Důvodem dřívějšího termínu je kolize s pohárovým duelem Slavičína s Baníkem Ostrava, který je na programu příští úterý. Spartak tak čeká během jedenácti dnů už čtvrtý zápas.

„Tím ale náš docela šílený program ještě nekončí, protože za další tři dny hrajeme ve Vítkovicích. Už v minulém zápase jsem viděl, že toho kluci měli v posledních dvaceti minutách plné zuby. Proto jsme upravili tréninkové proces tak, aby si hlavně odpočinuli a dobře zregenerovali,“ přiznal hulínský trenér Josef Popíšil.

„Nemyslím si, že by to mělo na hosty nějaký vliv. Narozdíl od nás zvládli úvod sezony a jsou v pohodě,“ zmínil slavičínský kouč Ladislav Straka aktuální páté místo Spartaku, který vybojoval o čtyři body více než třináctí Valaši.

Fotbalisté TVD načali šňůru domácích střetnutí vítězstvím nad Zábřehem, pak ale prohráli s Frýdkem-Místkem a remizovali s Líšní. „Psychicky na to nejsme nejlépe. Představovali jsme si, že získáme o tři body více. Potřebuje to za každou cenu zlomit,“ ví Straka. I proto přemýšlí nad změnou rozestavení ze 4–2–3–1 na klasické 4–4–2. „V přípravě nám to s jedním hrotem šlo, v mistrácích ale nedokážeme vepředu doplňovat osamoceného Kříže. Postavím tak asi dva útočníky,“ naznačil Straka, jenž se musí obejít bez vykartovaného stopera Ptáčka.

Pro nováčka bude zápas ve Slavičíně teprve druhým venku, z Břeclavi odjel s vysokou porážkou 1:4. Do jeho sestavy by se měl vrátit útočník Otruba. „Podle zkušeností z minulých vzájemných zápasů se bude zřejmě hrát na těžkém terénu. Domácí hrají nátlakový, silový fotbal a těží hodně ze standardních situací. Na ně se musíme samozřejmě připravit, abychom si alespoň bod odvezli,“ dodal Pospíšil před střetnutím, které má výkop v 17 hodin.

Libor Kopčil, Petr Fojtík

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.