ŠTÍTNÁ N. VL. – BRUMOV B 1:2 NA PEN. (0:0)

Utkání mezi mužstvy z popředí tabulky bylo po celý zápas vyrovnané. K ohrožení branek příliš nedocházelo, protože se hrálo pouze od vápna po vápno. V prvním poločase domácí Chovančík Tomáš nastřelil hlavou tyč. Ve druhém poločase v 69. minutě dorazil centrovaný míč z kopačky René Pukýše do sítě hostů Petr Štěpančík. Vyrovnávací branku vstřelil v 87. minutě Ritter, který napřáhl z 25 metrů a brankář Štítné Vaculík neměl šanci. O druhém bodu pro Brumov B rozhodly pokutové kopy.

Branky: 69. Štěpančík – 87. Ritter. Rozhodčí: Štěpánek – Mejzlík, Michalec, 150 diváků. Štítná: Vaculík – Liška F., Sloboda, Hnaníček, Machuča – Pukýš, Liška J., Chovančík T., Chovančík V. – Štěpančík (84. Fojtík), Šimoník (68. Hrnčiřík). Brumov B: Smolík R. – Doležel, Vlček (72. Sedlačík), Janáč, Macháč, Zvoníček (45. Bartozel), Naňák, Vaněk, Smolík A., Krahula, Ritter.

PODKOP. LHOTA – SLUŠOVICE 1:0 na pen.

Derby nabídlo početnému obecenstvu dobrý fotbal. Domácí začali lépe, Slušovičtí vsadili na důkladnou defenzivu a brankáře Štefka, který svůj tým v první půli dvakrát podržel. Ve 32. minutě zahrozil slušovický Dobeš, s jeho střelou si však brankář Psota poradil. Ve 39. minutě asi největší šanci první půle neproměnil domácí Elšík, střela mířila do brankáře. Dvě minuty po přestávce měla Podkopná Lhota tutovku, ale Ročák sám před prázdnou brankou mířil nad. V 57. minutě se po pěkném průniku do šestnáctky Slušovic dostal k zakončení Minařík, ale brankáře nenachytal. Hosté zahrozili v 64. minutě dobrou střelou Zbrankem, o sedm minut později jim přímý kop Dobeše zlikvidoval brankář. Poté se rychlostně prosadil záložník Podkopné Lhoty Knedla a sám se řítil na gólmana, ten však jeho střelu dokázal vytěsnit vedle tyče. Zápas tak musely rozhodnout penalty, v nichž byli lepší domácí.

Rozhodčí: Mičkal – Žniva, Stodůlka, 300 diváků. Podkopná Lhota: Psota – Čunek, Škrabana, Nedavaška, Holeňák, Knedla, Štefka, Minařík, Elšík, Psota L., Ročák Š., Kolínek, Hrdlička, Valčík, Staněk. Slušovice: Štefek – Čuřík, Burša, Vlachynský, Zbranek, Janků, Dobeš, Lošťák, Hrnčiřík, Jaška, Rudolf, Poslušný, Macík, Žák.

JUŘINKA – NEDAŠOV 3:1 (2:0)

Zápas „o šest bodů" zvládla lépe Juřinka, která se tak po prohrách doma se Zubřím a v derby v Podlesí vrátila na vítěznou vlnu. Skóre otevřel Škorňa a povedený poločas podtrhl kanonýr Šindelek těsně před pauzou. Stejný hráč pak přidal po obrátce i třetí gól a ani následné snížení Nedašova už nevyvedlo domácí z míry.

Branky: Škařupa, Šindelek Jiří 2 – Fojtík Jiří. Rozhodčí: Manďák – Nohavica, Havránek, 200 diváků.

HRACHOVEC – VAL. KLOBOUKY 1:5 (0:2)

Klobouky byly od první minuty lepším týmem a již do poločasu získali uklidňující náskok. Snaživí a o záchranu bojující domácí pouze korigovali výsledek v 69. minutě Musilem, ale výprasku zabránit nedokázali.

