RATIBOŘ – SEMETÍN 2:1 (2:0)

Srdnatý a heroický výkon podali fotbalisté Ratiboře proti vedoucímu celku tabulky ze Semetína a nakonec získali překvapivé tři body. „Semetín měl samozřejmě celý zápas více ze hry, míč častěji na svých kopačkách, ale my jsme vsadili na pozornou obranu a účinné brejky. Dva nám v prvním poločase vyšly a tím jsme soupeře zaskočili. Naše taktika dostala sice trhlinu po vyloučení Děckuláčka a inkasované brance z penalty, nakonec jsme to ale ubojovali a já musím před mými hráči smeknout a pogratulovat jim k výbornému výkonu,“ řekl k utkání trenér Ratiboře Bronislav Blinka.

„My se dnes nechceme vymlouvat na absenci čtyř hráčů základní sestavy Šroma, Fröhlicha, Tesaříka a Starece. Soupeři vyšly ze tří brejků dva a pak to ubojoval. My jsme se jen těžko dostávali přes jeho pozornou obranu. U červené karty a naší penalty to nikdo pořádně neviděl, tam byl faul na Petra Sováka mimo míč,“ dodal hrající asistent Semetína Vítězslav Sacher.

Branky: 7. Zubík, 43. Jakubík – 53. Měrka.

VAL. POLANKA – HUTISKO 4:3 (2:2)

Krásný a dramatický zápas se hrál ve Valašské Polance. Domácí dlouho nemohli do svých sítí lapit hostujícího hrotového útočníka Lukáše Fiuráška, který byl za na jaře trápící se Hutisko u všeho podstatného. „Prvních dvacet minut zápasu jsme měli výborných. Dařila se nám kombinace a hýřili jsme nápady. V 5. minutě mohl dát brzkou branku David Maček. Nakonec jsme po zásluze dali dvě branky, ale to hosty nesrazilo do kolen. Chyba našeho stopera, kterou Hutisko ještě nepotrestalo, nás měla varovat. Pak unikl Fiurášek a byla z toho penalta. Sám Fiurášek hned srovnal. Do druhého poločasu jsme udělali změny v sestavě. Zase nám pláchl Fiurášek. Bojovali jsme a po standardní situaci Martina Filgase míč zapadl přímo z centru po odskoku do branky. V závěru unikl Novák a Řezníček rozhodl. Na hostech bylo vidět, jak moc chtějí nepříznivou sérii zlomit, ale my jsme to nakonec zvládli,“ řekl k utkání trenér Valašské Polanky Karel Hajda.

Branky: 13. Novák, 17. Adámek, 63. Martin Filgas, 82. Řezníček – 32. Daniel Baroš, 34. a 56. Fiurášek.

LIDEČKO – HRACHOVEC 5:1 (2:1)

Hosté přijeli bez trojice hráčů základní sestavy Škabrahy, Vaculína a Brachánka a s favorizovaným Lidečkem sehráli vyrovnaně jen první poločas. Střelecky zářil Aleš Číž, branku dal i hrající trenér Vyškovský.

„Bylo vidět, že je Hrachovec oslabený o některé své hráče. V úvodu zápasu jsme byli lepším celkem. Pak Hrachovec vyrovnal hru, dvakrát nás podržel brankář Broňa Hyžák. Po naší chybě nám dali branku. Ve druhém poločase jsme na ně nastoupili a přehráli je. Aleš Číž dal sice dnes tři branky, ale šel tak osmkrát sám na branku,“ řekl k utkání trenér Lidečka Aleš Vyškovský.

„Inkasovali jsme brzké dvě branky, ale pak jsme nedali dvě tutovky. Solanský snížil, ale ve druhém poločase nás přejel domácí střelec Aleš Číž. Za tu druhou půli vyhrálo Lidečko zaslouženě,“ řekl k utkání trenér poraženého Hrachovce Dušan Janošek.

Branky: 14., 59. a 80. Aleš Číž, 9. Svoboda, 66. Vyškovský – 26. Solanský.

