„S hráčem jsme dohodnuti na podmínkách smlouvy a vše podstatné jsme již předjednali také se Slavií Praha. Momentálně máme její souhlas k tomu, aby se s námi Martin Abraham mohl připravovat,“ potvrdil předseda představenstva zlínského klubu Ladislav Valášek.

Houževnatého záložníka tak mohl kouč Ladislav Minář přivítat již na včerejším tréninku. „Martin hrál ve Spartě, Slavii, Liberci či Mladé Boleslavi, tedy v nejlepších klubech u nás. Jeho kvality jsou neoddiskutovatelné. Přesně takový typ fotbalisty jsme na post defenzivního záložníka hledali,“ byl spokojený hlavní trenér Tescomy.

Strach nemá ani z možných extempore, kterými na sebe Abraham v předchozích působištích upoutal. „Martina znám ještě ze společného působení v Uherském Hradišti. Vím, co je to za hráče a zároveň vím, co od něj mohu čekat. Co bylo v předchozích klubech, mě nezajímá. Pro mě bylo důležité, že chce hrát za Zlín. Navíc ani já nejsem zrovna dvakrát klidná povaha a z podobných hráčů strach rozhodně nemám,“ ubezpečil Minář s tím, že stejně zarputilý typ fotbalisty v průběhu podzimu ve svém kádru naopak postrádal.

Na druhou stranu si je ovšem až moc dobře vědom možného rizika, které vyplývá ze zdravotního stavu hráče, jenž se do světa profesionálního fotbalu vrací po náročné operaci achillovky z února loňského roku. „Naštěstí máme na vše dost času, takže nehodláme nic uspěchat. My pomůžeme Martinovi a on pomůže nám. A v létě si vše vyhodnotíme,“ plánuje Minář.

Podobně to vidí i samotný fotbalista. „Je to pro mě velká výzva. Jsem Moravák a jsem strašně rád, že se mohu po delší době vrátit zpět. Nad nabídkou Zlína jsem proto dlouho neuvažoval. Jakmile mi pan Minář zavolal, podíval jsem se na tabulku a nebylo co řešit. Zlín si první ligu určitě zaslouží a já udělám vše pro to, abych mu k tomu pomohl,“ řekl ke svým ambicím rodák z Moravské Třebové.

Jeho dosud posledním působištěm byla kyperská Larnaka, kam odešel na přelomu léta a podzimu roku 2008 z pražské Slavie. V zimě se pak pokoušel získat angažmá v Koreji, jenže v generálce na mistrovskou sezonu si těsně před podpisem smlouvy přivodil vážné zranění, po němž následovala operace. Na podzim trénoval opět ve Slavii a poté s juniorkou Liberce. „Věřím, že to nejhorší už mám za sebou a teď se dostanu i do herní pohody a Zlínu splatím jeho důvěru,“ přeje si 31letý fotbalista.