Jediné krajské derby ve fotbalové divizi D skončilo ve 27. kole dělbou bodů. Po jednoznačné podzimní výhře 4:2 na hřišti soupeře se musel Spartak Hulín spokojit v zápase s Viktorií Otrokovice s remízou 1:1, kterou navíc zachraňoval ve druhé minutě nastavení šťastným gólem Dvořáček.

Domácí tým opět názorně demonstroval, proč na jaře klesl z prvního na třetí místo a proč už se ho netýká souboj o postup. „Mrzí mě, že jsme si za devadesát minut vypracovali jenom dvě šance. To je strašně málo. Znovu se potvrdilo, že máme v útočné fázi obrovské problémy. Na nás stačí soupeř, který brání a hraje na brejky,“ poznamenal hulínský trenér Petr Zapletal. „Viktorka dala v dramatickém zápase z jediné šance gól,“ dodal Zapletal.

Jeho otrokovický protějšek Jaroslav Matějíček však měl na utkání poněkud jiný pohled. „Vypracovali jsme si minimálně tři dobré příležitosti,“ spočítal. Hosté se navíc cítili poškozeni výkonem mužů v černém. „Pískali ti stejní, kteří nás nedávno zařízli v Židenicích. Teď domácím odpustili penaltu. Hlavní rozhodčí přitom dal Světlíkovi žlutou za simulování a vzápětí zavolal lékaře, aby ho ošetřil,“ podivoval se Matějíček.

Viktoria však bod nakonec brala. „Zasloužili bychom si tři, ale na druhou stranu měl Hulín hodně smůly, protože se mu zranili dva klíčoví hráči Máčala a Paciorek,“ uznal trenér Otrokovic, která zase dohrávala bez zraněného útočníka Kučery.

Na hrotu jej ale dobře zastoupil Krhut, který po hodině hry otevřel skóre po nezištné přihrávce Sopůška. Za Spartak vyrovnával ve druhé minutě nastaveného času Dvořáček, který trefil míč ze vzduchu a ten zapadl ke vzdálenější tyči branky.