Letní fotbalová turnajová sezona ve Zlínském kraji definitivně skončila. Derniérou byl Kuželův memoriál v Sehradicích. Zajímavé měření sil na Blanensku má za sebou i mužstvo Drnovic z Valašska. V tradici Uličního turnaje pokračovali v Martinicích.

47. ROČNÍK MEMORIÁLU STANISLAVA KUŽELY V SEHRADICÍCH

V SEHRADICÍCH SE Z PRVENSTVÍ RADOVALA DOLNÍ LHOTA

Kolektiv Dolní Lhoty ovládl 47. ročník fotbalového Memoriálu Stanislava Kužely v Sehradicích. Stříbrnou příčku obsadil domácí sehradický tým, třetí skončila Horní Lhota a čtvrté místo zbylo na béčko Lužkovic. To v letošním roce nahradilo tradičního účastníka Kuželova memoriálu Slopné.

Turnaj se hrál vyřazovacím systémem. Zápasy se hrály 2 x 30 minut.

Nejlepším turnajovým gólmanem byl vyhlášený teprve šestnáctiletý Martin Masař. Nejlepším střelcem se stal autor 2 gólů Roman Fojtů (oba Dolní Lhota).

V prvním semifinále Sehradice zdolaly záložní celek Lužkovic 4:0. ,,Zápas měl jednoznačný průběh. Naše mužstvo od úvodních minut nový kolektiv na zlínské fotbalové mapě přehrávalo. Duel se snaživým soupeřem jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Patrik Šůstek totiž ještě zahodil penaltu,“ informoval sekretář Sehradic Petr Žáček.

Ve druhém semifinále Dolní Lhota pokořila Horní Lhotu také 4:0. ,,Vítězové byli sehranější a běhavější. Horní Lhotě chyběl rychlejší přechod do útoku,“ prozradil Žáček.

Ve střetnutí o 3. místo Horní Lhota udolala rezervu Lužkovic 1:0. ,,Už to vypadalo, že souboj o bronzovou pozici skončí v základní hrací době remízou. Pět minut před koncem ale po centru ze standardní situace a následné dorážce rozhodl o výhře Horní Lhoty Fojtík,“ upozornil na klíčový moment partie o bronz sehradický sekretář Žáček.

Ve finále ambiciózní Dolní Lhota porazila Sehradice 4:1. ,,Vyrovnaný duel byl zajímavý až do konce. Ve druhém poločase byly Sehradice dokonce lepším týmem a v pětapadesáté minutě prohrávaly jenom 1:2. V této pasáži utkání domácí Zavadil neproměnil penaltu. Ve zbytku střetnutí sehradický kolektiv otevřel obranu. Dolní Lhota si ale brankami Kudely a Janoška z brejkových akcí pojistila výhru,“ konstatoval trochu zklamaný Petr Žáček.

VÝSLEDKY MEMORIÁLU STANISLAVA KUŽELY 2020:

Semifinále:

Sehradice – Lužkovice B 4:0 (Josef Šůstek, Václav Šenovský, Jan Plášek, Dezirgas). Dolní Lhota – Horní Lhota 4:0 (Dominik Masař, Fojtů, Macík, Kudela).

O 3. místo:

Horní Lhota – Lužkovice B 1:0 (Fojtík).

Finále:

Dolní Lhota – Sehradice 4:1 (Macík, Fojtů, Kudela, Janoška – Zavadil).

MEMORIÁL RADKA DVOŘÁČKA V DRNOVICÍCH U BLANSKA

DRNOVICE Z VALAŠSKA USPĚLY V ZAJÍMAVÉM TURNAJI NA BLANENSKU

Zajímavý sportovní zážitek měli letos v létě fotbalisté a fanoušci mužstva TJ Drnovice. Tým z Valašska si zahrál na Blanensku Memoriál Radka Dvořáčka. Tohoto turnaje se zúčastnily tři celky. Domácí Drnovice z Blanenska, Drnovice u Vyškova a Drnovice z Valašska.

Kolektiv z našeho kraje v turnaji obsadil druhé místo.

Drnovice (Zlín) ve svém prvním zápase porazily v minulosti účastníka 1. ligy Drnovice u Vyškova 4:1.

,,V utkání jsme byli outsidery. Povedl se nám však začátek zápasu. Ve 20. minutě jsme vedli 3:0. Potom byl soupeř útočnější. My jsme však dobře bránili a náporu mužstva z Vyškovska jsme odolávali. Soupeř sice snížil stav na 3:1, hned záhy jsme ale vstřelili čtvrtou branku a velmi cennou výhru už jsme si vzít nenechali,“ radoval se za celé drnovické mužstvo z Valašska Tomáš Zicha.

V druhém duelu se Drnovicím ze Zlínska už tolik nedařilo a s Drnovicemi z Blanenska valašský tým prohrál 3:10.

