MORAVSKOSLEZSKÁ LIGA ŽEN

VSETÍN PROTI BANÍKU OSTRAVA NEUDRŽEL JEDNOBRANKOVÉ VEDENÍ. VE DRUHÉM POLOČASE DŮLEŽITÉHO UTKÁNÍ VALAŠKY POSTRÁDALY BOJOVNOST

Vsetín – Fotbalistky Vsetína smutní. V nedělním 5. podzimním kole Moravskoslezské ligy žen nezvládly důležitý souboj proti Baníku Ostrava. Po prohře se silným soupeřem v tabulce klesly na druhou příčku. V 6. kole se vsetínské družstvo představí v sobotu na půdě Lokomotivy Brno. Zápas v Horních Heršpicích začíná v 11 hodin.

O víkendu Vsetín podlehl Baníku Ostrava 1:2. V utkání aktuálně dvou nejlepších celků Moravskoslezské ligy se na první gól čekalo až do dvaačtyřicáté minuty. To po autu Kovaříčkové nacentrovala do ostravské šestnáctky Petruželová a následná dorážka Pavlátové skončila v síti Petry Pospíšilové. Valašky ovšem náskok neudržely a po změně stran dvakrát inkasovaly. Tří body tak putují na sever Moravy.

,,V první pětačtyřicetiminutovce jsme měli víc ze hry. Po změně stran se náš výkon výrazně zhoršil. Hráčky zbytek střetnutí podcenily. Chybělo jim nasazení i bojovnost. Až v posledních patnácti minutách jsme se zlepšili. Vytvořili jsme si převahu, ale nebyli jsme přesní v koncovce,“ konstatoval po důležitém zápase trenér Vsetína Martin Pavlát.

FC VSETÍN – BANÍK OSTRAVA 1:2 (1:0)

Branka Vsetína: Pavlátová.

Sestava: Petra Ševčíková – Kovaříčková, Randuchová, Vlčková, Petruželová, Pernická, Rýdlová, Kocurková, Čípová, Pavlátová, Nela Ševčíková. Střídala: Holubová.

MORAVSKOSLEZSKÁ DIVIZE ŽEN

V REMÍZOVÉM SOUBOJI KOLA VE ZLÍNĚ SE ZRANILY TŘI HRÁČKY. BŘEZNICE PROTI VLKOŠI KONEČNĚ BODOVALA. UHERSKÝ BROD SI PŘIVEZL BOD Z MOSTKOVIC

Region – Smírným výsledkem skončilo nejočekávanější utkání 5. podzimního kola Moravskoslezské fotbalové divize žen. Stínem souboje o první místo v tabulce jsou ale tři nezaviněná zranění.

Plichtu uhrál Uherský Brod v Mostkovicích. Spokojení jsou konečně v Březnici, která získal první body v soutěži.

FASTAV ZLÍN – HOLEŠOVSKÉ HOLKY 0:0

,,Ve vyrovnaném pohledném zápase se bojovalo o každý metr hrací plochy. Šance se střídaly na obou stranách. My jsme se hned na začátku mohli ujat vedení, kdy měla dvě větší příležitosti Navrátilová. Od první minuty ale v zápase kralovaly brankářky. Spolehlivě chytaly naše Matlachová i holešovské Pitnerové. Duel proto po zásluze skončil smírným výsledkem. Škoda zranění Uhlířové,“ byl nakonec i se ziskem bodu spokojený vedoucí zlínského kolektivu Karel Dolina.

,,Vývoj utkání ovlivnilo zraněné koleno Adriany Ševčíkové a zlomený kotník Samsonové. Téměř celé střetnutí jsme totiž odehráli bez našich elitních útočnic. Domácí i proto byli mírně lepším týmem. Nicméně konečné dělba bodů odpovídá průběhu zápasu,“ tvrdí jeden z vůdců lavičky Holešova Slavomír Bednář starší.

Fastav Zlín: Matlachová – Janíková, Vlčková, Zeťková, Rozsypalová, Garguláková, Uhlířová, Navrátilová, Hájková, Andrlíková, Jakešová. Střídaly: Hnilicová, Blažková, Trávníčková, Žalková.

Holešovské holky: Pitnerová – Brázdilová, Schlehrová, Tiefenbachová, Slezáčková, Doleželová, Šiblová, Pospíšilíková, Kuchařová, Adriana Ševčíková, Samsonová. Střídaly: Stolářová, Kotasová, Jurčíková, Sklenaříková.

