Hutisko – Janová 5:0 Vokáč R. 2, Křenek R., Šimek, Koláček J., Jablůnka – Fr. Lhota 2:0 Hajný, Horák, Hrachovec – Val. Polanka 4:0 Ondruch 2, Vrána, Varga M., Hovězí – Choryně 2:0 Kučera, Juřica, Hor. Lideč – Zašová 1:0 Seidl, Ratiboř – Lhota u Vs. 2:0 nehl., Lidečko – Val. Příkazy 1:2 Číž – Vaculka, Františák.

JAROSLAVICE – LUŽKOVICE 2:0 (0:0)

Jaroslavice začaly hodně opatrně, ale hosté se do útoku také zrovna netlačili. Zápas se odehrával hlavně ve středu hřiště a moc brankových příležitostí nepřinesl. Pouze ve 27. minutě domácí nastřelili tyč Macalíkem. Poločas tedy skončil bez branek. Ve druhé půli začaly Lužkovice aktivně a v 50. minutě orazítkovaly břevno domácí branky. Jaroslavičtí postupně vyrovnali hru a začali se tlačit dopředu. Odměnou jim byla 55. minuta, kdy Polách tečovanou střelou překonal brankáře Lužkovic. Hosté potom ještě více přidali a po střelách Holého a Křepelky se vyznamenal také brankař Žbel. Nakonec vstřelil druhou branku domácích v 68. minutě Doboš a zápas byl rozhodnutý.

Branky: Polách, Doboš. Jaroslavice: Žbel – Dlabač, Dvorník, Podéšť, T. Batík, Macalík, Polách, L. Batík, Červenka, Doboš, Dudr. Na střídání: Mynarčík, Maršálek, Fajgara, Švach. Lužkovice: Jenček – Punčochář, Langr, Čala, Mičola, J. Ronza, Zámorský, Polepil, Holý, Ždanov, Škrabal. Na střídání: Křepelka, Turýn, Ševčík, T. Ronza, Vala.

BŘEZNICE – AD. HULÍN 2:4 (1:2)

Lépe do utkání vstoupili hulínští fotbalisté, kteří se z první akce ujali vedení, přesně zakončil Csomor – 0:1. Březnice se jen stěží dostávala do tempa. Přesto z přímého kopu domácí kapitán Hamerník střelou k tyči vyrovnal. Do poločasu hosté strhli vedení na svou stranu, když Janda přesnou střelou nedal domácímu brankáři šanci – 1:2. Ihned po změně stran březnický Dvorník utekl hostující obraně a srovnal skóre na 2:2. Domácí celek se však z vyrovnání dlouho neradoval. Chybu obrany potrestal Simerský – 2:3. Přesně po hodině hry pak Hulín definitivně rozhodl o osudu utkání, když dalekonosná střela Prokopa přesně zapadla do horního rohu branky – 2:4. Před koncem zápasu mohli domácí snížit Frydrychem a Dostálem, ale hosté si už vše pohlídali.

Branky: Hamerník, Dvorník – Csomor, Janda, Prokop, Simerský. Rozhodčí: Daněk – Němec, Ruman. Diváci: 150. Březnice: Dyšlevský – Stuchlík V., Hamerník, Střelec, Štěpáník, Dvorník, Mikulášek, Frydrych, Dobeš, Ambrož, Dostál. Střídali: Šmigura, Teplý, Hnátík, Dostál. Ad. Hulín: Hložek – Janda, Jurášek, Nedbal P., Prokop, Kubo, Volek, Spáčil, Csomor, Simerský, Třasoň. Střídali: Štoll, Adamík, Timan.

PŘÍLUKY – TĚŠNOVICE 1:2 (1:1)

Úvod utkání začal v dobrém tempu a obě mužstva se snažila hrát útočný fotbal, který byl ve 21. minutě odměněn první brankou – domácí Kohoutek obešel hostující obránce, narazil míč Gibelovi a ten z první poslal míč pod břevno těšnovického gólmana – 1:0. Hra byla i po vstřelení branky oboustranně vyrovnaná. První poločas se blížil ke konci a ze standardní situace Těšnovic padla vyrovnávací branka – na 1:1 srovnával osamocený Pernorio. Začátkem druhého poločasu byli hosté aktivnějším mužstvem a svou nátlakovou hrou si vynutili několik standardních situací. V 63. minutě přišel rozhodující moment utkání. Hostující fotbalista centroval, Příluky signalizovaly balon za čarou, ale hráč vrátil míč před branku a dobíhající Bartůšek byl neomylný – 1:2.

Branky: Giebel – Pernorio, Bartušek. Diváci: 70. Příluky: Metela – Čelůstka, Kolínek, Strachoň, Dederle, Zedníček D., Frolek D., Bittner, Zahradnický, Kohoutek, Giebel. Střídali: Pinkas, Onroušek, Sobotka. Těšňovice: Maceja – Pochýlý, Kunc, Bartůšek, Chalupa, Matuška, Pernorio, Novotný, Petrůšek, Pluhař, Slováček. Střídali: Štěpánů, Židlík, Černý, Šojdr, Zikmund, Valoušek.

ROŠTĚNÍ – V. OTROKOVICE B 3:2 (0:0)

První poločas souboje Roštění s Viktorkou byl vyrovnaný, hrálo se nahoru-dolů, ale šance zůstaly nevyužity. Prvního gólu se diváci dočkali až v průběhu druhého dějství, když byl z pokutového kopu neomylný domácí Škrabana. Krátce poté se do brejku dostal Zakopal a Roštění navýšilo na 2:0. Průběh se ale podařil zdramatizovat Žůrkovi, který využil chyby domácích – 2:1. Hráči Roštění věděli, že musí přidat, a tak následoval únik po pravém křídle, následná dorážka střídajícího Nevřaly a gól na 3:1. V samotném závěru pak fauloval brankář domácích a penaltu proměnil svou druhou brankou Žůrek – 3:2. Na vyrovnání už ale čas nezbyl.

