I. A třída: Nedašov, Vlachovice i Jaroslavice zažily vítězné obraty

Region – Ve znamení obratů se odehrálo víkendové 10. kolo fotbalové I. A třídy. V áčku otočily zápas Vlachovice v Dolní Bečvě a Nedašov v Podkopné Lhotě, v béčku zase Jaroslavice přivezly výhru z Bojkovic.

13.10.2015

Ilustrační snímek.Foto: Zbyněk Kozlík

HORNÍ LIDEČ – BRUMOV B 2:0 (0:0)

Od začátku byl k vidění vyrovnaný zápas, kdy si oba celky vypracovaly několik slibných příležitostí. Gólově udeřilo až v 63. minutě, kdy domácí potrestali fatální chybu gólmana. Nejblíže vyrovnání byli Brumovští v 80. minutě, ovšem lob Dorňáka skončil na břevně. A když soupeř z následného brejku přidal druhý gól, bylo po zápase.

Branky: 63. Sporek, 81. Abík. Brumov B: Smolík – Doležal (80. Kubíš), Dorňák, Fojtík, Janáč, Bartozel, Smolka, Chovanec, Vaněk, Naňák, Ritter.

PODLESÍ – VAL. KLOBOUKY 2:1 NA PEN. (0:0)

Ve vyrovnané první půli se hosté bez sedmi hráčů základní sestavy zaměřili především na brejky, ale ani jeden do vítězného konce nedotáhli. Až po změně stran, kdy domácí přidali, paradoxně udeřil dorostenec Kurtin. Zatímco Klobouky vyklidily pole, Podlesí ještě přitlačilo ve snažení a o deset minut později Žnivou vyrovnalo. V závěru mohli rozhodnout hosté, ale oba brejky zůstaly nevyužity. V dramatickém penaltovém rozstřelu měli více štěstí domácí.

Branky: 66. Žniva – 57. Kurtin. Valašské Klobouky: Důbrava – Trojáček, Šuchma, Nahodil, Macháč, Sáblík, Revák, Kocourek, Kadlec, Kurtin, Martínek. Střídali: Maňas, Pechanec.

D. BEČVA – VLACHOVICE 1:3 (0:0)

Diváci se dočkali branek až po změně stran. Chvíli po přestávce jako první udeřili domácí, ale Vlachovice to nezlomilo. Naopak. Třemi góly v závěrečné dvacetiminutovce zcela otočily utkání.

Branky: 48. Jurečka – 71. Míča, 78. a 89. Hovězák. Vlachovice: Bodlák – Šandor, Kolouch, Jandík, Maček, Míča, Šimoník, Hlavica, Doruška, Kořenek, Hovězák. Střídali: Chovanec, Nedavaška, Pekárek.

PODK. LHOTA – NEDAŠOV 1:2 (1:1)

Domácí začali aktivně a prakticky celý poločas byli jasně lepším týmem. Po centru Holeňáka poslal ve 20. minutě Podkopnou Lhotu do vedení hlavou Nedavaška, následně Holeňák spálil dvě tutovky, přičemž tu největší, když neproměnil své sólo. A když Elšík trefil jen tyč branky, přišel trest. Nedašov z první vážnější šance z brejku Fojtíkem vyrovnal – 35., 1:1. Po změně stran se hra vyrovnala, aby rozhodnutí přinesla 73. minuta, kdy si centr do vápna za přispění větru poslal do vlastní sítě Nedavaška. Závěrečný nápor domácím body již nepřinesl.

Branky: 20. Nedavaška – 35. a 73. Fojtík. Podkopná Lhota: Psota S. – Čunek, Psota L., Staněk, Třasoň, Elšík, Nevrlka, Knedla, Holeňák, Ročák, Nedavaška. Střídali: Ročák, Štefka. Nedašov: Solař – Fojtík Jos., Talčík, Šenkeřík Dav., Novák, Šenkeřík Dan., Marek, Kolínek, Cícha, Holba P., Fojtík Jak., Střídali: Holba J., Bartoška.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Kelč – Zubří 1:0 p., Juřinka – Val. Příkazy 0:4 (0:3), 12., 30., 44. Juřica, 69. Vaculka,Val. Meziříčí B – Vidče 2:3 (1:1), 31. Vaculín, 61. Sviták – 10. Kramoliš, 63., 75. Urban.

OSVĚTIMANY – DOL. NĚMČÍ 2:0 (1:0)

Po půlhodině hry se prosadil osvětimanský Žandovský a poslal domácí tým do vedení. Dolní Němčí se prosadit nedokázalo, naopak v 90. minutě Trefilík potvrdil tři body pro Osvětimany.

