V Ostravě má stále spoustu kamarádů, Baníku nikdy nepřestal fandit. V sobotu se ale levý obránce či záložník Zlína Daniel Holzer postaví proti mateřskému klubu. City ale půjdou tentokrát na Letné stranou, vždyť ševci i Ostrava hrají o mimořádně důležité body a hlavně ligovou příslušnost! „Každý cítí, že kdo zápas zvládne, přiblíží se záchraně. Já osobně bych ale oba kluby nejradši viděl na úplně jiných ligových pozicích,“ říká dvaadvacetiletý Holzer, jenž minulý týden vedoucím gólem pomohl Fastavu skolit pražskou Slavii.

Pořád berete zápasy proti Baníku prestižně?
Pro mě určitě to znovu bude hodně specifický zápas. V Ostravě jsem hodně dlouho působil, skoro od malička. Moc se na utkání těším. Jsem zvědavý, jaké to bude. Určitě přijede hodně fanoušků nejen z Ostravy.

Je to tentokrát umocněno i postavením obou mužstev v ligové tabulce?
Baník hraje o život, my bohužel taky, což je pro oba kluby strašně svazující.

Sobotní duel bude sledovaný také kvůli trenérům. Zatímco kouč Vlastimil Petržela před příchodem do Zlína vedl právě Ostravu, jeho předchůdce na lavičce Fastavu Bohumil Páník přijede na Letnou po dlouhé době jako soupeř.
Určitě to bude pro všechny specifické. Pro lidi je hodně zajímavé, že si oba trenéři kluby v krátkém čase vyměnili. Pan Páník zná náš mančaft mnohem lépe než pan Petržela fotbalisty Ostravy. Baník v zimě přivedl spoustu posil a tým je hodně jiný, než když ho náš současný trenér vedl. Já věřím, že nás trenér Petržela dobře připraví a že nejen pana Páníka, ale celý Baník překvapíme.

Vy máte v současném kádru Baníku ještě nějaké kamarády?
Jediný, se kterým si píšu a jsem s ním v kontaktu, je pouze Denis Granečný. Jinak tam znám i další kluky, protože jsem s nimi dříve hrával.

Už jste si stihli napsat?
Zatím jsme se pořádně nehecovali. Kluci z Ostravy mají náročný program, ještě ve středu hráli s Plzní. Určitě se ale spojíme.

Je pro vás výhoda, že Baník má v nohách těžký zápas s vedoucím týmem HET ligy?
Pokud by vyhrál, byl by na tom psychicky hodně dobře. I bezbranková remíza ale může Baníku pomoct. Na druhé straně my díky Evropské lize víme, jaké to je hrát ve čtvrtek a v neděli. Opravdu není jednoduché se připravit na dva zápasy v jednom týdnu. Síly na konci zápasu by soupeři měly ubývat. My bychom toho mohli využít.

Co vůbec říkáte na kádr Baníku? Nečekal jste, že bude posílený Baník mít více bodů?
Určitě čekal. Kádr neodpovídá postavení Baníku v tabulce. Ostrava má hodně nadprůměrný tým. Majitel Brabec se do toho v zimě pořádně obul. Ale je vidět, že není jednoduché za tak krátkou dobu z výborných fotbalistů sestavit skvělý tým. Baníku to nehraje do karet, protože nemá čas na práci a budování.

Vám taky delší dobu trvalo, než se sehrajete a pořád to není ideální. Výhra na Slavii vám ale zvedla sebevědomí, že?
Je pravda, že jsme na tom psychicky nebyli vůbec dobře. Na jaře jsme až do víkendu nevyhráli. Teď všichni věříme, že se to zápasem na Slavii otočí, protože v Praze jsme odehráli velmi dobré utkání jak po herní, tak i mentální stránce. Na hřišti jsme opravdu nechali všechno. Výhru musíme potvrdit doma s Ostravou.

Souhlasíte s názorem, že se ve výkonu projevila reprezentační přestávka, ve které jsme hodně dřeli?
Souhlasím s tím. Přestávka nám pomohla. Opravdu jsme hodně trénovali. I v týdnu před Slavií jsme dost makali. Trenér Petržela nás zapřáhl. My jsme si z toho trošku dělali i srandu a ptali se, kdy teda poletíme do Turecka na herní soustředění. Přišlo nám, jako bychom podruhé absolvovali zimní přípravu. Ale myslím, že nám to hodně pomohlo. Fyzicky jsme to na Slavii zvládli velice dobře. Naší aktivitou a běháním jsme soupeře utavili.

Poslední zápasy ukázaly, že i vám tvrdší tréninky a posun z obránce do zálohy prospěly. Je to tak?
Tak to nevím. Nejsem si tím úplně jistý. (úsměv) Ale je pravda, že od té doby, co jsem se posunul na záložníka, tak jsem dal dva góly. Kromě Slavie jsem ještě skóroval v poháru v Hradci. Za branky jsem rád. Z pozice levého beka by bylo těžší dostat se do koncovky. Ze zálohy mám k brance soupeře přece jenom blíž. Ale měl jsem zápasy, kdy se mi dařilo i na levém obránci, takže je mi jedno, kde nastupuji. Hlavní je, ať prospívám týmu.