Přesně před rokem Zlín pod vedením nejzkušenějšího ligového kouče Uličného tápal a po mizerném začátku zachraňoval soutěž pod Hoftychovým vedením až v závěru sezony. Nyní jsou hráči Tescomy v odlišné pozici, kterou si vychutnávají. Nemůže ale nyní dojít k uspokojení? Čtyřicetiletý trenér tvrdí, že rozhodně ne. „Současné pozice si vážíme, ale rozhodně ji nepřeceňujeme. Jak vždycky říkal Vlasta Mareček, musíme mít pokoru vítězů,“ řekl Hoftych. „Ceníme si toho, že jsme i bez některých hráčů základní sestavy dokázali porazit Budějovice, ale zatím je těžké odhadnout, v kterých patrech tabulky se budeme pohybovat. Musíme být pořád ve střehu,“ pokračoval kouč.

Kromě výsledku sobotního utkání mu udělala radost i na zlínské poměry nadprůměrná návštěva. Utkání vidělo 3 272 fanoušků. „Věřím, že v příštím domácím utkání proti Baníku Ostrava by ve Zlíně mohlo být po dlouhé době zase vyprodáno,“ tvrdí Hoftych.

Ještě předtím ale čeká jeho mužstvo v sobotu zápas na pražské Letné, kde pravděpodobně Zlín opět nenastoupí kompletní. Naposledy chyběli Lukáš Opiela, jehož trápí starší zranění stehenního svalu, Martin Vyskočil laborující se skřípnutým nervem a Miloslav Penner (potíže s achilovkou). „Doufám, že aspoň jeden z nich bude moci proti Spartě nastoupit,“ uvedl trenér Tescomy.

Hoftych dnes večer zasedne k televizi a bude sledovat svého nejbližšího protivníka při bitvě v předkole Ligy mistrů proti londýnskému Arsenalu. „Spartě budu fandit, ale po utkání ji zase budu vnímat jako soupeře. Na Letnou se už těšíme, bude pro nás krásným zážitkem zahrát si na parádním stadionu. A samozřejmě chceme uspět. Cítím, že bychom mohli dovést nějaké body,“ prohlásil Pavel Hoftych, jemuž se ale povážlivě zužuje kádr.

Kromě marodů nemohl v posledním utkání počítat ani s Jaroslavem Švachem, jenž míří do Kazachstánu. Na soupisce má momentálně kromě dvou gólmanů 18 hráčů do pole, z nichž trojice Elšík, Konečník a Pazdera má na kontě dohromady pouhé čtyři ligové starty, Řihák s Jančou na debut v nejvyšší soutěži stále čekají. „Je nám jasné, že musíme kádr rozšířit. O posilách do obrany i do zálohy jednáme,“ informoval Hoftych.