„V zásadě jsme s výkony i výsledky spokojeni, ale k úplné spokojenosti nám scházejí tři body. Konkrétně mám na mysli stěžejní duel s Těšnovicemi, který jsme bohužel doma nezvládli především proto, že jsme se nesešli v nejsilnějším složení,“ lituje kouč Fryštáku Antonín Kadlčák, jenž u prvního týmu působí již třetím rokem.

„Hodně mrzí i porážka v Lubné, kde jsme inkasovali v poslední vteřině, za zbytečnou považuji i domácí remízu s nováčkem – Admirou Hulín. Naopak za nejpovedenější zápas podzimu považuji vysoké vítězství 4:0 nad tehdy vedoucí Kelčí,“ zavzpomínal kouč.

Před sezonou, kdy tým opustili formou hostování bratři Křenkové (Josef v Napajedlech, Tomáš v Holešově), měli všichni obavy ze snížení ofenzivní síly. „To se naštěstí nepotvrdilo. Jako tým jsme se více zaměřili na defenzivu, navíc střelecké taktovky se chytila dvojice Luděk Lošťák a Petr Křenek, která dohromady zaznamenala 19 gólů,“ potěšilo Kadlčáka.

Velké změny v kádru ve Fryštáku neočekávají ani na přelomu roku. Vedení klubu se totiž rozhodlo prodloužit hostování bratřím Křenkům, kteří na jaře budou kopat v krajském přeboru za Holešov. „Poněvadž se týmu daří, dáme oběma možnost herního růstu. Každopádně bychom současný tým rádi doplnili o jednoho kvalitního útočníka,“ připustil kouč.

S přípravou na odvetnou část začnou 12. ledna. „Trénovat budeme dvakrát týdně v domácích podmínkách, zejména na naší umělé trávě. Soustředění v plánu nemáme, ale od února se stejně jako loni zúčastníme zimního turnaje pořádaného Viktorkou Otrokovice. Sedm naplánovaných zápasů by nám k vypilování herní formy do začátku soutěže mělo stačit,“ věří lodivod.

Ambice loni pátého celku soutěže jsou nejvyšší. „Nebýt zbytečné domácí prohry s Těšnovicemi, útočili bychom na postup. Určitě se mu nebráníme. Náš reálný cíl je ale určitě skončit na některé z medailových příček,“ potvrdil trenér, podle kterého může na vítězství ve skupině pomýšlet hned pětice týmů. „Za největšího favorita považuji Štítnou nad Vláří, u nás se také v dobrém světle předvedly Těšnovice. Za černého koně považuji nováčka z Vizovic, který má kvalitní kádr. Každopádně půjdeme do odvet s otevřením hledím s cílem v každém zápase maximálně bodovat,“ zakončil odhodlaně trenér Antonín Kadlčák.