VAL. PŘÍKAZY – NEDAŠOV 1:4 (1:2)

Příkazy měly dobrý vstup do zápasu a z penalty šly do vedení. Poté si však nepohlídaly dvě standardní situace soupeře, ze kterých Nedašov udeřil. „Z kraje druhého poločasu jsme nedali tři šance a pak dostali třetí branku z přísně nařízené penalty. Utrpěli jsme krutou porážku. Těžký terén nahrával velmi bojovnému pojetí fotbalu v podání Nedašova,“ řekl trenér Valašských Příkaz Josef Miklas.

Branky: 16. A. Fojtík – 26. Holba, 28. J. Fojtík, 69. Šenkeřík, 86. Macháč. Rozhodčí: Straka – Číž, Měšťánek. Diváků: 150.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ B – NEVŠOVÁ 1:2 (1:0)

Valašské Meziříčí v souboji o samotné čelo tabulky nakonec prohrálo gólem v nastavení. Hosté zápas dohrávali v deseti poté, co byl v 66. minutě vyloučen Beňo. „V prvním poločase jsme hráli proti větru a soupeř toho využíval. Dělal nám problémy s nakopávanými míči a byl o trochu lepší. Kupodivu jsme ale šli do vedení. Po přestávce jsme zase my přebrali iniciativu. Bohužel jsme dostali vyrovnávací branku po zbytečné ztrátě a brejku. Po vyloučení jsme měli výhodu přesilové hry a mohli jsme rozhodnout, ale soupeř nás v nastavení vytrestal,“ sdělil hrající asistent trenéra Valmezu René Fröhlich.
Branky: 18. Furmánek – 61. a 91. Tomšů. Rozhodčí: Číž – Surovec, Františák. Diváků: 113.
Utkání Valašské Klobouky – Kelč, Kateřinice – Slušovice, Vigantice – Podlesí, Vidče – Brumov B byla odložena pro nezpůsobilý terén na 1. května 2018.

SKAŠTICE – BUCHLOVICE 3:0 (2:0)

Natěšení domácí si už po 15 minutách vypracovali dvougólový náskok. Nejprve se Konečník postavil k přímému kopu a tvrdou ránou trefil přesně levou šibenici. Po první brance zahrozili i hostující hráči, brankář Skaštic Chytil však svůj celek podržel. Následně domácí Batík vysunul Konečníka, který ještě přihrál před prázdnou bránu Ančincovi, jenž přidal druhý gól utkání. Ančinec měl do poločasu ještě dvě dobré příležitosti, ale ani v jedné neuspěl. Ve druhé půli Skaštice především hlídaly náskok. Konečník navíc z pokutového kopu pojistil náskok domácích. Chytil si při svém prvním startu ve skaštickém dresu připsal čisté konto.

Branky: 10. a 60. (pen.) Konečník, 14. Ančinec. Rozhodčí: Zapletal – Svoboda, Bršlica. Diváci: 70. Skaštice: Chytil – Bubla, Janalík (41. R. Vymětal), Motal, Batík – Škrabana (67. Mynarčik), Glozyga, Frýdl, Menšík – Konečník, Ančinec (85. L. Vymětal). Buchlovice: Pavela – Ondica, Hančík, Kořínek, Belant – Mikula (73. Raštica), Křiva, Šimčík, Dufka – Tomešek, Náplava (72. Lukeštík).

OŘECHOV – JAROSLAVICE 3:2 (1:0)

Diváci v Ořechově viděli především ve druhé půli divoký fotbal. Domácí šli do vedení ve 20. minutě po trefě Hlúpika. Jaroslavice ovšem díky Vávrovi a Macalíkovi otočily během sedmi minut ve druhém poločase výsledek. V 73. minutě však vyrovnal Kolařík a za dalších devět minut ten samý hráč rozhodl o tom, že tři body zůstanou na domácím hřišti.

