„S prací trenéra jsme během jeho tříletého angažmá byli spokojeni, odvedl zde velký kus práce, ale nyní jsme cítili, že je potřeba udělat změnu,“ vysvětlil hlavní důvod neprodloužení angažmá kouči předseda fryštáckého fotbalu Vratislav Rudolf.

Přestože o odchodu Kadlčáka je rozhodnuto téměř měsíc, vedení klubu nového trenéra stále hledá. „Zatím je hrajícím koučem Jiří Málek, ale protože s jeho službami počítáme především na trávníku, hledáme někoho na lavičku. Již jsme oslovili dva kandidáty a čekáme na jejich rozhodnutí,“ potvrdil Rudolf, jenž by rád, aby se Fryšták v nadcházející sezoně postavil po bok dalších aspirantů na postupovou příčku. „Určitě bychom se účasti v I. A třídě nebránili. Už v uplynulé sezoně jsme tajně doufali,“ přiznal předseda. „Dalším úkolem nového trenéra bude zabudování mladých fotbalistů do kádru.“

Podle odstoupivšího trenéra Kadlčáka ale hlavním důvodem nenaplnění postupového cíle byla velká marodka týmu. „Snad jen ve čtyřech duelech jsme nastoupili kompletní. Navíc před sezonou opět odešli bratři Křenkové, čímž se snížila naše ofenzivní síla. Z tohoto pohledu dopadla sezona ještě dobře,“ míní Kadlčák. „Zlom v sezoně nastal v domácím duelu s Vizovicemi, který jsme nejen prohráli 0:2, ale navíc se nám zranili dva klíčoví hráči – Rozum a Lošták,“ dodal ostřílený lodivod, který si v příštích dnech chce na chvíli od trénování odpočinout. „Zatím další angažmá nehledám,“ řekl.

Změna na postu trenéra není jedinou v týmu Fryštáku, pohyb nastal rovněž v hráčském kádru. Kvůli zranění ruky je dlouhodobě mimo hru stoper Hubáček, zpět z hostování do Kostelce se vrací střelec Krhůtek. Velký otazník visí rovněž nad kanonýrem Lošťákem (21 gólů v sezoně), který je hráčem Hvozdné a zájem o něj má i účastník krajského přeboru Provodov.

„Nyní probíhají jednání, stejně jako v případě námi vyhlídnutých fotbalistů z Pasek, Březové a Trnavy. Pokud by se nám podařilo dohodnout se se dvěma, byli bychom spokojeni,“ potvrdil Rudolf, který se již nyní může radovat z příchodů brankáře Aleše Sichry z Viktorie Otrokovice, defenzivního záložníka Ondřeje Holuba ze Šardic a ze studia se vracejícího záložníka Jana Šobáně. „Z hostování v Holešově se rovněž vrací Tomáš Křenek, o jeho bratru Josefovi ještě jednáme,“ dodal jinak spokojený Vratislav Rudolf.