Ve Zlíně vyrostl, poprvé okusil ligu i zde kariéru uzavírá. Na Slavii se dotkl hvězd, když dvakrát pozvedl nad hlavu mistrovskou trofej a slyšel znělku Ligy mistrů. Na obou adresách zkrátka prožil velmi emotivní chvíle. A emoce přináší i aktuální postavení obou celků. Ševci se po polovině sezony, to znamená patnácti utkáních, radují díky 31 bodům z třetího místa. Sešívaní uďobli ještě o bod víc a v tabulce si lebedí na druhé příčce.

Zítra však pozice mohou být opačné. Na Letné se ve 20.15 hodin rozduní vzájemný souboj.

„Tady ve Zlíně to bude vrchol podzimu," těší se Hubáček.

Před jeho partou se tyčí kolosální výzva. Zdolat a na stříbrném křesle vystřídat před zimní přestávkou slavného soupeře, který jedenáctkrát v řadě neprohrál a získal přitom 27 bodů, to by byl znamenitý závěr prvního dílu zlínské pohádky.

„Každá šňůra jednou končí. Slavii by to mohlo potkat zrovna u nás. Ať je situace před jarem ještě vyrovnanější," glosuje Hubáček.

Postavení Zlína je největším překvapením letošní sezony. Vždyť pro sázkové kanceláře byl výběr trenéra Bohumila Páníka třetím nejžhavějším kandidátem na sestup a o moc lepší prognózy na něj nepadaly ani z dalších stran. Avšak ševci potvrdili, že tam, kde se poctivě pracuje, jsou i krásné výsledky.

David Hubáček si jich užívá plnými doušky, byť zastává roli náhradníka. Zasáhl jen do pěti utkání, přičemž na hřišti strávil 110 minut.

„Radost z fotbalu si ve Zlíně užívá každý. A doufám, že si toho i váží. Protože to, co tady teď je, nemusí trvat věčně," upozornil.

Zato Slavii její historie a jméno předurčuje k bojům o titul. Na druhou stranu od zisku ligové trofeje v roce 2009, skončila nejlépe pátá a ani začátek letošní sezony nenasvědčoval tomu, že konečně vystoupá výš. Po čtyřech zápasech měla na kontě pět bodů a hlavně herním projevem dráždila i vlastní fanoušky.

Poté však odvolaného trenéra Dušana Uhrina mladšího nahradil Jaroslav Šilhavý a rozjel se válec. V dalších jedenácti duelech sešívaní osmkrát vyhráli a třikrát remizovali!

„Příchod nového kouče klukům pomohl. Dostali řád, začali hrát jiný fotbal a začali si věřit. Současná Slavia je hodná svého jména," potvrdil Hubáček.

Slabinu v jejím mužstvu prakticky nejde najít. Obrana pracuje výborně, středoví hráči Zmrhal, Hušbauer, Barák se dostali do pohody a Mešanovič se Škodou střílí kýžené góly.

„Sedlo si to, jak mělo. A hlavně je v týmu velká konkurence. To je vždycky pro hráče tou nejlepší motivací k práci," podotkl Hubáček.

Není divu, že aktuálně stránky novin zaplňují články o mimořádné kvalitě Slavie a její aspiraci na titul. Bývalý záložník sešívaných Radek Bejbl dokonce vyjádřil názor, že tým je silnější než ten, se kterým v roce 1996 ovládl českou ligu. A to v něm tehdy byly budoucí megahvězdy jako Karel Poborský či Vladimír Šmicer!

„Kádr je opravdu silný. Hodně bude záležet na dění v zimě, příchody či odchody můžou leccos změnit. Našlápnuto má však Slavia slušně, takže titul může přijít," přikývl Hubáček.

Na setkání s bývalým zaměstnavatelem se znovu těší. Osm úspěšných let, které v Edenu zažil, se mu navždy zapíšou do paměti. Je přitom možné, že zítra to bude naposledy, co potká Slavii jako hráč a co bude figurovat na soupisce pro prvoligové utkání. Na konci prosince mu vyprší smlouva ve Zlíně…

Pokud by dal fotbalu vale, závěrečný zápas by byl symbolický. Loučil by se v prostředí dvou milovaných dresů. Bude to tak? V kancelářích Letné budoucnost zatím neřešil a svůj postoj, jestli chce pokračovat, zahalil tajemstvím.

„Možná se o věci budeme s vedením bavit, ale zatím to nechávám tak," sdělil stroze.

Stejné téma bylo na pořadu dne už po minulé sezoně. Nakonec se obě strany dohodly na prodloužení spolupráce o půl roku. David Hubáček tak získal prostor pro to, aby vstoupil mezi ligové legendy. V utkání proti Karviné 29. srpna nastoupil v 89. minutě na hřiště, což byl jeho 300. start v nejvyšší soutěži. Nyní jich má 303.

Přibydou ještě další?