D. BEČVA – HOVĚZÍ 0:1 (0:0)

Dolní Bečvu může v boji o udržení domácí ztráta s Hovězím hodně mrzet. „Pořád se opakuji. Zase jsme zahráli jen jeden poločas. Je to jako den a noc. V prvním poločase nepustíme soupeře k ničemu. Perfektně bráníme, na druhé straně neproměníme čtyři vyložené šance. O přestávce si řekneme, že budeme v aktivitě pokračovat, že gól přijde. Místo toho na nás vletělo Hovězí. Tři šance ještě nedali, ale čtvrtou rozhodli zápas. Pak to byla z naší strany jen zoufalá nakopávaná bez efektu,“ řekl k utkání zklamaný trenér Dolní Bečvy Radek Maléř.

Branky: 54. Slováček.

Utkání Zašová – Kateřinice, Lhota u Vsetína – Prlov a Francova Lhota – Prostřední Bečva byla odložena pro nezpůsobilý terén.

NĚMČICE - SLAVIČÍN B 1:3 (1:2)

Utkání se Slavičínem bylo další, ve kterém mohly Němčice vzhledem k mírné herní převaze bodovat. Bohužel první akce hostí, která po centru do vápna zaváněla gólem, neprobudila domácí obranu, a tak přišel trest. Ve 4. minutě z autového vhazování prošel hráč Slavičína obranou a nastřeleným centrem nabídl šanci spoluhráči, který už jen nastavil nohu, aby míč skončil v bráně. To domácí nakoplo a začali hrát. Měli několik šancí, po gólu volala hlavně střela Nevřely, která z ideální pozice skončila nad břevnem, a hlavička Lejska po rohu. Poté krásným zákrokem vychytal hostující gólman prudkou a k tyči umístěnou hlavičku Kříže. Vyrovnat se Němčicím podařilo po sporné situaci, následně sudí přiznal hostům penaltu po - podle domácích - nafilmovaném faulu. Poločas tak skončil 2:1 pro Slavičín.

Ve druhém poločase domácí hosty tlačili, avšak několik dobrých příležitostí nedokázali přetavit v gól. Hosté se v druhé půli hodně zatáhli, až v posledních minutách jim vyšel brejk na 3:1. O prohře Němčic tak rozhodl zaspaný začátek zápasu, obrovská hrubka v obraně a neproměněné šance. Naopak hosté byli v obraně bez výraznější chyby, a proto nakonec berou tři body.

Branky: 22. Čechák - 4. Žáček, 36. Zvoníček (pen.), 90. Žáček. Němčice: Švec – Lejsek, Kadlec, Holý, Kříž, Němec, Čechák, Vymětal, Darebníček Radim, Darebník, Nevřela. Střídal: Roman Darebníček. Slavičín: Marcaník - Šebák O., Bureš, Švach, Žáček, Zvoníček, Sochora, Both, Kalík, Šebák L., Pekárek. Střídali: Šmotek, Zámečník.

KOSTELEC U HOL. - HULÍN 1:2 na pen. (0:0)

Utkání v Kostelci bylo od začátku velmi neurovnané, přispíval tomu i nerovný terén, domácí hráli jen nakopávané míče na své útočníky, což obrana Hulína v pohodě likvidovala. Hosté se snažili kombinovat, ale na hrbolatém terénu to moc nešlo. Proto diváci moc fotbalu neviděli. První šance Admiry přišla ve 42. minutě, po rohu několikrát tečovaný míč hlavičkoval Tabara zády k brance jen do břevna. Důležitý okamžik přišel ve 44. minutě, kdy se Csomor protáhl s míčem až k domácí šestnáctce, při střele mu vložil obránce nohu do střely, došlo ke kontaktu, což následně sudí posoudil jako faul Csomora a udělil mu již druhou žlutou kartu. Hulín tak šel do šaten pouze v deseti.

