HS KROMĚŘÍŽ – BANÍK OSTRAVA 0:3 (0:0)

Baník nastoupil v Kroměříži s osmi hráči v základní sestavě, kteří hráli poslední ligové utkání v Českých Budějovicích. Snahou hostů bylo od prvních minut hrát nátlakovou hru s cílem brzy rozhodnout. Skutečnost však byla překvapivě jiná. Před rekordní návštěvou z níž dvě stovky tvořili nečekaně slušní a bezproblémový fanoušci Ostravy, to byli domácí, kteří měli obrovskou šanci už v 9. minutě.

Janča přešel přes Brunclíka a předložil míč na nabíhajícího Valáška. Jeho bombu však zastavilo břevno.

„Při troše štěstí jsme mohli jít do vedení a Baník by musel přidat daleko dřív. Bohužel proti bylo břevno,“ podotkl trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Baník hrál v úvodu hodně rozpačitě. Vyráběl hodně nepřesností což domácím hráčům hodně zvedlo sebevědomí.

„Od začátku to bylo typické pohárové utkání. Domácí měli v prvním poločase hodně elánu. Věděli jsme, že musíme být trpělivý, ale mrzí mě, že jsme prospali začátek zápasu. Směrem dopředu nám chyběla přesnost a důraz,“ zlobil se trenér Baníku Miroslav Koubek.

Až v 15. minutě se poprvé dostal k ohrožení kroměřížské branky Lička, ale v koncovce selhal. Největší šanci měli hosté po půlhodině hry, kdy hlavičku Varadiho vytáhl na roh Vogl.

Šance domácích na překvapivý výsledek se začaly rozplývat už pět minut po přestávce. Vogl ještě stačil vyrazit ránu Varadiho, ale na dorážku Mičoly byl už krátký. Postupem času získával Baník územní převahu, ale bez brankových příležitostí.

„Vyplatilo se nám vyčkávat, až domácím dojdou síly a to se vyplnilo. Po první brance jsme se uklidnili a potom se nám hrálo mnohem lépe,“ poznamenal Koubek.

Rozhodnutí přinesla závěrečná čtvrthodina. Nejdříve nevyzrál na Vogla Zeher. Kroměřížský gólman potom zlikvidoval i hlavičku Neuwirtha. V 78. minutě však uvolnil Varadi ideálně Zehera a ten obstřelil domácího gólmana. Hosté ještě v nastaveném čase přidali třetí gól. Po chybě střídajícího Dočkala měl Tchuř snadnou práci před prázdnou brankou.

„Kluci dnes odvedli maximum, na co mají. S jejich přístupem i výkonem, který předvedli, jsem spokojen. Mrzí mě, že jsme v závěru nedokázali udržet přijatelnější výsledek, protože 0:3 vypadá jednoznačně,“ dodal smutně Jindřich Lehkoživ.

Branky: 50. Mičola, 78. Zeher, 91. Tchuř. Žlutá karta: Mazouch. Rozhodčí: Možíš – Drastík, Santarius. Diváci: 1826.

Kroměříž: Vogl – Matoušek (82. Dočkal), Šilinger, Kovařík, Stojaník, Valášek (82. Škarabela), Dvořáček, Mazouch, Huška (67. Handl), Fiala, Janča. Trenér Jindřich Lehkoživ.

Ostrava: Baránek – Zawada, Brunclík, Neuwirth, Tomašák (25. Tchuř), Varadi (82. Kraut), Lukeš, Hable, Mičola, Lička, Strnad (60. Zeher). Trenér Miroslav Koubek.