Branky: 29. Žandovský, 90. Trefilík. Osvětimany: Zálešák – Habáň, Fišer, Tychtl, Křemeček, Trávníček, Gebhart, Válek, Žandovský, Knotek, Zýbal. Střídali: Trefilík, Dobeš, Brhel, Sychra. Dolní Němčí: Hájek – Šmehlík, Ježek, Tinka P., Stojaspal Mich., Krchňáček P., Tinka T., Stojaspal T., Stojaspal Mart., Kadlček T., Hlaváček (46. Světínský).

SKAŠTICE – ŽALKOVICE 1:2 NA PEN. (0:0)

Hosté spoléhali na defenzivu a čekání na chybu soupeře, domácí opět hráli naplno. V 5. minutě Skaštice kopaly dva rohy a oba přinesly gólové šance: nejprve netrefil Frýdl ze tří metrů prázdnou branku, druhý pokus hasili hosté na brankové čáře. Tlak domácích pokračoval a v době, kdy gól visel doslova ve vzduchu, udělali domácí hrubku při rozehrávce a hosté vyrazili do protiútoku. Gólovou příležitost jim zneškodnil skvělým zákrokem brankář Mňaček. Zbytek poločasu se odehrával pouze na polovině hostů, ale do kabin se šlo za bezbrankového skóre. Druhý poločas přinesl stejný scénář, hosté čekali na svou šanci a zabarikádovali vlastní pokutové území. Když další obrovskou možnost Skaštice neproměnily Vymětalem, přišel ojedinělý rohový kop Žalkovic. V 68. minutě přízemní míč promáchl na přední tyči domácí Sova a hráč hostí dopravil míč do sítě. Domácí ovšem pokračovali v drtivém tlaku, poslali do hry dalšího útočníka Gahuru a zredukovali hru na 3 obránce. Vyrovnání se dočkali v 83. minutě, když precizní centr dalšího střídajícího hráče Petrúska uklidil nekompromisně do sítě hlavou Ančinec. Skóre se již neměnilo a v penaltovém rozstřelu uspěly Žalkovice.

Branky: 86. Ančinec – 68. Veselý. Rozhodčí: Surovec – Vobořil, Nevrla, 150 diváků. Skaštice: Mňaček (89. Stýblo) – Dunda (80. Petrúsek), Janalík (K), Motal, Icela (74. Gahura) – Bubla L., Sova, Frýdl R., Vymětal R. (64. Menšík) – Ančinec, Konečník. Trenér: Roman Kolenič. Žalkovice: Juráň – Janečka M. (K), Beneš, Beránek, Kubík (84. Samsonek) – Němec, Zavadil, Veselý, Janečka T. – Strnad, Horák F. (80. Kroupa). Trenér: Luděk Juráň.

VLČNOV – MLADCOVÁ 2:0 (2:0)

Mladcová začala aktivně, ale v úvodní desetiminutovce dvakrát zaváhala v obraně a to rozhodlo celý zápas. Už v 6. minutě se Vlčnov po trestném kopu ujal vedení, hlavičkoval Němčický. V 10. minutě pak brankář Honza Kalmár neudržel střelu a domácí dorážkou zvýšili své vedení na 2:0. Mladcová pak sice měla po celý zbytek zápasu převahu, ale vstřelit branku nedokázala. Ve 30. minutě domácí vykopávali míč z prázdné branky a Tomáš Mackovík trefil tyč. I druhý poločas začali hosté aktivně, hned ve 49. minutě pískl hlavní rozhodčí penaltu po zákroku na Patrika Koiše, kterou však po konzultaci s lajnovým nakonec (oprávněně) odvolal. V 58. minutě hráči Mladcové po střele Zdeňka Juliny vytvořili tlak v domácí šestnáctce, ale bez úspěchu. Přestože kombinačně hosté soupeře přehrávali, v zakončení se jim až do konce utkání nevedlo.

Branky: 6. Němčický, 10. Fibichr. Vlčnov: Chvojka – Tománek, Beránek, Machala, Kameník, Hanák, Němčický, Martinec, Hlahůlek, Fibichr, Bortel. Střídali: Křapa, Kužela. Mladcová: Kalmár – Mackovík (85. P. Venený), Brhel, Dlabač, Jankovič – Klein (70. Slobodian), Julina, Koiš (80. Kurtin), Beránek – Chludil, Vaněk (46. Kahaja).