Druhá půle začala stejně jako první, Kostelec moc nekombinoval, jen nakopával dál míče dopředu. Admira v deseti držela vyrovnaný průběh zápasu a snažila se dále útočit. V 63. minutě domácí hosty přečíslili, z pravé strany vnikli do vápna, na křižnou přihrávku však Gerát těsně nedosáhl a míč šel vedle. V 74. minutě naopak zaútočili Hulínští, míč se dostal u vápna k Jandovi, který střelou k levé tyči překonal brankáře Kostelce. Domácí se dočkali vyrovnání v 77. minutě, po rohu hlavičkoval u první tyče Gerát a srovnal na 1:1. Další branky již diváci neviděli, utkání skončilo remízou a kopaly se penalty.

Za Admiru je postupně proměnili Štoll, Barták, Tabara, Vajda, neproměnil jen Kubo. Naopak Vajda dvě penalty domácím chytil a tak bod navíc brali hosté. „Z domácího utkání s Admirou Hulín jsme získali jen bod po porážce v penaltovém rozstřelu, i když jsme si vytvořili několik brankových příležitostí. Navíc jsme hráli druhý poločas o jednoho hráče navíc. Hosté zlobili i v 10 hráčích, hlavně jejich útočníci nám dělali problémy. Hosté vedli po střele z dálky, kterou náš brankář neudržel, my vyrovnali po rohovém kopu. Vstřelili jsme i druhou branku, hlavní rozhodčí ji ovšem po signalizaci ofsajdové pozice naším pomezním neuznal. V penaltovém rozstřelu zvítezili hosté," litoval hrající předseda Kostelce u Holešova Tomáš Marek.
Branky: 77. Gerát - 74. Janda. Kostelec u Hol.: Nevřala – Kovalda, Zmeškal, Odložilík, Darebník, Gerát, Hradil M., Marek, Batoušek, Třasoň, Ragoš. Střídali: Sklenář, Hradil J., Valoušek. Hulín: Vajda - Miklík, Barták, Jurášek - Svrček (84. Kubo), Csomor, Janda, Zavadil, Šenkyřík (87. Nedbal P.) - Karamon (70. Štoll), Tabara.

TLUMAČOV - LUŽKOVICE 6:4 (3:2)

Kdo v tomto záchranářském souboji očekával nezáživnou, takticky svázanou hru, byl velmi mile překvapen. Domácí vlétli do zápasu jako uragán a už ve 13. minutě vedli zaslouženě 2:0, když se nejprve po pravé straně prosadil Radek Zálešák a o čtyři minuty později z dorážky Pavel Kusenda. Lužkovice vrátila do zápasu přísně nařízená penalta, kterou bezpečně proměnil Martin Procházka. Od tohoto okamžiku bylo hostů plné hřiště, Lužkovičtí byli pohyblivější a dostali domácí pod tlak, z něhož vytěžili několik nebezpečných standardních situací. Hráči Tlumačova však využívali každou situaci k rychlému protiútoku a tak se dalo tušit, že by gólový účet zápasu mohl být bohatý.

Ve 33. minutě dal o sobě poprvé vědět nestárnoucí kanonýr domácích Daniel Máčala, když na polovině hřiště převzal balon, středem s ním postupoval mezi ustupujícími obránci Lužkovic a technickou střelou z 25 metrů ho uklidil do horního rohu Jenčekovy brány a upravil na 3:1. Hosté však nerezignovali a ještě do přestávky snížili brankou Jakuba Kučery na 2:3.

Po změně stran pokračoval zápas ve vysokém tempu. Jakub Kučera svou druhou brankou ve 49. minutě vyrovnal na 3:3 a začínalo se od začátku. Obě mužstva se hnala do útoku s vidinou urvat pro sebe tolik důležité body. Vedení na stranu Tlumačova strhl v 56. minutě Daniel Máčala, ale Jakub Ronza parádní ranou v 61. minutě znovu srovnal na 4:4.

