Druhé nejlépe střílející mužstvo soutěže má až dvanáctou obranu, což je velmi špatné vysvědčení pro tým, který chtěl atakovat nejvyšší příčky. Proto je po podzimu Chropyně až osmá.

„Je to pro nás zklamání. Očekávali jsme, že se budeme pohybovat mezi třemi nejlepšími. Bohužel především výsledky na hřištích soupeřů byly obrovským zklamáním,“ přiznal člen výboru Petr Večeřa.

Chropyně se poprvé v historii připravuje na jarní odvetnou část krajského přeboru na vlastním hřišti s umělým povrchem. Čtyřikrát týdně se připravuje devatenáctičlenný kádr. Hráči navíc jezdí ještě jednou týdně na spinning do Kojetína.

„Hřiště s umělým trávníkem je pro nás velkou výhodou. Podařilo se nám zajistit i provizorní osvětlení, které pro trénink plně postačuje,“ pochvaluje si chropyňský Petr Večeřa.

Do přípravy nastoupili všichni hráči podzimního kádru. Z hostování v dorosteneckém mužstvu Přerova se vrátili odchovanci Josef Peřina a Petr Táborský.

Další možnou posilou, která by mohla na jaře obléknout dres Chropyně, je Adam Přikryl, kterému skončilo hostování v Konici. Na podzim nastoupil k patnácti divizním utkáním, ve kterých vstřelil pět branek.

„Budeme jednat o jeho návratu zpět do Chropyně. Byla by to jediná výrazná posila. Jinak budeme dávat více šancí našim dorostencům,“ řekl Petr Večeřa.

Chropyně v rámci přípravy zdolala Troubky 2:1 a na domácím zimním turnaji si poradila se Želátovicemi 4:2 i Holešovem 4:0. Také další zápasy sehrají chropyňští hráči na vlastní umělce. Vedle utkání v rámci zimního turnaje Kojetín, Vrchoslavice, 7. 2. (12.30) Kozlovice, 14. 2. (14.30) Kralice na Hané, 28. 2. (12.30) Zborovice, přibudou ještě vložené zápasy uprostřed týdne.

(lk)