Branky: Musil – Řehák 2, Sáblík, Nahodil, Naňák. Rozhodčí: Surovec – Dokoupil, Nohavica, 100 diváků.

VLACHOVICE – VAL. MEZIŘÍČÍ B 2:0 (0:0)

Domácí byli v utkání daleko produktivnější. Zatímco Meziříčané měli hned několik dobrých šancí a nedali je, domácí ve druhém poločase ty svoje využili. Valaši se tak z dlouhého výjezdu vraceli s prázdnou a po domácí porážce se Štítnou (0:1) tak už druhý zápas v řadě nedali gól.

Branky: Kolouch, Hověžák. Rozhodčí: Stodůlka – Žniva, Surovec, 150 diváků.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Vidče – Zubří 3:1 Maceček 2, Vala – Bortl, Val. Příkazy – Podlesí 0:3 Křižan, Bělocký, Rybenský. Dohrávka 16. kola: Hrachovec – Štítná n. Vl. 1:2 Vaigl Jan – Liška, Sloboda.

DOL. NĚMČÍ – ŽALKOVICE 3:0 (3:0)

Žalkovice nebyly pro Dolní Němčí vážnějším soupeřem. Už do přestávky padly všechny branky a nebýt výborného gólmana hostí, byl by konečný stav ještě vyšší.

Branky: T. Kadlček 2, T. Stojaspal.

NEDACHLEBICE – NIVNICE 3:0 (2:0)

Velmi snaživí hosté byli vyrovnaným soupeřem domácímu týmu jen v úvodu zápasu. Poté se nedachlebičtí fotbalisté rozehráli a výsledkem byly góly Sedláře a Bartoše. Ve druhé půli už to byla spíše více nervózní „kopaná", přesto domácí pojistili své vítězství z pokutového kopu Kaňovským.

Branky: 22. Sedlář, 34. Bartoš, 74. Kaňovský (pen.). Rozhodčí: Houšť – Mikulášek, Kýr. Nedachlebice: Hájek – Marášek (73. Hána), Pisklák, Soviš (K), Bartoš, Sedlář, Haša, Brzica (61. Chaloupka), Faldyna (82. Fojtík), Kaňovský, Ryška (69. Zoubek). Trenér: Soldán, ved. týmu: Řezníček. Nivnice: Hladiš – Máčalík, Michalec, Štergenich, Slezáček, Straňák (70. Májek), Prekop, Flasar (61. Bumbalík), Velecký, Pochylý, Ligas (K). Trenér: Pagáč, ved. týmu: Vrága.

STRÁNÍ – ÚJEZDEC 3:1 (0:1)

V první půli bylo aktivnější Strání, ale Újezdec vedl od 35. minuty po rychlém brejku Lopraise. Po přestávce domácí na hosty vletěli a v 55. minutě vyrovnal Popelka, následně se po rohovém kopu prosadil Hráček a v 74. minutě proměnil penaltu Ondřejka. V závěru byl vyloučen hráč hostí Těthal. Újezdec měl výhrady k výkonu rozhodčího Bělunka, který dle jejich názoru na utkání nestačil.

Branky: 55. Popelka, 63. Hráček, 74. Ondřejka (pen.) – 35. Loprais.

HLUK – OSVĚTIMANY 4:1 (0:1)

Domácí zaspali začátek zápasu a od 9. minuty prohrávali brankou R. Křemečka. Ačkoli se poté snažili, hra se jim vůbec nedařila. Druhá půle byla již o něčem jiném, po hodině hry vyrovnal z penalty Penner a o pár minut později dal vedoucí branku Kryl. Závěr utkání už Hluk zcela ovládl a nejlepší domácí hráč Dohnal pojistil vedení dvěma góly.

Branky: Penner (pen.), Kryl, Dohnal 2 – Křemeček R.