I nadále se hrálo nahoru dolů. Vyrovnaný zápas nakonec pro sebe rozhodli střelecky efektivnější domácí. V 74. minutě vstřelil vedoucí branku na 5:4 Jiří Mouka a o tři minuty později zkompletoval hattrick Daniel Máčala. Na tento direkt už Lužkovičtí reagovat nedokázali. Oba týmy předvedly výborný výkon v zápase, v němž útoky dominovaly nad obranami. Tlumačovští naplno bodovali ve čtvrtém zápase po sobě a upevnili si tak postavení ve středu tabulky.

Branky: 9. Zálešák, 13. Kusenda, 33., 56. a 77. Máčala, 74. Mouka J. - 24. Procházka M. (pen.), 39. a 49. Kučera, 61. Ronza. Rozhodčí: Číž - Hýsek, Vajdák, 100 diváků. Tlumačov: Škrabal - Juhaňák, Dvořák, Mouka P., Sedlář, Jonášek J., Kusenda, Duroň, Zálešák, Mouka J., Máčala. Střídali: Otevřel, Jonášek Z., Franco, Franko, Michalík. Trenér: Jiří Jugas. Lužkovice: Jenček - Paták, Zámorský, Mičola, Procházka A., Ronza, Kučera, Světlík, Polepil, Procházka M., Štěpán. Střídali: Novák, Böhm. Trenér: Karel Dolina.

NEVŠOVÁ - PŘÍLUKY 8:1 (4:1)

Do zápasu domácí vstoupili s odhodláním nepřipustit žádné překvapení a to se jim podařilo. V 16. minutě zatáhl míč po lajně Honza Fuksa a přesně našel Vaška Tomšů, který se nemýlil a poslal Nevšovou do vedení. Následoval soustředěný tlak domácích, během kterého se dvakrát trefil Jakub Dubec, který svojí aktivitou dělal soupeři velké problémy. Ve 30. minutě tedy domácí vedli už 3:0, přičemž ještě dokázali nastřelit břevno a vytvořit si i další slibné příležitosti.

Po jednom z průniků byl faulován hráč Příluk a trestný kop Votava bez problémů proměnil, když vymetl šibenici. Příluky se tak na chvíli vrátily do hry, ale bez dalšího gólového efektu. Zato Nevšová do poločasu přidala další branku, centr Petra Strateného tečoval hlavou Vašek Tomšů a upravil na 4:1.
V druhé půli skórovali domácí hned v úvodu. Jakub Dubec se výborně uvolnil, našel Petra Strateného a ten překonal gólmana hostů popáté. Zápas se jevil jako rozhodnutý a hráči Nevšové přidali řadu průniků i pohledných akcí. V 65. minutě se trefil mladíček Tomáš Mikš a zvýšil na 6:1. Domácí na chvíli polevili v koncentraci, a dvakrát se dostal do slibné příležitosti hráč soupeře Radek Machač, ale své šance nedokázal využít. Naopak domácí Peter Stratený přidal ještě další dvě branky, dovršil tak hatrrick a pečetil konečný výsledek 8:1.

V příštím kole Nevšová zajíždí k aktuálně třetímu celku tabulky Mladcové, která má momentálně výbornou fazonu a zaváhala letos jen jedenkrát.
Branky: 17. a 30. Dubec, 16. a 43. Tomšů, 46., 76. a 88. Stratený, 56. Mikš - 32. Votava. Nevšová: Konečný – Kuric, Foltýn, Dubec, Munster (Chmela), Stratený, Mikš (Zámorský), Fuksa, Beňo, Tomšů, Vlachynský. Střídal: Gabko.

VESELÁ - MLADCOVÁ 1:2 (1:2)

Oba celky už hrají jen o pořadí, nehrozí jim ani boj o záchranu a ani už nepromluví do pořadí na prvních dvou místech ve skupině. Přesto zápasu nechyběl náboj ani divácká kulisa. Do utkání vstoupila lépe domácí Veselá a už v 15. minutě si její hráči a fanoušci zařvali góóól. Patičce Davida Sokola znamenající doklepnutí míče do branky předcházela ruka mladcovského stopera. Nepískal se však ani gól, ani penalta, ale Sokol dostal žlutou za řeči a trestný kop prováděla Mladcová.

