59. ROČNÍK MEMORIÁLU JOSEFA TURENYA EMILA LORENCE V NÁVOJNÉ

V NEJSTARŠÍM TURNAJI NA VALAŠSKU ZVÍTĚZIL FAVORIZOVANÝ NESAŠOV

Mužstvo Nedašova vyhrálo 59. ročník Memoriálu Josefa Tureny a Emila Lorence v Návojné. Na druhém místě v nejstarším fotbalovém turnaji na Valašsku skončila domácí Návojná, bronzovou příčku obsadil Český kněžský tým.

Kanonýrem turnaje se stal střelec 4 gólů Jiří Marek z Nedašova. Nejlepším brankářem byl vyhlášený Marek Hric (Český kněžský tým).

 ,,Nedašov v turnaji dominoval. Vítězové, kteří v sestavě zkoušeli mladé hráče, předváděli útočný technický fotbal. A hlavně proti našemu mužstvu si s chutí zastříleli. Obhájci prvenství Návojná bojovala, ale jejich hra byla plná nepřesností. Domácí ztráceli spoustu balónů a po chybách dostávali laciné góly. Ve dvou duelech ale nastříleli osm branek. Český kněžský tým předváděl dobré výkony. Zejména Nedašovu hodně vzdoroval. V utkání proti vítězům si v prvním poločase dokonce vypracoval tři velké šance. V souboji proti Návojné už ovšem třetímu celku turnaje docházely síly,“ informoval sekretář Návojné Ondřej Machač.   

VÝSLEDKY 59. ROČNÍKU MEMORIÁLU JOSEFA TURENY A EMILA LORENCE:

Návojná – Nedašov 2:8 (Josef Řehák, Radek Šenkeřík – Jiří Marek 4, Daniel Šenkeřík, Petr Holba, Novák, Miroslav Holba), Nedašov – Český kněžský tým 3:0 (Cícha, Pagáč, Kolínek), Návojná – Český kněžský tým 6:4 (Surý 2, Pavel Káňa, Aleš Šenkeřík, Janáč, Ritter – Petr Káňa 2, Uhlíř, Šůstek).  

10. ROČNÍK LETNÍHO BOBÍK CUPU V HLUKU

V LETNÍM BOBÍK CUPU SI ZAHRÁLO 36 MUŽSTEV. DOMÁCÍ HLUK VYHRÁL TURNAJ STARŠÍCH PŘÍPRAVEK

10. ročník letního fotbalového žákovského Bobík Cupu se vydařil. V Hluku se hrály tři soutěže. V nich se představilo 36 mužstev. Turnaj mladší přípravky vyhrály Ratíškovice. V turnaji starší přípravky vybojoval první příčku domácí Spartak Hluk a v soutěži mladších žáků se z prvenství radovala Hroznová Lhota.

 ,,Turnaj jsem začal připravovat už v únoru. Přípravy ale přerušil koronavirus. Od března nebylo jasné, jaká opatření budou platit v červnu. Proto jsem dlouho vyčkával,“ přiznal hlavní organizátor letního Bobík Cupu Karel Bojko.

Ten také prozradil, že jeho původním záměrem bylo odehrát turnaj v pěti kategoriích. Tří chlapeckých a dvou dívčích.

,,Chtěl jsem uspořádat jeden z největších žákovských turnajů na Moravě za účasti 46 týmů. Ale když přišlo rozvolňování, tak se mluvilo o tom, že bude možné pořádat akce jenom do 50 osob. Proto jsem turnaj předčasně zrušil. Později přišlo nové nařízení, že v červnu bude možné pořádat akce do 500 lidí. Znovu jsem oslovil přihlášená mužstva, jestli mají pořád zájem v Hluku hrát. Drtivá většina týmů zájem potvrdila. Proto jsem znovu rozjel propagaci. Zájem nebyl jenom ze strany dívčích družstev. A tak jsem se rozhodl uspořádat turnaje pouze ve třech chlapeckých kategoriích,“ vysvětloval Bojko.

Na Slovácku nakonec všechno dobře dopadlo. ,,Podle ohlasů většiny mužstev se letošní letní Bobík Cup vydařil. Vyšlo nám také počasí. Nicméně myšlenka uspořádat jeden z největších turnajů na Moravě i s dívčími kolektivy mě neopustila. Náš sportovní komplex na to má kapacitu,“ plánuje Karel Bojko.

VÝSLEDKY ROZHODUJÍCÍCH ZÁPASŮ LETNÍHO BOBÍK CUPU V HLUKU 2020:

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA:

O 11. místo: Blatnice – Bratřejov 6:5.

