Utkání bylo spojeno s oslavami 110 let kopané v Holešově a ve zlatém hřebu celé akce nastoupil Grygera tým proti Holešovskému výběru, kolektivu, s nímž rodák z Přílep hraje fotbal pro radost. Mužstvo Zdeňka Grygery tvořila jedna hvězda vedle druhé.

Za míčem se honili spoluhráči z reprezentace Marek Jankulovski, Tomáš Ujfaluši a René Bolf, úspěšný trenér Ivan Hašek, reprezentační hokejisté Martin Zaťovič a Ondřej Němec, nadějní fotbalisté Roman Macek a Miloš Kopečný a další kamarádi – Martin Vaniak, Pavel Zavadil či Václav Hlobil.

Vedle toho na duel dohlíželi i hokejista Radim Tesařík a lyžař Ondřej Bank.

„Jsem moc rád, že jsem se zápasu mohl zúčastnit, Zdeněk je můj výborný kamarád. Je to obyčejný kluk s výborným charakterem, což všude ukázal. Fotbalově patří ke generaci našich nejlepších obránců. Škoda že musel skončit tak brzy kvůli různým zraněním, nicméně odvedl skvělou práci jak pro český, tak internacionální fotbal. Dělal skvělé jméno v Ajaxu a hlavně v Juventusu," ocenil mistra Evropy do 21 let z roku 2002 a držitele bronzu z Eura 2004 Tomáš Ujfaluši.

„Jak se před utkáním promítaly na obrazovce okamžiky Zdeňka Grygery z kariéry, tak mi došlo, co dokázal. Byl kapitánem Ajaxu, hráčem Juventusu, působil stabilně v reprezentaci a na konci kariéry se ještě objevil v anglickém Fulhamu. Myslím, že takovou kariéru dlouho z kraje nikdo nezopakuje. Je dobře, že předává své zkušenosti dále a chová se jako normální kluk z Holešova," uvedl Miloš Kopečný, další zástupce místního fotbalu, jenž má nyní místo ve druholigovém kádru Fastavu Zlín. Pro něj to představovalo velký zážitek zahrát si v jednom týmu s významnými osobnostmi.

„Kluci byli úplně v pohodě. Jsem rád, že jsem u rozlučky mohl být, akce to byla pěkná," poznamenal 21letý krajní záložník.

To rozhodně. Diváci se kochali uměním postav na trávníku a bavili nad kousky oblíbeného rozhodčího a showmana Pavlína Jirků. Výsledek si na konci utkání málokdo pamatoval a asi to bylo to nejmenší, ale pro pořádek – Grygera tým zvítězil 7:5 a Grygera vstřelil tři góly.

Všechny ovšem nedal ten, který se loučil s profesionální kariérou. Skóre v úplném závěru završil David Grygera po přihrávce Ivana Haška, devítiletý syn Zdeňka, jenž v rámci výměny generací nahradil na hřišti svého tatínka.

„Chtěl bych být určitě fotbalista jako táta. Přál bych si jít do Juventusu, ale klidně bych šel i do Realu Madrid," svěřil se David Grygera, jenž se učí fotbalu stejně jako táta v Holešově, ale nastupuje jako záložník nebo útočník.