Veselá se ale verdiktem rozhodčího nenechala rozhodit. Dále pokračovala v tlaku a v dalším závaru už byla úspěšnější a díky střele Davida Dlabaji podél gólmana šla do vedení. Po gólu pak volala i spolupráce Viktora Štěpánka s Michalem Bodlákem ve 22. minutě. Druhý jmenovaný ale v tísni z bezprostřední blízkosti bránu netrefil a jen o centimetry minul spojnici. Pak se poprvé výrazně vyznamenal veselský brankář Petr Červenka. Ten pak během obou poločasů několikrát vychytal útočníky Mladcové a uchovával Veselé stále naději na bodový zisk. Nezabránil ale dvě brankám Mladcové, které padly v těsném sledu ve 41. a 44. minutě. Zvláště ta druhá z hlavy Ladislava Bahulíka byla ukázková. Výskok a tvrdé trknutí do míče. Petr Červenka byl bez šance zasáhnout.

Do druhého poločasu vstoupila Veselá se snahou něco s výsledkem udělat. Blízko vyrovnání byl už v 58. minutě opět David Sokol. Velké oživení hry přinesla 66. minuta, když na hřiště přišel Tomáš Pavel, univerzál v dresu Veselé. Rozhýbal zálohu a sám se tlačil i do zakončení. V ideálním postavení byl hned v 69. minutě, ale Roman Manďák místo přihrávky do volného prostoru zvolil nedůrazný pokus o lobování gólmana. V 78. minutě nasadila Veselá do hry dalšího útočníka Lukáše Fenyka a začala hrát vabank jen na tři obránce. Do útoku se přesunul i předstoper Tomáš Divoký. Ten jediný mohl výškově konkurovat vysokým a zkušeným zadákům Mladcové. Závar ale Veselé vyrovnání nakonec nepřinesl a všechny body putovaly na Mladcovou. I přes porážku zaslouží domácí pochvalu za předvedený výkon. Zejména za výkon v druhém poločase.

Branky: 18. Dlabaja - 41. Dlabač, 44. Bahulík. Rozhodčí: Zubek, 155 diváků. Veselá: P. Červenka – Štěpánek (66. Pavel), Divoký, Odstrčilík, J. Červenka - Bodlák (78. Fenyk), Sokol, Dlabaja, Dujka – Šumšal, Manďák. Mladcová: Zálešák – Brhel, Dlabač, Holubka, Beránek, Bahulík (86. Kalmár), Kahaja, Zetek, Blažek, Kraváček, Zapletal (58. M. Venený).

OTROKOVICE B - TEČOVICE 1:2 (0:1)

Nečekané rozuzlení měl zápas mezi favorizovanou Viktorkou Otrokovice a Tečovicemi. Aktivně a vytrvale hrající hosté otevřeli skóre utkání ve 41. minutě, kdy otrokovický brankář Škrobánek kapituloval před Středulinským. Domácím trvalo dalších čtyřicet minut, než se jim podařilo překonat výborně hrajícího tečovického brankáře Zdeňka Jokla a vyrovnat. Napínavé utkání rozhodl v samotném závěru hráč hostí Závoda a postaral se tak o překvapivou, ale zaslouženou výhru Tečovic.

Branky: 79. Křivánek - 41. Středulinský, 90. Závoda. Otrokovice: Škrobánek – Ponížil, Ruman, Bína, Lapčík, Němec, Issaka, Křivánek, Gojš, Šuranský, Lendler, Ferko. Střídali: Kozel, Frydrych, Georges. Tečovice: Jokl – Středulinský, Plachý J., Kysučan, Balcárek, Šnajdr, Závoda, Plachý T., Frkal, Dorazin, Vopatřil. Střídali: Koplík, Budín, Piňos.

