SPARTA PRAHA - TESCOMA ZLÍN

V sobotu 18. srpna s v 17 hodin
bilance: 16 zápasů: 8-3-5
skóre 24:15

Zlínský trenér Pavel Hoftych ve středu večer usedl k televizi a pozorně sledoval hru dnešního protivníka. Sparta ve třetím předkole Ligy mistrů doma s Arsenalem sehrála vyrovnanou partii, ale nakonec podlehla 0:2. Navíc přišla o kapitána Řepku, který po zákroku Fabregase musel s poraněným kolenem ze hřiště.

Zdravotní stav sparťanského lídra samozřejmě Hoftycha zajímá. A spíš počítá s tím, že Řepka dnes nastoupí. „Pokud by tomu tak nebylo, byli bychom v lepší pozici. Přece jen s Řepkou je Sparta jednoznačně silnější,“ uvedl kouč Tescomy a poukázal na jarní dvojzápas Zlína se Spartou. V lize podlehl pozdější mistr bez Řepky Moravanům na jejich stadionu 0:2, v semifinále Poháru ČMFS už se svým klíčovým hráčem v sestavě zvítězila Sparta ve Zlíně 2:1.

Stejně jako Hoftych sledovali středeční počínání Pražanů i jeho svěřenci. A do Prahy, kam tým vyrazil včera po dopoledním tréninku, se všichni těší. „Bude pro nás svátek nastoupit na stadionu, na kterém před třemi dny běhali hráči Arsenalu. Kdybychom uhráli stejný výsledek jako Angličané, vůbec bych se nezlobil,“ usmíval se Hoftych, jenž nepředpokládá, že by Sparťané byli příliš unavení. „Mají dostatečně široký a kvalitní kádr, aby se s tím vyrovnali. Hlavně nesmíme Spartu pustit do rychlého vedení a naopak sami se musíme zlepšit v koncovce. Proti Budějovicím jsme dost šancí nedali,“ připomněl Hoftych.

Zlínští fotbalisté se těší na stadion, na němž ve středu hrál slavný Arsenal

Včera se k týmu Zlína připojila plzeňská posila Vladimír Malár. O jeho případném nasazení se rozhodne až podle aktuálního zdravotního stavu. Stejnými případy jsou rekonvalescenti Opiela s Vyskočilem. Téměř vyloučen je start levého beka Pennera, jehož trápí achilovka.

Obhájce titulu si bude chtít spravit chuť po prohře s Arsenalem a remíze v Plzni. Kouč Michal Bílek čeká hlavně na probuzení svých střelců. „Musíme se dát rychle dohromady a na Arsenal zapomenout. Zlín je při vší úctě soupeř, s nímž bychom doma neměli mít problémy,“ pravil Bílek. Pro něj bude mít dnešní zápas zvláštní příchuť: loni v září na lavičce Sparty debutoval právě proti Zlínu, který tehdy na Letné po dvou trefáchDoška prohrál 0:2.

Předpokládané sestavy: Sparta: Poštulka - Pospěch, Řepka (Brezinský), Kadlec, Kladrubský - Abraham, Hušek, Horváth, Limberský (Rezek) - Kulič, Došek. Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Zbožínek, Pazdera - Vyskočil (Malár), Opiela (Šmahaj), Zúbek, Kraus - Bača, Žůrek.