové. ,,Obě dokonce hrály na sebe. Úspěšnější ale byla domácí útočnice Pavla, jež dokázala vstřelit jednu branku,“ upozornil vedoucí Brumova.

,,V týdnu jsme do Zbrojovky Brno prodali dvě opory Vendulu Machů a Janu Juřenčákovou. Navíc spoustu dalších hráček na hřiště nepustily rodinné záležitosti. Duel jsme tak byli nuceni odehrát v devíti lidech. Torzo naší sestavy ale zápas neodevzdalo a snažilo se o co nejdůstojnější výsledek,“ nic svých hráčkám po střetnutí nevyčítal valašskokloboucký první muž lavičky Jaroslav Maňas.

Branky: Krahulová 4, Krahulcová 2, Kozubíková, Kolaříková, Tománková, Pavla Jeřábková, Škrabolová.

Brumov: Bednářová – Maňasová, Hnilová, Tománková, Kozubíková, Kolaříková, Škrabolová, Marie Lysáková, Pavla Jeřábková, Krahulová, Černobilová. Střídala: Krahulcová

Valašské Klobouky: Veronika Bělašková – Nováková, Lišková, Bučková, Andrea Jeřábková, Viola Mačková, Lada Mačková, Lukaštíková, Zichová.

UHERSKÝ BROD – ŘÍKOVICE 4:0 (3:0)

,,Utkání se mi dobře hodnotí. Proti poslednímu celku tabulky jsme potvrdili rol favorita a hlavně si pořádně zahrály i všechny náhradnice,“ pochvaloval si po závěrečném hvizdu rozhodčího Tomana domácí lodivod Lumír Petrka.

Toho rovněž těšilo, že jeho tým měl od začátku zápas pod kontrolou. ,,První gól dala už v deváté minutě ranou pod břevno Eliášová. Druhou branku přidala o čtyři minuty později po přesné střele k tyči Uhrová. V sedmadvacáté minutě to bylo už 3:0, když se do hostující sítě trefila Jílková. Gólový účet střetnutí uzavřel ve druhém poločase patnáctiletý benjamínek naší sestavy Ivana Jurčová,“ vypočetl branky Petrka, kterému se líbila i bojovnost celého družstva. ,,Říkovice nám ovšem nekladly žádný odpor,“ přiznal uherskobrodský lodivod.

,,V první půli to byl doposud náš nejhorší výkon v letošní sezoně. Naše hra byla plná nepřesností. Po změně stran jsme zlepšili obranu, ale v ofenzívě jsme se vůbec neprosazovali. Za celý zápas jsme totiž pouze jednou vystřelili vedle branky domácích. Na výsledku se tak hodně projevila absence tahounek Moniky Netopilové, Chytilové a Adély Netopilové,“ smutně konstatoval po duelu na půdě prvního celku tabulky vůdce lavičky Říkovic Radim Borovička.

Branky: Eliášová, Uhrová, Jílková, Jurčová.

Uherský Brod: Natálie Vrábelová – Jurčová, Andrlíková, Justýna Kovaříková, Máčalová, Eliášová, Šmilauerová, Jílková, Uhrová, Janíčková, Martina Vrábelová. Střídaly: Kamila Zálešáková, Lenka Kučerová, Vaculínová, Vidová, Dvořáková, Lenka Oharková, Wasner.

Říkovice: Kateřina Pitnerová – Trávníčková, Brázdilová, Kojetská, Lucie Pitnerová, Fallová, Červíková, Pisaříková, Řičicová, Krejčí, Sedlářová. Střídala: Kristýna Koutná.

HOLEŠOVSKÉ HOLKY – BŘEZNICE 4:1 (2:1)

,,Střetnutí se hrálo za stálého deště a ten narušoval plynulou kombinaci. V první půli nám Březnice ještě vzdorovala, ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsme ovládli střed pole a vynutili si trvalou převahu. Díky bídné koncovce jsme duel nakonec vyhráli pouze tříbrankovým rozdílem. Také mě mrzí některé zbytečně tvrdé zákroky hostů,“ uvedl po utkání kola jeden z holešovských koučů Slavomír Bednář starší.

,,Zápas jsme začali zakřiknutě. Po deseti minutách jsme se ale zlepšili a Vilhanová ve dvaatřicáté minutě vyrovnala na 1:1. Ve 42. minutě ovšem dala druhou holešovskou branku Řiháková a to byl zlomový moment střetnutí. Po přestávce už Hanačky na hřišti kralovaly. Byly rychlejší a lépe si rozuměly s balónem. My jsme nestačili čelit jejich technice, a proto jsme souboj na půdě favorita prohráli,“ uznal trenér Březnice Milan Dostál.

Branky: Šilhárová, Řiháková, Petříková, Šíblová – Vilhanová.

Holešovské holky: Slezáčková – Homolová, Pospíšilíková, Sklenaříková, Šilhárová, Šíblová, Fárková, Jiroušková, Tiefenbachová, Petříková, Řiháková. Střídaly: Hovořáková, Jurčíková, Škrabalová.

Březnice: Malotová – Kalivodová, Monika Zábojníková, Vaculíková, Adamíková, Vavrušová, Vilhanová, Bejtkovská, Kristýna Marková, Huťková, Bukovjanová. Střídaly: Černá, Kubíčková, Jakubíčková, Michalíková.