Hbitý fotbalista si vylepšil statistiky, když druhým hattrickem kariéry pomohl domácímu týmu k výhře 4:2 i k udržení sedmé příčky.

„Minuly rok jsme bojovali o udržení, teď jsme ve středu tabulky, takže spokojenost,“ hlásí Hovězák.

Výsledky mužstva samozřejmě staví nad osobní statistiky. I když by rád střílel gólů víc. Cítí, že šest branek v sedmnácti zápasech není mnoho. „Spokojený moc nejsem, jelikož z pozice útočníka bych měl mít více gólů, ale když vyhrajeme, tak je mi jedno, kdo dal gól,“ říká.

Vlachovice zlomily odpor Rožnova až ve druhém poločase. Úvodní část byla vyrovnaná, po přestávce už domácí protivníka přehráli.

„První poločas nás soupeř přečísloval a byl více na míči. Potom jsme však zhustili střed hřiště, což se nám vyplatilo. Záložníci se dostali více do hry, což bylo znát,“ pochvaluje si.

Klíčovým mužem zápasu byl právě Hovězák, jenž poprvé udeřil hned ve 4. minutě. Druhý gól přidal po hodině hry a svůj výkon korunoval třetí brankou v 77. minutě. „Byl to můj druhý hattrick mezi muži,“ hlásí. Se spoluhráči zapil vítězství. Při oslavách se dívali také na hokej.

Mistrovství světa na Slovensku sleduje také vlachovický útočník. Do Bratislavy se ale na rozdíl od jiných sportovců nechystá.

„Láká mě to, ale bohužel mám teď zkouškové období, takže jsem časově zaneprázdněný. Jinak bych se moc rad jel podívat na vlastní oči,“ říká.

Zápasy českého národního týmu si tak vychutnává u televize. Říhou týmu fandí na dálku.

„Zatím se nám daří, takže doufám, že to tak i nadále bude pokračovat. Věřím v co nejlepší umístění našich borců,“ je Hovězák optimistou.

Světový šampionát se podepsal zřejmě také na návštěvě sobotního duelu krajské soutěže. Zatímco jindy chodí ve Vlachovicích na fotbal stovka diváků, na Rožnov přišla polovina. „Netuším, proč nepřišlo více lidí,“ krčí rameny střelec.

„Přitom bylo krásné počasí,“ dodává.