V odvetném přípravném zápase si zadák Fastavu proti domácímu výběru připsal dokonce vítězný gól.

„Bylo to super. Jsem moc rád, že jsem se mohl akce zúčastnit a v krásném prostředí chvíli potrénovat. Po zranění jsem to potřeboval,“ říká Bačo.

Dvaadvacetiletý zlínský obránce absolvoval ve známém středisku zimních sportů a turistiky několik tréninků a jedno přípravné utkání s Rakouskem.

V prvním duelu, který na stadionu v Zell am See čeští mladíci ovládli 3:0, Bačo nenastoupil, v odvetě na stadionu v Kuchlu u Salcburku ale na trávníku nechyběl.

Brumovský rodák se na obratu a těsné výhře 3:2 podílel vítěznou brankou.

Svěřenci trenéra Lavičky všechny tři branky zaznamenali hlavou. Bačo skóroval po hodině hry, když do sítě dopravil balon po standardní situaci Sadílka.

„Lukáš to dobře kopl na zadní tyč. Mě si nikdo nehlídal, takže jsem mohl ideálně načasovat náběh a balon trefit,“ popisuje Bačo.
Pro důrazného stopera to byla již třetí trefa v dresu reprezentační jednadvacítky.

Na podzim poctivý fotbalista Fastavu dvakrát skóroval v kvalifikaci, teď se trefil i v přípravném duelu.

„Jsem rád hlavně za vítězství. Inkasovali jsme dvě zbytečné branky, povedlo se nám to ale otočit. Nikdo to nezabalil, všichni naopak makali,“ říká Bačo.

Hráči české jednadvacítky měli v Rakousku čas i na zábavu. Jedno odpoledne dostali na výběr ze tří možností, jak strávit volný čas.

Zatímco část týmu odjela lanovkou na vysokou horu a další skupinka si zvýšila adrenalin na bobové dráze, Bačo hlavně kvůli rýmě absolvoval výlet na horském kole.

Všichni společně pak regenerovali v blízkém wellness. Pořádná dovolená však českým lvíčatům začala až po návratu domů. Bačo odjel s přítelkyní do Chorvatska.

„Budeme na Makarské riviéře,“ hlásil před úterním odjezdem.

Po krátkém odpočinku však začne plnit tréninkový plán. Na sraz chce vysoký zadák přijít dobře připravený, vždyť ševcům pod novým trenérem Bílkem začíná nová éra.

„Pana Bílka vůbec neznám. Vůbec si ho nepamatuji ani jako hráče. Na spolupráci se ale těším. Pozdravoval mě přes trenéra Lavičku, což mě moc potěšilo,“ přiznává.

Jinak Bačo žádné jiné zprávy z klubu nemá. O nových spoluhráčích ani změnách v kádru netuší.

„Vůbec nevím, jestli někdo přijde,“ krčí rameny. Na další ligový ročník se ale skromný mladík těší. Přibude zápasů, hrát se bude od poloviny července skoro až do Vánoc. „Snad se nám bude dařit a sezonu odstartujeme lépe než jarní část,“ přeje si.