BOJKOVICE – MLADCOVÁ 2:1 (1:0)

Slovácká Viktorka byla po celý zápas lepším týmem a po zásluze získala tři body. Úvodní branku vstřelil v 10. minutě z pokutového kopu „vršovickým dloubákem" Vacula, který tak potrestal faul na pronikajícího Kaššu. Další brankové příležitosti domácího Gaga a Vargy zůstaly nevyužity, na druhé straně pálil z dobré pozice nepřesně Julina. Ve druhé půli pokračovaly Bojkovice v aktivní hře. Přímý kop Vargy z 23 metrů proklouzl brankáři Zapletalovi mezi prsty, ale zachránilo ho břevno. V 71. minutě Vacula precizním centrem vybídl ke skórování Dolinu, který zvýšil na 2:0. Poté se dokázal gólově prosadit po samostatné akci i střídající hráč hostí Vaněk. Mladcovští mohli v samotném závěru dokonce vyrovnat, ale Julinu v 86. minutě vychytal ve stoprocentní šanci domácí kapitán Mendl, který tak zajistil, že si oba týmy po tomto kole pozice v tabulce prohodily.

Branky: 10. Vacula (pen.), 71. Dolina – 79. Vaněk. Rozhodčí: Kotačka – Bernatík, Poláček, 100 diváků. Bojkovice: Mendl – Křižka, Šiška, Spáčil, Hanke – Kašša, Miča, Vacula, Dolina – Gago (75. Gorčík), Varga M.. Připraven: Slavíček. Trenér: Jurča. Mladcová: Zapletal – Brhel, Struška, Mackovík, Hruška – Klein (75. Kurtin), Dlabač, Koiš, Konečný (46. Kahaja) – Julina, Slobodian (66. Vaněk). Připraven: Vyvlečka M.. Trenér: Vyvlečka P.

KVASICE – BŘEZOLUPY 5:0 (3:0)

Hosté tahali v utkání za kratší konec a po zásluze si odvezli pětigólový příděl.

Branky: Kubík 2, Lepša, Nguyen, Šilinger.

JAROSLAVICE – O. N. VES 1:0 (0:0)

Jaroslavice byly po celý zápas aktivnějším mužstvem, ale vítězství se nerodilo vůbec jednoduše. Hosté od začátku důsledně bránili, a proto většina útočných akcí domácích končila u velkého vápna, výjimkou byla pouze orazítkovaná tyč. Ve druhém poločase začali Jaroslavičtí tlačit ještě více do branky O. N. Vsi a vznikaly zajímavější a pohlednější akce. V 60. minutě zahrávali domácí rohový kop a P. Švach vstřelil hlavou jediný a rozhodující gól zápasu. Jaroslavice po zbytek zápasu kontrolovaly průběh hry a nepustily hosty k ohrožení branky.

Branka: Švach P. Rozhodčí: Horváth – Slováček, Mikoška. Jaroslavice: Žbel – Dlabač, L. Batík, Valenta, Červenka, Mynarčík, Duda, Polách, Švach, Vrba, T. Batík. Na střídání: Lebánek, Podéšť, Maršálek. O. N. Ves: Boček – Petratur, Herák, R. Zálešák, D. Jurásek, Pištěk, J. Jurásek, Cigoš, Tvrdoň, Pokorný, Straka. Na střídání: R. Zálešák, Šálek, Kreisl.

1. Újezdec 19 12 2 3 2 54:19 43
2. Strání 19 10 5 1 3 41:21 41
3. Hluk 20 12 2 0 6 41:26 40
4. Nedachlebice 20 12 0 2 6 50:34 38
5. Osvětimany 19 10 2 2 5 51:34 36
6. Bojkovice 20 9 2 2 7 45:34 33
7. Mladcová 20 9 2 1 8 39:40 32
8. Jaroslavice 19 7 3 3 6 28:30 30