„V přípravných zápasech se ukázalo, že herně můžeme na MSFL mít, ale rozhodně musíme přidat na důrazu. Už abychom měli premiéru úspěšně za sebou,“ pravil s úsměvem hulínský trenér Josef Pospíšil.

Spartak se vrací do třetí ligy po 19 letech sobotním domácím duelem se Zábřehem, který na jaře obsadil šesté místo. „Znám soupisku soupeře, ale to je všechno. My se musíme zaměřit především na vlastní výkon. Pro oba bude soupeř velkou neznámou,“ myslí si Pospíšil, který získal v létě dvě posily – záložníka Crlu a útočníka Otrubu.

Před 19 lety vstoupil Hulín do MSFL domácí výhrou nad Starým Městem 2:1 a zápas sledovalo 650 diváků. „Takový výsledek bych samozřejmě bral, ale především mám přání, aby se hráči fotbalem bavili. Chtěl bych, aby chodilo víc diváků než loni, ale nemyslím si, že jich dorazí tolik jako v roce 1991,“ tuší hulínský kouč.

Zlín B i Slovácko B čekaly na návrat do třetí ligy pouze rok. „Na zápas se těším,“ uvedl staronový trenér rezervy Tescomy Boris Káňa, jehož družina v neděli dopoledne na Letné vyzve béčko Sigmy Olomouc. „Přijede k nám kvalitní soupeř, který bude chtít hrát fotbal. Očekávám proto zajímavé utkání a samozřejmě náš bodový zisk,“ přeje si Káňa.

Juniorky využijí posily z áčka

Utkání letní přípravy se však zlínským mladíkům výsledkově moc nepovedla a třeba se Sigmou B prohráli 1:6. „Olomouc nastoupila s osmi hráči áčka, teď bude její sestava z osmdesáti procent jiná. Navíc můžu počítat s hráči áčka, kteří naplno nezasáhnou do sobotního střetnutí druhé ligy v Sokolově,“ poznamenal Káňa.

S fluktuanty A-týmu může počítat v nedělním zápase s Frýdkem-Místkem i béčko Slovácka. „Nastoupí za nás čtyři až pět hráčů z kádru áčka. Některá jména už vím, prozrazovat je ale nebudu. Stejně se definitivně rozhodne až po utkání na Bohemce,“ vysvětlil trenér hradišťské juniorky Anton Mišovec. „Věřím, že do soutěže vkročíme úspěšně, připravení jsme dobře.“

Frýdek-Místek však patří k černým koňům soutěže. „Několik hráčů jsem trénoval v devatenáctce Baníku, takže můžu potvrdit, že je to opravdu silný protivník,“ přiznal Mišovec, který okamžitě „vybalil“, na co si jeho mužstvo bude muset dát největší pozor. „Jednoznačně jsou to standardky. Frýdek má vysoké fotbalisty, z čehož hodně těží. Jinak hrají bojovný fotbal s dobrým napadáním.“

Hanáci přivítají neoblíbené Brno B

Hanácká Slavia Kroměříž se v sobotu pokusí prolomit 356 minut trvající střeleckou impotenci v zápasech s béčkem Brna, které naposledy porazila před pěti lety.

„Poslední přípravné zápasy naznačili, že máme dobrou formu. Duely s rezervou jsou vždy s velkým otazníkem. Nikdy nevíte, kolik hráčů prvoligového kádru nasadí. Bohužel Brno hrálo v pátek se Slavií, takže předpokládám, že u nás nastoupí v silném složení. Loni nám to s rezervami moc nešlo, tak doufám, že se to letos otočí,“ sdělil trenér Kroměříže Jindřich Lehkoživ.

Jedinou výraznou posilou Hanáků před začátkem sezony je bývalý hráč Kroměříže Jiří Klabal, který se do klubu vrátil ze Zlatých Moravců. Jinak nedošlo v kádru k velkým změnám. „Těsně před premiérovým zápasem nás trápí zdravotní problémy. Pro zranění netrénovali Hromek, Smutný a Huška. Start Smutného je stoprocentně vyloučen. Doufám, že nastoupí alespoň Hromek,“ řekl Lehkoživ.

Slavičín chce navázat na gólové hody z přípravy

Kompletní bude naopak FC TVD Slavičín v Uničově, kde se střetnou týmy, které ukončily minulou sezonu se shodným ziskem 41 bodů. „Uničov řadím do lepší poloviny soutěže. Na jaře jsme sice u něj podlehli 0:2, herně jsme však předvedli jeden z nejkvalitnějších výkonů. Když ho zopakujeme, věřím, že se bez bodu vracet domů nebudeme,“ míní slavičínský kouč Ladislav Straka.

Jeho tým může být navíc po vydařené přípravě sebevědomý. Čtyři poslední utkání vyhrál a jeho minimem bylo pět vstřelených branek. „Naši formu ale ukáže až úvod mistrovské sezony. Na rozdíl od předchozí máme ale obtížný los a ze čtyř utkání hrajeme třikrát venku,“ poukázal Straka.

Program 1. kola

Dnes: Kroměříž Brno B, Hulín Zábřeh (16). Zítra: Slovácko B FrýdekMístek (Kunovice), Uničov Slavičín (10.15), Zlín B Sigma Olomouc B (10.30, Letná)