„Jsme spokojení, že se nám podařilo přestup dotáhnout a na Letné jsme přivítali novou posilu. Je to hráč, který má zkušenosti z francouzské, italské i španělské soutěže, a ještě na podzim působil v řecké superlize v aténském týmu Apollon Smirnis. Jeho velkou předností je výška, fyzické parametry a už při zápase se Zlatými Moravci předvedl, že má zkušenosti,“ uvedl bezprostředně po podpisu smlouvy sportovní manažer Fastavu Zdeněk Grygera.

Zlínský trenér Bohumil Páník si od nové zahraniční akvizice slibuje především zvýšení konkurence v zadních řadách.

fotbal FC FASTAV Zlín  - FC ViOn Zlaté Moravce
Ševci zkoušejí stopera z Konga. V přípravě zdolali Zlaté Moravce

„Na hodnocení je ještě brzy, vždyť má za sebou pouze jeden zápas. Patří však mezi vysoké hráče, systémově nic nepokazil. Je vidět, že má zkušenosti,“ prohlásil po středečním vyhraném duelu na dresu „Bendžího“ jednašedesátiletý kouč.

Třiadvacetiletý Bijimine již v neděli odletí s kompletním týmem na herní soustředění do Turecka, kde se bude seznamovat s kádrem a připravovat se na jarní část HET ligy.

Fanoušci jej mohou vidět ještě v sobotu v rámci dalšího přípravného utkání proti Třinci, které se odehraje ve fotbalovém areálu Vlastislava Marečka na Vršavě od jedenácti hodin.

Jonathan Kabasele Bijimine

Datum narození: 9. června 1994
Místo narození: Amiens, Francie
Pozice: obránce nebo záložník
Výška: 190 cm, váha: 88 kg
Kariéra: Sedan (2012-2013), Perugia (2013), Barletta (2014), Córdoba (2014-2017), Apollon Smirnis (2017-2018).
Národní tým: DR Kongo U20, Dr Kongo