„Chci hrát každý zápas a ne jen vysedávat na lavičce. Jsem rád, že jsem nastoupil od začátku,“ těší rodáka ze Štítné nad Vláří. Nejen snahu skromného fotbalisty pokazil Brazilec Jairo, jenž v 11. minutě po centru ze strany překonal výtečného gólmana Zlámala a připravil ševcům třetí venkovní porážku v Evropské lize.

Souhlasíte, že jste i přes další nepříznivý výsledek v Tiraspolu odehráli nejlepší zápas na soupeřově hřišti?

Prohráli jsme, takže pocity nemohou být moc pozitivní. Já si myslím, že hra nevypadala vůbec špatně. Drželi jsme balon, soupeř chodil do brejků. Bohužel pro nás mu jeden vyšel. Tiraspol měl ale i další šance, ale škoda obdrženého gólu. Pokud bychom udrželi nulu vzadu, bylo by to mnohem lepší.

Gól jste ale dostali a stejně jako v Moskvě a Kodani žádný nedali. Co tomu chybělo v Tiraspolu?

Chybělo nám i štěstí. Nastřelili jsme i břevno, na konci tam byla sporná situace. Bačus (Ondra Bačo – pozn. red.) mi říkal, že jsme soupeři nastřelili ruku. Rozhodčí to viděl, ale říkal, že byla neúmyslná. Nevím, ale podle mě by se taková měla pískat.

Překvapilo vás, že jste Tiraspolu tak vzdorovali a místy ho i přehrávali?

Jo, byl jsem z toho překvapený. Asi jsme měli dobrý pohyb. Byli jsme pořád na balonu, s Jirasem (Petr Jiráček – pozn. red.) jsme si to ve středu hřiště docela slušně dávali. Trenér po nás chtěl, ať co nejvíce otáčíme hru. Snažili jsme se, jak to šlo. Místy to ani nešlo otočit, protože Šeriff byl dobře zalezlý. Nemyslím si, že bychom hráli špatně.

Nastoupil jste s kapitánskou páskou. Potěšila vás důvěra kouče Páníka?

Trenér mi před zápasem říkal, že prvním kapitánem byl Janíček, pak Jiráček a jelikož v tom chtěl pokračovat, určil mě, Hnaníčka (úsměv).

Z tribuny to vypadalo, jako byste si v závěru sám řekl o střídání. Měl jste toho na konci dost?

Už jsem říkal Jirasovi, že toho mám plné zuby. Měl jsem zabetonované nohy, takže jsem věděl, že nebudu týmu prospěšný. Proto jsem tam pustil Ibru (Ibrahim Traore – pozn. red)…

Porážkou jste přišli o poslední naději na postup ze skupiny. Jak moc vás mrzí, že si to v posledním zápase nerozdáte v Olomouci na férovku s Lokomotivem Moskva?

Je to škoda. Mohli jsme z Tiraspolu něco odvést. Kdybychom tady vyhráli třeba 1:0, mohli bychom doma ještě o co hrát. I když už nemáme šanci, určitě to nedáme Lokomotivu zadarmo.

Věříte, že vám výkon z Tiraspolu pomůže v derby se Slováckem?

Přesně tak. Myslím s, že nám takový zápas může jenom pomoct. Poslední výsledky ani hra nebyly dobré. Snad to derby doma zvládneme a Slovácko převálcujeme.

Kromě dalších zkušeností si z Moldávie odvážíte i zážitky. Dá se Tiraspol srovnat třeba s Moskvou a Kodaní, kde jste hráli předtím?

V Moldávii je asi velká chudoba. Nechtěl bych tam žít. Určitě tam nikdy nepojedu s manželkou a dětmi. Byl jsem tam jistě naposledy. Ale třeba do Kodaně nebo Ruska bych s rodinou klidně jel.

Vadila vám také zima?

S kluky jsme se namastili hřejivou emulzí. Bylo to v pohodě. Akorát mě z toho chladna bolí v krku. Ale počasí nebylo vůbec špatné.

Ani pozdní začátek utkání nebyl problém?

Na hotelu bylo čekání zdlouhavé, my se ale s kluky umíme zabavit (úsměv).

Jak jste si krátili dlouhé chvíle? Hráli jste na playstationu?

Musím se přiznat, že playstation jsem s sebou měl, ale poprvé jsem na něm nehrál, protože v Tiraspolu nemají ani televizi se vstupem HDMI, takže jsem byl velmi zklamaný. Ale zase jsem s Železem hráli prší a v tom se mi dařilo (smích).