„Vzhledem k tomu, že jsme byli nováček soutěže, tak v klubu panuje s umístěním spokojenost,“ pronesl trenér Spartaku Petr Zapletal, jehož svěřenci podle řady odborníků předváděli nejpohlednější fotbal. „Na to, jak dobře jsme hráli, jsme měli získat mnohemvíce bodů.“

Hulínští sice nastříleli 53 gólů, což je třetí nejlepší výsledek divize, Zapletal však nad koncovkou svého týmu často žehral. „Hlavně v domácích zápasech jsme v produktivitě hořeli. Dokázali jsme zahodit i šest sedm šancí. Pokud jsme nedali rychlý gól, vkrádala se do našeho výkonu nervozita,“ stýskal si ambiciózní kouč.

Právě vinou ztrát na svém stadionu neskončil Spartak druhý. Zatímco v tabulce venkovních zápasů mu patřila stříbrná příčka za suverénní Kroměříží, doma byl až devátý. Ze čtyř porážek před vlastními diváky mrzí Zapletala nejvíce ta od Napajedel, odkud před rokem zamířil proti proudu řeky Moravy do Hulína. „Vzájemný zápas má pro mě a můj bývalý klub velký náboj a prestiž. Strávil jsem v něm čtyři krásné roky. Je to ale jen sport,“ mávl nakonec rukou nad dvěma porážkami od Napajedel.

Přestože teprve minulý týden skončila sezona, v Hulíně se už pečlivě chystají na následující a Zapletal začal s přebudováváním mužstva. Kabinu opustili obránce Jedelský, záložník Grigar a útočník Kopunec. Oddíl už navíc oslovil vytipované posily. Jejich jména však zatím zůstávají zahalena tajemstvím. „Sháníme kvalitního gólmana a náhradu za odcházející kluky. A prozradit také můžu to, že chtějí za Hulín hrát,“ uvedl Petr Zapletal, který by rád i v příštím ročníku okupoval se svým celkem přední příčky tabulky. „A pokud budeme dávat góly, pokusíme se o postup,“ ujistil kouč Spartaku.

„Na to, jak dobře jsme hráli, jsme měli získat mnohem více bodů.“