MOSTKOVICE – UHERSKÝ BROD 0:0

,,Remíza je pro nás ztrátou. Domácí tým jsme totiž k ničemu nepustili. Zápas, přestože jsme do něho znovu nastoupili ve velmi okleštěné sestavě, se nám herně povedl. Byli jsme v něm útočnějším celkem. Nedokázali jsme se ovšem prosadit v koncovce. Jeden sporný gól nám rozhodčí neuznali,“ konstatoval po duelu na Prostějovsku vedoucí týmu z Uherského Brodu Jan Gazdík.

Uherský Brod: Macková – Natálie Vrábelová, Chvilíčková, Kovaříková, Chovancová, Kročilová, Eliášová, Šmilauerová, Dvořáková, Dufková, Lucie Janíčková.

BŘEZNICE – VLKOŠ 3:0 (0.0)

,,Po rozpačitém prvním poločase jsme se postupně rozehráli k dobrému výkonu. Ve druhé půli už jsme byli jasně lepším družstvem. Vlkoš jsme přehrávali kombinací i rychlostí. Vyhrát jsme mohli i vyšším rozdílem. Pořád nás ale trápí nízká produktivita,“ pronesl po prvním vítězství Březnice v letošním ročníku divize domácí kouč Josef Juráň.

Branky Březnice: Vilhanová, Cibiková, Bejtkovská.

Březnice: Kaštovská – Vavrušová, Černá, Monika Zábojníková, Marková, Vaculíková, Adamíková, Kalivodová, Vilhanová, Chudárková, Bejtkovská. Střídaly: Cibiková, Šišková, Bukovjanová, Kubíčková.

1. KOLO POHÁRU FAČR ŽEN

V PRVNÍM KOLE NÁRODNÍHO POHÁRU FASTAV ZLÍN PŘEKVAPIVĚ PŘEKONAL VSETÍN. HRDINKAMI DUELU BYLY GÓLMANKA MATLACHOVÁ A EVA VYVLEČKOVÁ

Zlín – O překvapení se v 1. kole Poháru FAČR žen postaral Fastav Zlín, který na domácí ploše udolal Vsetín. Krajské derby rozhodla až šestá série penaltového rozstřelu. Ve 2. kole se zlínský tým na začátku listopadu střetne s celkem 1. FC Olomouc.

,,Byl to víc boj, než pohledný fotbal. K vidění byla hlavně spousta tvrdých osobních soubojů. Divákům se zápas asi nelíbil,“ uznala domácí kapitánka Aneta Strachoňová.

Její kolektiv ovšem duel zvládl. ,,Věděly jsme, že Vsetín má silné družstvo. Proto jsme taktiku postavily na pozorné obraně a snažily jsme se využívat rychlé protiútoky. Většina akcí obou celků ale končila před šestnáctkou soupeřek. Ani na jedné straně se moc šancí neurodilo. K vidění nebyly ani pořádné střely,“ konstatovala domácí kapitánka.

Zlín se radoval až po penaltovém rozstřelu. ,,Jeho hrdinkou byla gólmanka Matlachová, jež chytila šestou vsetínskou penaltu hostující kapitánce Pavlátové. Následující pokutový kop proměnila Eva Vyvlečková,“ užívala si postup Strachoňová.

,,Domácí nás zaskočili a byli lepším družstvem. Zejména v prvním poločase nám vázla souhra. Ve druhé půli se hra vyrovnala, nicméně do pořádné koncovky jsme se nedostali,“ pronesl po zápase trenér Vsetína Martin Pavlát.

FASTAV ZLÍN – FC VSETÍN 0:0, penalty: 5:4

Fastav Zlín: Hnilicová (Matlachová) – Navrátilová, Andrlíková, Uhlířová, Vlčková, Strachoňová, Janíková, Jakešová, Trávníčková, Zeťková, Žalková. Střídaly: Hájková, Garguláková, Blažková, Vyvlečková, Rozsypalová.

Vsetín: Fojtů – Kovaříčková, Randuchová, Prášilová, Petruželová, Nela Ševčíková, Rýdlová, Kocurková, Čípová, Pavlátová, Holubová. Střídala: Pernická. L