V posledním zápase s Táborskem přispěl výraznou měrou k remíze 1:1.

„Opravdu jsem si zachytal a snad jsem i svým dílem přispěl k zisku bodu. Pomohl mně hned první těžký zákrok z úvodu utkání," přiznal Stanislav Dostál.

Blížíte se k hranici 30 bodů, kterou označil trenér Pulpit jako jistotu záchrany. Nemyslíte si, že vzhledem k výsledkům Vltavína a Bohemians jste zachráněni už teď?

Matematicky ještě zachráněni nejsme, ale když se na to podívám z hlediska fotbalového, tak si myslím, že ano. Pořád však musíme být obezřetní, protože fotbalové zákulisí je nevyzpytatelné a může se stát cokoliv. Stoprocentní jistota je na metě 32 bodů.

V čem je Zlín jiný než na podzim?

Myslím si, že je to všechno o sebedůvěře. Kluci si s každým jarním zápasem začali víc věřit. Taky se začíná projevovat to, co nám vštěpuje trenér Pulpit.

Obrana se na začátku odvetné části často měnila, to jistě pro gólmana není příjemné…

Určitě mně to není jedno. S většinou kluků se však znám už strašně dlouhou dobu. Jediným novým, kdo přišel, je David Hubáček. S ním a jeho zkušenostmi je to samozřejmě bez problémů. Je lepší, když hraje obrana ve většině zápasů beze změn, ale zase takový problém to nebyl.

Na jaře máte stabilní formu. Našel by se inkasovaný gól, po kterém jste se na sebe zlobil?

Na to teď nedokážu odpovědět. Na žádný takový si nevzpomenu. Samozřejmě některé góly mě mrzí. Možná s trochou štěstí se daly chytit. S trenérem Otou Novákem se snažíme udržovat mou formu. Jsem rád, že se nám to daří.

Vyhovují vám zápasy s mužstvy, která hrají o postup, nebo s týmy, které jsou v dolní polovině tabulky?

Je to strašně ošidné. I mužstvo, které hraje o postup, nemusí hrát žádný pěkný fotbal. Už zápas s Táborskem však naznačil, že s mužstvy z horních pater tabulky se hraje jinak a dá se na to lépe dívat. V takových zápasech se mně chytá mnohem lépe. Proto bych řekl, že pro mě osobně jsou lepší zápasy proti soupeřům, kteří jsou nahoře.

Oslovil jste svými výkony v jarní části funkcionáře prvoligových klubů?

Zatím ne a vůbec nad tím nepřemýšlím. Hlavně ve Zlíně mám smlouvu do roku 2016 a jsem tady rád. Pokud tady bude všechno klapat, tak nemám důvod zatím o něčem přemýšlet. Jsem rád, že mně Zlín dal šanci a klub mě několikrát podržel. Nemůžu si tady na nic stěžovat.

Kam se může Fastav posunout v konečné tabulce?

Je pět kol do konce a to se těžko předpovídá, kolik bodů si ještě připíšeme. Když půjde všechno dobře a zůstaneme na této aktuální vlně, tak bychom se měli posunout výš. Když skončíte osmý nebo desátý, tak je to určitě lepší než být na konci třináctí nebo čtrnáctí. Teď je však pořád hlavní, abychom se zachránili a na letošní sezonu co nejrychleji zapomenuli.

Čeká vás další aspirant na postup do I. ligy České Budějovice. Dá se předpokládat, že se nudit nebudete…

Musíme si dát především pozor na hru útočníků, kteří dokážou sklepávat míče na své spoluhráče. Ofenzivu výrazně podporují hráči na krajích. České Budějovice patří k nejvíce útočně laděným mužstvům v soutěži.