LUKOV - LÍPA 0:2 (0:0)

V duelu posledních dvou celků tabulky šlo o body více hostům z Lípy, kteří stále bojují o záchranu v soutěži, zatímco domácí Lukov je již zřejmě bez šance. Góly začaly padat až ve druhém poločase, kdy se dvakrát trefili hosté. Lípa tak získala velmi cenné tři body a do karet jí hrají i výsledky ostatních celků z chvostu tabulky.

Branky: 63. Křížka, 88. Hamšík. Lukov: Kopřiva L. – Staněk, Žáček, Teplý, Hubík, Kopřiva A., Kovář, Mikeska, Šarman, Lahola, Šimčik. Střídali: Košák, Výskala. Lípa: Vala – Horáček, Dobízl, Víšek, Šuba, Višenka, Čižmár, Spáčil, Kořének, Křížka, Greguš. Střídali: Slovák, Hamšík.

STARÉ MĚSTO - DRSLAVICE 10:0 (7:0)

Hosté přijeli na stadion Rybníček v hodně kombinované sestavě a pouze s deseti hráči. To se také podepsalo na průběhu utkání a v prvním poločase Jiskra dominovala. Branky postupně dali Sonntag, Svoboda, dvakrát Staroba, Tinka a dvakrát Hrdina. Do druhého poločasu Jiskra využila všech pět možností ke střídání a bylo to znát na hře. Hosté hrozili z útoků vedených hlavně kapitánem Orlovským a čtyřikrát jim ve skórování zabránil domácí brankář, věkem ještě dorostenec, Tomáš Vanda, který v poločase vystřídal Jakuba Nohu. Branky ale stříleli pouze domácí a to ve 49. minutě Svoboda, v 59. minutě Staroba a v 69. minutě Hrdina. Bylo to 10:0. Pak se i nadále hrál fotbal bez obran, a tak diváci viděli na obou stranách hodně šancí. Ty už však zůstaly nevyužité.

Branky: 7. Sonntag, 11. Svoboda, 16., 27. Staroba, 31. Tinka (pen.), 34., 43. Hrdina, 49. Svoboda, 58. Staroba, 67. Hrdina. Rozhodčí: Ambroz – Němec, Svoboda, 125 diváků.

KUNOVICE - 1. FC SLOVÁCKO C 1:2 (1:2)

Sousedské derby se hrálo před pěknou návštěvou – 405 diváky. Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří byli aktivnější. Domácí působili zastrašeným dojmem, i když šel v 11. minutě Lahodný sám na gólmana. V poslední chvíli jej těsně před pokutovým územím zfauloval hostující obránce. Naopak Slovácko v 18. minutě využilo přečíslení domácí obrany a ujalo se vedení 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a domácí hráč byl faulován v pokutovém území. Penaltu Lahodný proměnil - 1:1. Opět to ale byli hosté, kteří po několika rohových kopech jeden z nich ve 23. minutě proměnili a opět se ujali vedení – 2:1. Do druhého poločasu vstoupili domácí hráči odvážněji, měli více ze hry, ale vypracované šance nedokázali proměnit. V 71. minutě navíc domácí hráč dostal červenou kartu, a tak byli Kunovičtí v aktivitě trochu přibrzděni. I přesto ještě v úplném závěru utkání nedokázali proměnit vyložené šance, kdy se dvakrát ocitli na malém vápně v dobré pozici.

Branky: 20. Lahodný z pen. - 18. Sánchez, 23. Králík. Rozhodčí: Ševčík – Ambroz, Bršlica, 405 diváků. Kunovice: Uhlík - Dobrozemský, Černý, Petřek, Škrášek (78. Zámečník), Klvaňa, Lahodný, Krček, Flek (Rozhon), Šebák (Polášek), Střelec (Sklenář). Trenér: Chaloupka Vr. 1. FC Slovácko C: Zatloukal - Vašek, David T, Pochylý, Sánchez (Šafránek), Králík, Blažek R., Šišák, Bučák, Maniatis F. (Dávid P., Paška O.), Maniatis T. Trenér: Maniatis F.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - ZBOROVICE 4:1 (1:0)

