„Udělal jsem to schválně. Kdo mě zná, tak ví, že dělám takové kousky. Radosti mám specifické,“ líčil se smíchem 30letý záložník.

Zatímco svou oslavou diváky pobavil, pro gól nutno použít jiné označení – paráda! V 59. minutě důležitého utkání se z šestnáctky opřel do míče a nádherný volej skončil v síti.

„Zařval jsem na Štípase (David Štípek), že jsem na vápně sám a on mi balon fantasticky nahrál. Soustředil jsem se jen, abych jej trefil. Nakonec krásně zapadl za tyčku,“ popsal Hnaníček.

Gól jeho oko potěšil, nicméně nebyl jedinečný.

„V Příbrami jsem dal taky hezké branky. Proti Olomouci jsem propálil balon z dvaceti metrů, to byla krásná bomba, a ještě proti Teplicím jsem hlavičkou zavěsil do šibenice. Tento má ale určitě svou váhu,“ ujistil odchovanec Štítné nad Vláří.

V dresu Zlína se dočkal první plnohodnotné branky. Ve statistice má sice zapsaný také gól z Jihlavy, tam ale jeho střelu tečoval Antonín Rosa. Celkově své konto v české lize zaokrouhlil na deset tref.

ČTVRTÉ MÍSTO V LIZE? ASI UŽ JE ZTRACENÉ

Ukázkový volej mu mohl přinést ještě větší slávu, kdyby Středočeši neotočili vývoj zápasu a nevyhráli 2:1. Ševci tím pravděpodobně přišli o šanci umístit se v tabulce na čtvrté pozici, která zaručuje kvalifikaci do předkola Evropské ligy. Náskok Mladé Boleslavi narostl na sedm bodů.

„Asi už je to ztracené. Cesta do Evropy pro nás pravděpodobně vede už jen přes pohár,“ potvrdil Hnaníček.

Nicméně že by tým ztratil i motivaci do posledních čtyř ligových kol, to odmítal.

„Pořád o něco hrajeme. O prémie, o vysoký počet bodů… V každém utkání budeme chtít nechat všechny síly,“ prohlásil.