,,V partii s domácím celkem jsme naopak v 10. minutě prohrávali 0:4. Ve 20. minutě jsme navíc museli vystřídat naši brankářkou jedničku Josefa Slováka. Do brány šel stoper Ondřej Kostka. A ani ve zbytku střetnutí nás domácí nešetřili. Ti byli techničtější a přehrávali nás rychlostí. Navíc měli v sestavě výraznou posilu svého odchovance, který momentálně nastupuje za prvoligovou Zbrojovku Brno David Kršku. Ten tvořil hru Drnovic z Blanenska,“ prozradil Tomáš Zicha.

V roce 2021 se bude podobný turnaj Drnovic konat v Drnovicích na Valašsku.

VÝSLEDKY MEMORIÁLU RADKA DVOŘÁČKA 2020:

Drnovice (Vyškov) – Drnovice (Blansko) 1:1, Drnovice (Zlín) – Drnovice (Vyškov) 4:1, Drnovice (Blansko) – Drnovice (Zlín) 10:3.

TABULKA:

1. Drnovice (Blansko)         1   1   0    11:4    4

2. Drnovice (Zlín)               1   0   1      7:11  3

3. Drnovice (Vyškov)         0   1   1      2:5    1

SESTAVA DRNOVIC (ZLÍN):

Josef Slovák – Ondřej Kostka, Adam Stránský, Dominik Tománek, Roman Machů, Martin Šerý, Petr Zicha, Josef Ludík, Tomáš Vlček, Marek Slovák, Jan Machů, Vlastimil Honek, Martin Húšť, Tomáš Vlček, Ladislav Dorničák. Trenér: Milan Bodlák.

34. ROČNÍK ULIČNÍHO TURNAJE V MARTINICÍCH

V PRESTIŽNÍM TURNAJI V MARTINICÍCH SI ZAHRÁLO 42 HRÁČŮ. PRVNÍ PŘÍČKU VYBOJOVAL FAVORIZOVANÝ TÝM MLÝNA

Mužstvo Mlýna potvrdilo roli největšího favorita a vyhrálo 34. ročník Uličního turnaje v Martinicích. Stříbrnou příčku v turnaji, v němž si zahrály čtyři tradiční domácí týmy, vybojoval celek Jednoty. Třetí místo obsadil kolektiv Lesní a čtvrtá pozice letos zbyla pro Zvonici.

Nejlepším střelcem byl autor 11 gólů Jakub Beránek (Mlýn).

Zápasy v martinickém turnaji se letos mimořádné hrály 7 + 1 (brankář plus sedm hráčů v poli). Hrací čas byl 2 x 15 minut.

,,V turnaji se v sestavách všech čtyř mužstev představilo 42 hráčů a sledovalo ho 100 diváků. Po vyhlášení výsledků sportovní den v Martinicích ještě zpestřilo živé vystoupení ve stylu country kapely Texas,“ prozradil předseda TJ Sokol Martinice Milan Kutra.

Ten také hodnotil všechny týmy.

,,Mlýn vyhrál zaslouženě. Vítězové působili nejfotbalovějším dojmem. Na herním projevu Mlýna bylo poznat, že má v sestavě většinu hráčů působících v celcích hrající fotbalové soutěže na Kroměřížsku a okolí. Jejich největším tahounem byl kanonýr Jakub Beránek, který se jednoduše dostával do šancí a ty dokázal proměňovat. Také stříbrná Jednota předvedla spoustu pohledných fotbalových akcí. Týmu Lesní k zisku třetí příčky pomohla výhra ve vzájemném duelu se Zvonicí. Bronzový celek byl v tomto souboji produktivnější v koncovce. Zvonice odehrála všechny zápasy se ctí. V přímém utkání o bronzovou pozici dokonce vedla 2:0 a 3.2. Ovšem ve zbytku střetnutí mužstvu s nejstarší sestavou v turnaji docházely síly,“ informoval Kutra.

VÝSLEDKY ULIČNÍHO TURNAJE V MARTINICÍCH 2020:

Zvonice – Lesní 4:5 (Krejcar, Mičola, Šumšál, Prášil – Paštěka 2, Petráš 2, Podgurschi), Mlýn – Jednota 7:2 (Beránek 4, Číhal, Holomek, Chylík – O. Zaoral 2), Zvonice – Mlýn 0:8 (Beránek 4, Súkup 2, Doležel, Číhal), Jednota – Lesní 4:3 (O. Zaoral 2, Pavelka, Bakala – Polášek, Stískal, Paštěka), Zvonice- Jednota 0:6 (J. Zaoral, Bakala, Kopřiva, Červenka, Pavelka, O. Zaoral), Mlýn – Lesní 8:0 (Beránek 3, Súkup 2, Holomek, Chylík, Doležel).