STRÁNÍ – BŘEZOLUPY 4:1 (3:0)

Lídr soutěže neměl s posledním týmem slitování. Už v první půli rozhodl o své výhře třemi góly. Ve 23. minutě otevřel skóre Fruhauf, o minutu později zvýšil Mimochodek a dvě minuty před koncem první půle zvýšil vedení Straňák. Po hodině hry pak čtvrtý gól přidal opět Mimochodek. V 78. minutě pak jen korigoval březolupský Michálek, ale porážce nezábránil.

Branky: 23. Fruhauf, 24. a 63. Mimochodek, 43. Straňák – 78. Michálek. Strání: Popelka – Haloda, Gardian, Hráček, Straňák, Bruštík, Križák, Gajdošík, Fruhauf, Mimochodek. Střídali: Janků, Zámečník, Vyzváry, Reňák. Březolupy: Boček – Michálek, Drga, Hoferek, Skovajsík, Kukla, Zelík, Kundrt, Johaník, Soška, Hrbáček. Střídali: Hromeček, Hrabec.

NEDACHLEBICE – KVASICE 6:0 (3:0)

Jednoznačné utkání. Od začátku zápasu byli domácí lepším týmem. Prosazovali se v osobních soubojích a bylo jen otázkou času, kdy promění vytvářené šance. Hosté nastoupili s velmi mladou sestavou. Vstřelit první branku se podařilo Sedlářovi ve 22. minutě a stejný úspěch si připsal i o pět minut později. Do poločasu pak ještě zvýšil Faldyna na 3:0. Domácí následně dalšími góly Bartoše, Kaňovského a na závěr opět Faldyny dovedli zápas k poklidnému vítězství.

Branky: 22. a 27. Sedlář, 39. a 78. Faldyna, 65. Bartoš, 76. Kaňovský, 78. Faldyna. Rozhodčí: Šimoník – Zpěvák, Kostelník. Nedachlebice: Andrýsek – Chaloupka (77. Novák), Soviš, Bartoš, Sedlář, Haša, Brzica (61. Pisklák), Faldyna, Kaňovský, Ryška (72. Nožička), Lapčík. Trenér: Libor Soldán. Kvasice: Černocký – Kučera, Stojaník (74. Ševela), Musil, Brázdil, Lepša (K), Foltýn, Pluhař, Zapletalík (61. Zapletal), Mrhálek, Šilinger (37. Močička). Trenér: Zdeněk Ševela.

BOJKOVICE – JAROSLAVICE 2:3 (1:1)

Domácí šli do vedení po půlhodině hry, kdy balon za obranu uklidil Varga. Z vedení se dlouho neradovali, protože chvíli před přestávkou po rychlém přechodu do útoku zužitkoval přihrávku Švacha Šimon. Obrat v zápase se Jaroslavicím povedl po hodině hry, kdy se po pěkné akci prosadil Duda. V další fázi domácí trefili břevno, aby se o vyrovnání postaral střelou o tyč Gago. Rozhodnutí přinesla 85. minuta – trefou z vápna se prosadil Tomáš Batík.

Branky: 33. Varga, 79. Gago – 43. Šimon, 65. Duda, 85. Batík T. Bojkovice: Mlčák – Penner, Spáčil, Krahula, Varga, Křižka, Hanke, Dolina, Vacula, Gago, Kříž. Střídali: Kalina, Zýka. Jaroslavice: Žbel – Valenta, Podéšť, Duda, Mynarčik, Polách, Červenka, Macalík, Batík T., Švach, Batík L.. Střídali: Vrba, Fajgara, Maršálek, Dlabač.

HLUK – ÚJEZDEC 0:1 NA PEN.

Remízové utkání přineslo několik šancí, ale v zápase dominovali brankáři. O vítězi tak musely rozhodnout až pokutové kopy, ve kterých měli pevnější nervy fotbalisté Újezdce.

Hluk: Fojtík – Machala J., Kryl, Botek, Masařík, Bihári, Zalubil, Minařík, Machala A., Galuška, Jurásek. Újezdec: Konečný – Mařica, Kobzinek, Lorenc, Velecký, Slinták, Coufalík (83. Findura), Uher, Vacula, Hruboš, Lekeš.

13.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Brankář zlísnkých hokejových beranů Libor Kašík si volby nenechal také ujít.
8

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

Hokejisté Aukro Berani Zlín. Ilustrační foto

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Zlámala mlha nepřekvapila. Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani. A jako jediného přímého aktéra utkání jej nepřekvapila ani hustá mlha, kvůli které se zápas málem nedohrál.