„Dovedu si to představit dál hrát v útoku a byl bych za to jen rád. Jsem však v očekávání, jestli nastoupím," nemohl přesně odpovědět třiadvacetiletý fotbalista.

Roli sehraje i to, jestli už bude od začátku připravený chorvatský forvard Marko Jordan. Lukáš Holík se na své „vedlejší" pozici cítí dobře.

„Nedělá mi problém. V útoku musím také bránit, abych pomohl týmu zavírat prostory, jen defenzivní činnosti není tolik. To mi přece jen vyhovuje," srovnal s postem v záloze.

Vedle toho si pochvaluje parťáka a kapitána mužstva Tomáše Poznara.

„S Poznym je to úplně super. Na hřišti si rozumíme a umíme si vyhovět," sdělil Holík.

V zápase s Příbramí si nakonec vyzkoušel trojboj. Většinu času strávil v útoku, ale po střídáních operoval i ve střední záloze a na pravé straně. Na dotaz, jaké slyšel hodnocení od trenéra Páníka za výkon v útoku, tak zazněla souhrnná odpověď.

„Říkal, že jsem obstál na všech třech postech," prozradil zlínský šikula.

Místo v základní sestavě mu přineslo spokojenost a radost byla dvojnásobná tím, že mužstvo vyhrálo úvodní duel v sezoně 2:0.

„Vítězství nás vnitřně posílilo. Doufám, že si teď na hřišti budeme víc věřit, protože hra pořád nebyla ideální," poznamenal Holík.

A ještě jeden pozitivní dopad měla výhra pro fotbalisty Zlína. Jakub Jugas, Josef Hnaníček a David Štípek, kteří působili v Příbrami, připravili pro kabinu občerstvení.

„Ve čtvrtek jsme měli uzenou kýtu a každý si mohl dát jednu sladkůstku. Bylo to výborné, máme to už osvědčené," pousmál se fanoušek anglické Chelsea.

Teď už se ševci plně koncentrují na utkání na Slavii, které se kvůli účasti sešívaných v Evropské lize hraje v pondělí od 18 hodin. Domácí si odbydou premiéru v letošní české soutěži, neboť jejich první duel v Brně zhatilo nezpůsobilé hřiště po silném dešti.

„Jedeme do Prahy s úplně čistou hlavou, můžeme jen získat. Každopádně však chceme odvést dobrou práci. Slavia je silnější než minulý rok, útok Škoda-van Kessel má zvuk, ale není potřeba se něčeho bát," pronesl Lukáš Holík. (jš)