,,V souboji s nováčkem jsme chtěli potvrdit aktuální první místo ve Fryštacké lize. Chvíli nám však trvalo než jsme se v zápase začali prosazovat. Palermo totiž vedlo 1:0 a 2:1. S přibývajícími minutami utkání už jsme se ovšem rozstříleli. Soupeř ještě korigoval stav na 7:3, ale v této pasáži střetnutí už nebylo pochyb o našem čtvrtém vítězství v soutěži," informoval jeden s tahounů Galaktikosu Pavel Bednařík, jenž po zranění ještě z mistrovského fotbalového podzimu, kdy ho limitoval nakopnutý nárt, nastoupil letos za svůj tým poprvé.

,,Zápas jsme nakonec mohli vyhrát i vyšším rozdílem, protože hlavně ve druhém poločase se nám podařilo zahodit spoustu vyložených příležitostí," tvrdí Bednařík, který upevnění pozice lídra Galaktikosu v soutěži oslavil s celým kolektivem ve zlínském Synot baru na Tržnici.

,,Soupeře jsme chtěli potrápit co nejdéle. To se nám v první půli dařilo. Po přestávce jsme ale tradičně odpadli fyzicky a zbytek duelu jsme nezvládali ani takticky," uznal útočník Palerma Tomáš Petlach. Ten i přes vysokou porážku oceňuje výkon gólmana Koubka.

,,Radek nás zachránil od ještě většího debaklu. Nicméně, kdybychom byli přesnější a důraznější v koncovce, mohli jsme vsítit silnému protivníkovi víc branek," je přesvědčený forvard Petlach.

Na další pohodový tříbodový zisk dosáhl celek Poskládaných ze Štípy, který zvítězil nad Lešením 4:1.

,,Zápas byl zpočátku vyrovnaný, ale zhruba od patnácté minuty jsme byli iniciativnějším a hlavně fotbalovějším mužstvem. Navíc na našem výkonu nebyla znát absence Barcucha, Matěje Veleva, Valenty a ani Romana Holíka mlašího. Lešení jsme překonávali technikou, byli jsme důrazní v osobních soubojích a zdobila nás i větší vůle po vítězství. Obranu skvěle dirigoval Petr Novák," pochvaloval si sportovní pohodu autor dvou gólů v utkání a loňský nejlepší střelec mužstva Poskládaných Jakub Beránek.

,,Soupeř byl lepší. Nám dělalo problémy eliminovat jeho rychlé protiútoky. Poradit jsme si nedokázali ani s jistým štípským brankářem Špačkem," uznal bek Lešení Tomáš Rudolf.

Výsledky 4. kola: Lukov – Kašava 11:8 (Tomáš Teplý 3, Blanař 3, Pavlíček 2, Michal Teplý, Smetana, Vitovský – Nahodil 4, Pavel Zbranek 3, Šarman), United – Mikel 11:3 (Luděk Lošťák 3, Kurtin 2, Ivo Lošťák 2, Kopecký 2, Pantálek, Vlachynský – Žbel 2, Dlabač), Palermo – Galaktikos 3:11 (Uher, Mezírka, Toman – Velikovský 3, Bednařík 3, Dujka 2, Ševčík 2, Nášel), Benfika – Pobřeží Kocoviny 5:6 (Hellebrant 2, Krajča, Krejčiřík, Štěpán – Bartolomeu 2, Martin Gajdůšek 2, Josef Křenek, Doležel), Poskládaní – Lečení 4:1 (Beránek 2, Laciga, Martin Holík – Popela).

1. Galaktikos 4 0 0 39:13 12
2. Pobřeží Kocoviny 4 0 0 29:11 12

3. Poskládaní 3 0 0 9 : 2 9
4. Lešení 2 0 2 16:12 6
5. Lukov 2 0 2 20:30 6
6. Kašava 1 1 1 18:18 4
7. Mikel 1 1 2 18:22 4
8. Benfika 1 0 2 11: 9 3