„Musíme zůstat nohama pevně na zemi,“ pronesl Hoftych a jako varování připomněl nedávné vypadnutí z Poháru ČMFS s druholigovým Třincem. Jeho svěřenci však patří k nejpříjemnějším překvapením podzimu. Po sedmi kolech se s dvanácti body vyhřívají na pátém místě a mohou se chlubit tím, že jako první tým vyzráli na Teplice. I po sobotním vítězství nad lídrem soutěže však Hoftych své svěřence jen nechválil.

Diváci pomohli

„První poločas nebyl z naší strany dobrý. Tři čtyři hráči nepřidali nadstavbu, a hned to bylo poznat. Soupeř byl jednoznačně lepší a především Verbíř nám dělal na levé straně velké problémy,“ zmínil Hoftych, který se v přestávce snažil své ovečky povzbudit. „Byli jsme zakřiknutí a křečovití. Ve druhé půlce jsme přidali na důrazu a po gólu se i díky divákům dostali do pohody,“ ocenil povzbuzování zlínských fanoušků. „A několikrát nás navíc podržel Baránek,“ dodal trenér Tescomy.

Jeho teplický protějšek Petr Rada byl viditelně zklamaný. „Nebyli jsme horší, prohráli jsme jednou standardní situací,“ litoval. Před druhým poločasem přitom své hráče upozorňoval právě na ně. „Bohužel jsme jednu nepohlídali. Zúbka měl mít na starosti Klein,“ poznamenal Rada.

Teplicím Morava nesvědčí


Severočeši tak po pěti výhrách v řadě přišli na Moravě během čtyř dnů o pět bodů. Ve středu remizovali v Brně 2:2, v sobotu si pak do Baťova města přijeli pro první podzimní porážku. „Měli jsme tady čtyři šance, které jsme nedali. Udělali jsme chybu, kterou soupeř potrestal a pak už jsme se nezvedli,“ konstatoval teplický obránce Petr Lukáš.

> Zlín pokořil první Teplice

soutěž o permanentku

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Moje Zlínsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika