Vlastník FC Tescoma Zdeněk Červenka proto nevyloučil prodej prvoligové licence.

Vybudování nové plochy stojí přibližně 20 milionů korun, které Tescoma ještě nesehnala. „Máme od města ústní příslib, že nám pomůže. Sháníme finance ale i jinde. Pokud však nebudeme mít vyhovující stadion, je prodej jednou z možností. Byla by to ale až ta nejzazší varianta,“ uvedl Červenka.

Ten na včerejšek svolal mimořádné představenstvo klubu. Už před ním ale dementoval informace o tom, že se Zlín spojí s nedalekým Slováckem. „Dokud budu majitelem FC Tescoma, žádná fúze nepřichází v úvahu,“ prohlásil kategoricky.

Představitelé druholigového Slovácka, které vlastní podnikatel Zdeněk Zemek, však tvrdili včera dopoledne opak.

„Asi před měsícem začala jednání mezi pány Zemkem a Červenkou o možném vytvoření silného regionálního klubu, který by vznikl sloučením Slovácka a Zlína. Kraj totiž není natolik silný, aby uživil dva fotbalové kluby. Vize je taková, že ve Zlíně by se hrál špičkový hokej a v Uherském Hradišti zase fotbal,“ vyložila Mrázková.

V reakci na Červenkovy slova svoje vyjádření odpoledne poopravila. „Žádná dohoda na stole není. Pokud jde o prodej prvoligové licence, tak zájem máme. K propojení by mohlo dojít následně,“ dodal Mrázková.

Petr Fojtík, Michal Sladký