V úvodu se hra odehrávala kolem poloviny hřiště, bez výrazných šancí. Postupem času ji ale začali ovládat domácí díky odhodlanosti a kolektivnímu pojetí. Prvního úspěchu se dočkali těsně před přestávkou, kdy střelu zpoza šestnáctky usměrnil za záda brankáře Píšťěk – 1:0. Do druhého poločasu opět nastoupili aktivněji domácí a svoji snahu korunovali již v 52 minutě. Střela Juráska ze střední vzdálenosti skončila v bráně soupeře. V 56 minutě hosté ještě zvládli korigovat stav na 1:2, ale od této doby domácí ovládli hru a následně upravil skóre v 69. minutě Lorenc na 3:1. V závěru utkání hosté otevřeli hru a to skýtalo domácím možnosti na brejky a šance. Po několika neproměněných příležitostech v 90. minutě upravil skóre na konečných 4:1 střídající Boček.

Hodnocení asistenta trenéra Zborovic Marka Šprni bylo následující: „Sestavu jsme látali, jak bylo možné, museli nastoupit i hráči, kteří nebyli zcela zdraví. Ale i tak kdyby to bylo 3:0 pro nás po dvaceti minutách, nikdo by se nedivil. Bohužel jsme nic neproměnili a dostali zbytečný gól. Druhá půlka byla dvacet pět minut v naší režii, ale inkasovali jsme po střele z dvaceti metrů, kterou gólman podcenil. Snížili jsme po centru Šprni a přesné hlavičce Marka Štěpánka. Z brejku jsme dostali další laciný gól, pak se měla pískat penalta, stejně jako v první půli, kdy byl Prachař jasně faulován. V poslední sekundě jsme ještě inkasovali.“

Branky: 44. Píštěk, 52. Jurásek, 69. Lorenc, 90. Boček - 56. Štěpánek. Rozhodčí: Dujíček - Šubík, Dorotík, 50 diváků. O. N. Ves: Pěnčík - Kreisl, Zálešák, Máčala, Jurásek, Píštěk (87. Boček), Peprníček (61. Ťok), Slezák, Mareček, Lorenc (89. Gabriel), Johaník. Zborovice: Harásek - Pergl (46. Janča), Havránek, Kocourek, Martin Šprňa, Krčmař, Prachař, Hanák, Štěpánek, Veselý, Marek Šprňa (28. Kojetský).

BŘEZOLUPY - LUDKOVICE 3:2 (2:1)

Březolupy potřebovaly body jako sůl a nervozita byla na jejich výkonu znát. Za příjemného fotbalového počasí viděla víc než stovka diváků složená i z podstatné části z příznivců hostí velmi bojovný zápas, který se domácím nakonec podařilo s odřenýma ušima zvládnout vítězně. Přitom sportovně je třeba uznat, že pro hosty je prohra poněkud krutá. Každopádně již v 5. minutě utkání se Březolupští radovali, neboť za nastřelenou ruku v pokutovém území byla odpískána penalta, kterou Popelka s přehledem proměnil. Hosté se prezentovali velmi solidní hrou, ovšem jejich převaha byla spíše platonická. Netrvalo to pak dlouho a domácí šli do dvoubrankového vedení, když Hubáček úspěšně proměnil jeden z brejků. Těsně před poločasem se přece jen dočkali zaslouženého úspěchu i hosté, a to když po standardní situaci zdramatizoval utkání kapitán Mikulášek. Druhá půle se již odehrávala povětšinou v režii hostí, kteří však marně dobývali bránu. Místy se jednalo až o drtivý tlak, ale při domácích stálo buď štěstí, opět skvělý gólman Hromeček, či v jednom případě nastřelené spoje brány. Nicméně vyrovnání se přece jen dočkali – v 82. minutě se trefil Gavenda. V poslední minutě utkání se všichni hráči i fanoušci již chystali na rozhodnutí v podobě pokutových kopů, v tom byl ale před velkým vápnem Ludkovic faulován Popelka, který si sám postavil míč a chytrou střelou podél gólmanovy zdi zařídil Březolupům velmi důležité body.

