Nesčetněkrát vysvětloval, proč šel dobrovolně z I. ligy trénovat opět druholigové fotbalisty. Mluvíme o 41letém Pavlu Hoftychovi (na snímku), jenž dělá fotbal pro diváky, kvůli kterým do Prahy odešel.

Určitě jste čekal víc od domácích. Kde je z vašeho pohledu největší problém Slovácka?
Tak největší chybou bylo odvolání Pavla Malury z loňského prvního místa po podzimní části soutěže. To byl začátek všeho. Odvolání Malury byl chybný krok a od té doby se to nezastavilo a táhne se to se Slováckem dál. To byla hrubá chyba. Potenciál hráčů tu přitom je. Spousta kluků tady hrála I. ligu - Filipský či Šturma. Jenže tito fotbalisté se dodnes nikam neposunuli a hrají za béčko nebo dokonce za céčko.

Nejsou to od vás příliš silná slova?
Já si za tím jednoznačně stojím. Odvolávat trenéra z prvního místa, který s mužstvem odvádí výbornou práci za to, že prý údajně mužstvo nemá fyzickou kondici, je holý nesmysl. Já Pavla Maluru dobře znám. Je to kvalitní trenér a jeho odvolání byla velká chyba, na kterou Slovácko doplácí dodnes. Takovou chybu už udělala Sparta, když z prvního místa v tabulce odvolala Straku.

Jak hodnotíte úroveň druhé ligy?
Ještě se vrátím k PavluMalurovi. Sám vidím, že druhá liga je neuvěřitelně náročná a nesmírně těžká soutěž. Jestli si někdo nevážil toho, že Slovácko bylo vloni po podzimu na prvním místě, tak nedokáže docenit sílu této soutěže.

Je pro vás Slovácko největší zklamání druhé ligy?
Nejenom Slovácko, ale i Opavu a Hradec jsem tipoval na aspiranty postupu. Zatím se však tato mužstva výsledkově trápí. Ale druhá liga je nevyzpytatelná soutěž, ještě se to může změnit. V případě Slovácka je mně líto diváků, kteří na fotbal v Uherském Hradišti chodí v důstojném počtu, a první ligu by si zasloužili.

V uplynulé sezoně jste vedl prvoligový Zlín. Dá se srovnat práce v prvoligové Tescomě a v Bohemce, která hraje o patro níž?
Lidé si myslí, že máme super mužstvo, což není pravda. My máme v Bohemce solidní poctivý mančaft a každá naše výhra je dílem celého kolektivu. Pokud mám srovnávat atmosféru jednotlivých zápasů, tak na Bohemce je každé utkání takové, jako kdyby do Zlína přijela Sparta nebo Baník. To byl snad jediný zápas, kdy nás diváci podpořili. Na Bohemce je podpora od fanoušků i v době, kdy se nám příliš nedaří. Ve Zlíně se čekalo, až dáme branku, a teprve potom začali lidé fandit. Fanoušci si tam nevážili toho, že se hraje liga ve skromných podmínkách.

Před rokem měl Zlín pod vaším vedením o pět bodů víc, než má v současné době. Sledujete, jak si vede?
Pod vedením Ládi Mináře se fotbalisté vzpamatovali a já pevně věřím tomu, že budou směřovat do klidného středu tabulky.

Po delší době jste se přestěhoval do Prahy. Chybí vám něco z Moravy, co v Praze nenajdete?
Peníze. (Směje se Hoftych a otáčí se na prezidenta klubu Lukáše Přibyla. „Vždyť máš víc než ve Zlíně, co ještě chceš,“ kontruje Přibyl). Teď vážně, chlapi. Ve Zlíně jsem po nevydařeném zápase sedl na kolo a jel se projet někam za město. V Praze to dost dobře nejde. Jedním slovem - příroda ve Zlíně byla za rohem a v Praze je v nedohlednu.

(std)