„Rádi bychom hráli klidný střed tabulky a našeho diváka potěšili větším brankovým přídělem do sítě soupeřů," směje se předseda a mecenáš fryštácké kopané Vratislav Rudolf.

Tým, který loni mezi krajskou elitu postoupil mimo pořadí až ze sedmé pozice, celou sezonu bojoval ve spodních patrech o záchranu. Impulz však dostal v zimě, kdy jej převzal zkušený kouč Boris Káňa. „Byl to můj bývalý spoluhráč. S jeho prací jsme všichni spokojeni, sedl si lidsky i s hráči, ti jej mají rádi," popsal atmosféru z kabiny Rudolf.

I on ví, že pokud chce jeho klub pomýšlet na vyšší mety, musí posílit.

„Již nyní jsme téměř domluvení na hostování s jedním štítovým hráčem z Fastavu, ale dokud to nebude podepsané, nemohu být konkrétnější. Dále máme rozjednané další dvě posily do zálohy, které si ale řeší kouč," pousmál se předseda.

Přestože z Fryštáku zatím nikdo nemá choutky opustit úspěšný kádr, jedna ztráta visí ve vzduchu.

„Konec kariéry hlásil 36letý stoper Aleš Hubáček, bratranec úspěšnějšího zlínského Davida Hubáčka. Všichni jej přemlouváme, aby zůstal, neboť jeho zkušenosti a přehled ve hře jsou pro tým stále velmi platné," potvrdil Rudolf, jemuž se s partnery podařilo naplnit rozpočet.

„Ale je skromný, v našich podmínkách to ani jinak nejde. Všichni se díváme realitě jasně do tváře, u nás se hraje jen výkonnostní fotbal."

I kdyby se Fryštáku nepodařilo získat další posily, všichni věří, že o sestup již hrát nebudou.

„Měli bychom být o něco dál, zkušenější. Tato soutěž nám sedí. Už v uplynulé sezoně mohlo být naše postavení lepší, ale uhráli jsme sedm remíz a v dalších pěti duelech jsme ztratili body v samém závěru," spočítal Rudolf, který za hlavní kandidáty postupu považuje exnováčka ze Vsetína a Boršice.

„V popředí bude bezpochyby hrát i zkušený Provodov," dodal šéf fryštácké kopané.