Branky: 5. a 90. Popelka, 22. Hubáček - 42. Mikulášek, 82. Gavenda. Rozhodčí: Kubíček - Šubík, Valčík, 120 diváků. Březolupy: Hromeček - Jevický, Hoferek (Fojtík), Soška (K), Koželuh - Michálek, Popelka, Hrabec, Burša - Stašek, Hubáček. Trenér: Petr Jurník. Ludkovice: Mikel - Suchý M., Kunorza, Dvorník, Suchý P. I - Mikulášek (K), Bartoš, Gavenda, Bureš - Mikel (Suchý P. II), Hamouz J. Trenér: Miroslav Holík.

ZLECHOV - OŘECHOV 1:2 (1:0)

Pikantní tečku dostalo utkání ve Zlechově. Kanonýr Jiří Kowalík zde proti svému předchozímu klubu rozhodl zápas v 90. minutě. „Na duel jsme se hodně připravovali, byl pro nás prestižní i vzhledem k Jirkovi. I remíza by pro nás byla dobrým výsledkem. Vedli jsme od 20. minuty, bohužel nám zápas ztížila nedisciplinovanost. Náš hráč obdržel nejdřív žlutou kartu za odkopnutí balonu a potom žďuch do protihráče, který nevybíravě fauloval jeho kamaráda. Kluci se po změně stran nadřeli, po vyrovnání měli stejně jako soupeř šance, nedali dokonce penaltu a v závěru se bohužel Kowalík trefil. Věděli jsme přesně, co dělá, ale umí to, to se musí nechat,“ sdělil zlechovský trenér Jiří Kraml.

Branky: 20. Kotek - 49. Trlida, 90. Kowalík. ČK: 45. Mikula. Rozhodčí: Dorotík – Němec, Pospíšil, 95 diváků. Zlechov: Vendel, Balíček, Oslzla, Štangl, Mikula, Zajíc, Kalmus, Vaněk, Velcr, Vaněk, Kotek. Střídali: Tománek. Ořechov: Kuchař – Kokta, Březina, Trlida, Hlúpik, Sklenka, Malůš, Kowalík, Rezek, Váňa, Zukić. Střídali: Kolařík, Sklenka, Krys.

PRAKŠICE - BUCHLOVICE 0:4 (0:3)

Buchlovice měly raketový nástup do utkání a už v prvních jedenácti minutách rozhodly, když po dvou brankách Mikuly a jedné Chaloupky vedly 3:0. Po změně stran se podruhé trefil také Chaloupka a Buchlovice zvítězily v Prakšicích 4:0.

Branky: 3. Mikula, 9. Chaloupka, 11. Mikula, 52. Chaloupka. Rozhodčí: Ruman – Fridrich, Tomešek, 60 diváků.

NEDAKONICE – MORKOVICE B 3:4 (1:1)

Ještě po hodině hry to vypadalo pro Nedakonice dobře, vedly 2:1. Jenže poté Morkovice dokonale otočily skóre. V 75. a 81. se o to postaral Oplt a na 4:2 pro hosty zvýšil v 88. minutě Štěrba. V závěru už domácí stačili po gólu Hyráka stav jen zkorigovat.

Branky: 41. Sedlařík, 58., 90. Hyrák - 36. Rosický, 75., 81. Oplt, 88. Štěrba. Rozhodčí: Katrňák – Schnürmacher, Andrýsek, 147 diváků.

1. Staré Město 19 14 2 0 3 65:26 46
2. Buchlovice 19 13 3 0 3 71:22 45
3. Kunovice 19 12 1 2 4 52:36 40
4. Ludkovice 19 9 4 3 3 52:20 38
5. Ořechov 19 10 3 2 4 55:31 38
6. 1. FC Slov. C 19 12 0 1 6 48:38 37
7. Morkovice B 19 8 0 2 9 51:44 26
8. Zlechov 19 6 3 2 8 36:45 26