Branky: 20. Hlúpik, 73. a 82. Kolařík – 62. Vávra, 70. Macalík. Rozhodčí: Němec – Ševčík, Bartoň. Diváků: 69. Ořechov: Kuchař – Borusík, Kolařík, Zukič (77. Březina), Pavlíček, Mazúch, Flašar (74. Rezek), Hlúpik (67. Kowalík), Trlida, Malůš, Váňa. Jaroslavice: Žbel – O. Polách, Dlabač, Gazda, Červenka – Macalík, Vrba, Š. Polách, Horňák (87. Staňo) – Dobosh (57. Fajgara), Vávra.

VIKTORIA OTROKOVICE B – FRYŠTÁK 1:2 PEN. (1:1)

Skóre otevřel již ve čtvrté minutě kapitán Otrokovic Lendler, který se prosadil po rohovém kopu. Hosté odpověděli v 18. minutě a stav 1:1 vydržel až do závěrečného hvizdu. Následovaly pokutové kopy, které zvládl lépe soupeř v poměru 3:4. „S týmem jsem zatím absolvoval dva tréninky a dnešní utkání. Tento zápas jsme měli vyhrát. Vytvořili jsme si snad osm šancí. Branka hostí padla v podstatě nešťastně po naší chybě. Pro nás je to ztráta. Do utkání nastoupil brankář, obránce, dva záložníci a útočník z áčka, ale bylo vidět, že s týmem nejsou sehraní. Byl bych rád, kdyby kluci, co za nás pravidelně budou nastupovat, absolvovali aspoň jeden trénink v béčku. Zápas odmakali všichni, s čímž jsem spokojený. Věřím, že to zlomíme za týden proti Žalkovicím,“ hodnotil zápas trenér Jan Janča.

Branky: 4. Červenka – 18. Bednařík. Rozhodčí: Novák – Žniva, Zelený. Diváků: 50. Viktoria Otrokovice B: Repáň – Juráň, Gojš, Dobeš, Zach, P. Červenka, Bahounek, Křivánek, Paták, J. Červenka, Lendler. Střídali: Varous, Bína, Malota, Dvořáček, Marčík. Fryšták: Mikel. Gřešák, Bednařík, Skalička, Castanheira, Chudý, Valášek, Hřebačka, Petráš, Lahola, Vavruša. Střídali: Křenek, Holý, Kolář, Bartoň.

NEDACHLEBICE – NIVNICE 7:1 (1:1)

Utkání začalo ve velkém tempu a ve 23. minutě padl první gól, který vsítil domácí Bartoš. Vyrovnání zařídil sedm minut před přestávkou Máčalík, jenž dorazil Veleckého střelu do tyče. V 50. minutě zahráli domácí dlouhý aut a Bartoš poslal Nedachlebice znovu do vedení, které již nepustily. Bartoš následně zkompletoval hattrick po proměněné penaltě. V poslední desetiminutovce se domácí fotbalisté prosadili ještě čtyřikrát. Dvě branky shodně přidali Kadlčák a Brzica.

Branky: 23., 50. a 58. (pen.) M. Bartoš, 82. a 84. Kadlčák, 89. a 90. Brzica – 38. Máčalík. Rozhodčí: Rozhodčí: Dorotík – Doležal, Pospíšil. Diváků: 70. Nedachlebice: Mačuda – Kafka (83. Hájek), Pisklák, Klvaňa, Ryška – Lapčík, Kadlčák, Hána (80. Novák), Bartoš – Brzica, Faldyna (63. Šuranský). Nivnice: Lysoněk – Michalec (44. Sagula), Mahdalík, P. Hladiš, Stojaspal – Holboj, Kostelník, V. Velecký, Těthal (72. M. Hladiš), Máčalík (82. Jančář) – J. Velecký.

Zápasy Koryčany – Bojkovice, Žalkovice – Osvětimany a D. Němčí – Napajedla byly odloženy na 1. května.

1. Skaštice 14 13 1 0 0 51:6 41
2. Osvětimany 13 9 2 1 1 38:17 32
3. Napajedla 13 6 3 0 4 21:13 24
4. Bojkovice 13 7 0 1 5 37:28 22
5. Dolní Němčí 13 6 1 2 4 26:23 22
6. Nedachlebice 13 7 0 1 5 25:25 22
7. Ořechov 14 7 0 1 6 29:40 22
8. Koryčany 13 6 0 2 5 19:19 20