O 9. místo: Hněvotín – Javořina 8:0.

O 7. místo: Jaroslavice – Hluk 2:0.

O 5. místo: Veselí nad Moravou – Velká nad Veličkou 2:0.

O 3. místo: Bojkovice – SK Baťov 1930 6:1.

Finále: Ratíškovice – Kozlovice 3:1.

Nejlepší brankář: Adam Foltýn (Ratíškovice).

Nejlepší hráč: Matyas Dolínek (Kozlovice).

STARŠÍ PŘÍPRAVKA:

O 11. místo: Smržice – Hroznová Lhota 5:0.

O 9. místo: Javořina – Provodov/Březůvky 2:1.

O 7. místo: Horní Lhota – Vracov 8:4.

O 5. místo: Blatnice pod Sv. Antonínkem – SK Baťov 1930 2:1.

O 3. místo: Bojkovice – Jaroslavice 3:2.

Finále: Spartak Hluk – Rousínov 3:1.

Nejlepší brankář: Matěj Svoboda (Rousínov).

Nejlepší hráč: Marek Šuránek (Spartak Hluk).

MLADŠÍ ŽÁCI:

O 11. místo: Ostrožská Lhota – Beluša 3:0.

O 9. místo: Vizovice – Dolní Němčí 3:0.

O 7. místo: Lipník nad Bečvou – Hradčovice 1:0.

O 5. místo: Spartak Hluk – Bojkovice 3:0.

O 3. místo: Vrakuňa – Štípa 3:0.

Finále: Hroznová Lhota – Vysoké Pole 3:2.

Nejlepší brankář: Dominik Nálepa (Hroznová Lhota).

Nejlepší hráč: Sebastian Bělaška (Vysoké Pole).

POZVÁNKA NA MEMORIÁL SIMONA MUSILA DO LUBNÉ

V TURNAJI V LUBNÉ CHCE DOMÁCÍ MUŽSTVO OBHÁJIT PRVNÍ PŘÍČKU Z ROKU 2018

15. ročník fotbalového Memoriálu Simona Musila pořádají v sobotu 11. července v Lubné na Kroměřížsku. Tradičního letního podniku na Hané se zúčastní kromě domácího týmu FK Lubná 1950, ještě béčko Hanácké Slavie Kroměříž a mužstva TJ Zdounky a SK Baťov 1930. Hrát se bude vyřazovacím systémem.

Začátek turnaje je na programu ve 13 hodin. Finále má výkop v 17.30 hodin.

Pořadatelé připraví chutné občerstvení a také bohatou tombolu.

 Loni se Musilův memoriál kvůli oslavám 60. výročí založení FK Lubná nehrál. Poslední ročník tohoto turnaje v roce 2018 vyhrál poprvé v historii domácí celek z Lubné, který brankou Jana Moravčíka téměř z poloviny hřiště porazil ve finále tým HS Kroměříž U19 1:0. Na bronzové pozici skončil SK Baťov 1930, čtvrté byly Těsnovice.

POZVÁNKA NA TURNAJ V MALÉ KOPANÉ VALACHY CUP DO SMOLINY

VÍTĚZNÝ TÝM V TURNAJI VE SMOLINĚ DOSTANE 100 PIV

V Smolině v sobotu 11. července pořádají 5. ročník turnaje v malé kopané Valachy Cup 2020. V něm se představí 8 až 12 mužstev. Každý tým může mít na soupisce maximálně 10 hráčů.

Hrát se nejprve bude skupinovým systémem. Nejlepší kolektivy postoupí do vyřazovacích zápasů. První duel na fotbalovém hřišti ve Smolině začíná v 10 hodin. Rozhodující utkání o konečné umístění budou k vidění mezi 14. a 16. hodinou.

Kromě nejlepšího mužstva, které mimo jiné obdrží 100 piv, pořadatelé ocení i nejlepší hráče.

 ,,Sportovní den na Valašsku, který zaštiťují MUDr Olga Sehnalová a poslankyně Parlamentu ČR Alena Gajdůšková, je určený také pro děti. Pro ně bude připravený skákací hrad, malování na obličej a ukázka zásahu hasičského vozu. Občerstvení pro všechny je samozřejmě připravené. Celý sportovní den na Valašskokloboucku zakončí od 18 hodin večerní zábava s DJ Alešem Ptáčkem,“ zve za pořadatele do Smoliny Adam Dorňák.