Hodová atmosféra a Wasner zajistily Nezdenicím výhru

Region – Pouze dvěma regionálním klubům se dařilo ve 3. kole Moravskoslezské fotbalové divize žen. Tři těžce vybojované body si přivezl Brumov z Podivína a vítězství si připsaly také Nezdenice s Marií Wasner v sestavě proti Mutěnicím. Dobře rozehraný zápas naopak ztratila Březnice.

12.9.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

PODIVÍN – BRUMOV 0:1 (0:0)

Brumov byl i bez čtveřice hráček základní sestavy (Ptáčkové, Škrabolové, Krahulové a Poláchové) po celý zápas lepším týmem. Dlouho se mu ovšem nedařilo překonat zhuštěnou domácí defenzivu. Obrovské šance měly v prvním poločase Miklasová, která už ve třetí minutě nastřelila břevno, ale také Jelínková a Buriánková. Rovněž ve druhé půli měly Valašky převahu.

Tu nakonec zúročila v 77. minutě Olejníková, jež vsítila po spolupráci s Presovou vítězný hostující gól. „Utkání jsme ovládli technicky i fyzicky, ovšem Podivín dlouho eliminoval naši ofenzivu. Navíc nám při proměňování šancí chyběl klid i přesná muška," konstatoval po duelu alespoň s tříbodovým ziskem spokojený trenér hostů Robin Sochora.

Branka Brumova: Olejníková.

Brumov: Krahulcová – Kozubíková, Sochorová, Miklasová, Koutná, Presová, Olejníková, Suchánková, Buriánková, Jelínková, Frajtová.

BŘEZNICE – KOSTELEC NA HANÉ 3:4 (2:1)

Březnice ztratila dobře rozehranou partii. Domácí tým totiž začal ve výborném rozpoložení a brzy vedl po dvou gólech Gregorové 2:0. Hanačky však později zvrátily stav na 2:3. Pět minut před koncem dokázala z penalty vyrovnat na 3:3 Vaculíková, ovšem v poslední minutě hosté vsítili rozdílovou čtvrtou branku, která vzala domácím veškerou fotbalovou radost.

„Minimálně bod jsme si zasloužily. Výhru ale bral šťastnější celek. Ve druhém poločase ovšem byl Kostelec na tom lépe kombinačně. Navíc si svůj smolný den vybrala naše brankářka Michaela Molová," hodnotila nevydařený duel obránkyně Březnice Eva Smolková.

Branky Březnice: Gregorová 2, Vaculíková.

Březnice: Michaela Molová – Vavrušová, Vaculíková, Smolková, Jana Molová, Kozmíková, Přibilová, Uhlířová, Jugasová, Gregorová, Žabokrtská. Střídaly: Kryšpínová, Matulová, Bukovjanová.

NEZDENICE – MUTĚNICE 2:1 (1:0)

Nezdenice v hodové atmosféře před 250 diváky nejprve už tradičně zahodily spoustu příležitostí. Postupně se mohla třikrát do sítě soupeřek trefit Tomaštíková a jednou také Jeglová. Ve dvaatřicáté minutě ale po dorážce konečně skórovala Hanáková. Po přestávce se hra uklidnila a pasivní Mutěnice dokonce v 77. minutě vyrovnaly na 1:1. Pět minut před závěrečným hvizdem rozhodčího však Tomaštíková povedenou ránou strhla výhru na domácí stranu.

„Hodně nám pomohla přítomnost stoperky Marie Wasner v naší sestavě. Ke třem bodům nás ovšem dovedla i velká vůle po úspěchu. Ocenění za předvedený výkon a nasazení však zaslouží celý kolektiv," radoval se z povedeného fotbalového představení nezdenický kouč Lumír Petrka.

Branky Nezdenic: Hanáková, Tomaštíková.

Nezdenice: Florešová – Křapová, Lenka Petrková st., Wasner, Hrubošová, Lenka Petrková ml., Lenka Mendlová, Hanáková, Eliášová, Tomaštíková, Jeglová. Střídaly: Vrábelová, Černobilová, Drgová, Chupíková, Míčová.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Máte fotku, jak letos volíte? Pošlete nám ji na editori.zlin@denik.cz, rádi vám ji zveřejníme na našem webu a ty nejlepší i tištěném vydání.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.