Branky: Škrabana, Zakopal, Nevřala – Žůrek 2. Roštění: Nevřala M. – Jirza, Silandr, Zapletal V., Paštěka, Škrabana (Nevřala D.), Kovalda, Přikryl, Šidlo, Zakopal, Vlkolenský.

LUKOV – SLAVIČÍN B 0:6 (0:1)

Lukov začal s větrem v zádech aktivně, ale hned první kontr hostů v šesté minutě znamenal vedení Slavičína – ze dvanácti metrů se trefil Fojtík. Lukovští byli sice aktivnější, měli více ze hry, ale nakopávané míče končily většinou v zámezí. Naopak Slavičín hrozil rychlými brejky, které byly velmi nebezpečné.V úvodu druhé půle nedali hosté Lukovu šanci na zvrat. Během čtyř minut dvakrát pokořili nedůraznou domácí defenzivu a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Ani změna domácích hráčů v poli nevedla k žádnému zvratu, naopak přišly další tři inkasované branky a nejvyšší prohra na domácím hřišti v soutěži.

Branky: Goňa 2, Fojtík, Neuman, Sochora, vlastní. Rozhodčí: Koláček – Karlík, Zicháček. Diváci: 50. Lukov: Jokl – Králík, L. Vitovský (37. Tlusák, 65. Šarman), Šimčík, M. Vitovský, M. Teplý (74. Vacek), Brázda, T. Teplý, Sedláček (60. Bartoň), Šumšal, Smetana. Slavičín B: Gregušiak – Fojtík, T. Švach, Bureš, Kulíšek, Šebák, Neuman, Sochora, Šála, Goňa, Pekárek (Pavelka, Bartoš, M. Švach).

TEČOVICE – SKAŠTICE 2:2 (1:1)

Hosté byli fotbalovější, ale domácí bojovnější. V 16. minutě se Tečovice ujaly vedení, když Škarkův centr prošel vápnem a Dorazin dával do prázdné brány. Skaštice se dočkaly zaslouženého vyrovnání ve 35. minutě – dva metry za vápnem se nechytatelně trefil kanonýr Konečník. Druhý poločas byl z obou stran bohatší na šance, zejména hosté během prvních patnácti minut několikrát zahrozili nebezpečnými střelami.Vedení se ale opět ujali domácí, když další perfektní Škarkův centr uklidil do brány hlavičkou Frkal. Skaštičtí vyrovnali za dvanáct minut – prudký centr z trestného kopu skončil po dvou odrazech od domácích nohou ve vlastní bráně.

Branky: Dorazin, Frkal – Konečník, vlastní. Rozhodčí: Vobořil – Veselý, Balušek. Diváci: 100. Tečovice: Křížek – Středulinský R., Plachý, Dorazin (55. Piňos), Šnajdr V., Chudárek, Ondík, Škarek, Frkal, Řiháček A., Horsák. Skaštice: Barcuch – Soukup, Kvasnička, Sedlák (85. Vymětal R.), Frýdl, Bubla, Sova, Rosecký, Janalík, Menšík, Konečník (40. Uličný).

KOSTELEC U HOL. – MALENOVICE 1:3 (1:1)

Malenovice nastoupily do utkání velmi svižně a hned po minutě hry se ujaly vedení – přímo z rohového kopu otevřel skóre Gazda. Hosté hrozili převážně z rychlých brejků, kdy využívali rychlosti svých krajních záložníků a především Tormy, který domácí obranu nenechával ani chvíli odpočinout. Kostelec hrál první poločas po větru a hrozil z dlouhých nakopávaných míčů. Ve 34. minutě domácí srovnali z rohu, když se hlavou prosadil jejich nejlepší střelec Gerát. Do kabin se šlo za nerozhodnutého stavu. Aktivnější hosté se znovu ujali vedení až v 60. minutě po rychlé akci Bartoně, který prostrčil do samostatného úniku Tormovi – 1:2. V 72. minutě se střídající Galatík nestihl ani pořádně zahřát a už dostal míč do brejku, který vyřešil nejjednodušším způsobem – brankou na 1:3.

Branky: Gerát – Gazda, Torma, Galatík. Malenovice: Juráň – Bičan, Gazda, Blaha (81. Zahnaš), Zbranek – Rosinec, Struška, Malota, Brázda (72. Galatík), Bartoň, Torma.

16. kolo: Jaroslavice – Příluky 1:1 Švach – Zedníček.

STRÁNÍ – ZLÁMANEC 7:1 (2:1)

Domácí měli od začátku jasně navrch. Po rychlé vedoucí brance Vojtka přidali druhý gól až tři minuty před přestávkou. Hosté ovšem z ojedinělé akce ještě před odchodem do kabin stačili zápas zdramatizovat. Jenže druhá půle se proměnila v exhibici domácích, kteří soupeře doslova a do písmene rozstříleli. Zářil autor hattricku Vojtek, největší ovace ovšem sklidil Frühauf, který na 5:1 zvyšoval výstavními nůžkami á la Zlatan Ibrahimovič, když vymetl horní růžek Hanákovy brány.

Branky: 8., 49. a 58. Vojtek, 64. a 66. Frühauf, 42. Pomajbík, 71. Mimochodek – 44. Šurmánek. Strání: A. Popelka – Gučík, Gardian, Janík, Vojtek, Mimochodek, Frühauf, Zderčík, Koritina, Pomajbík, Indra. Střídali: Bruštík, Adámek, J. Popelka. Zlámanec: Hanák – Rosík, Šuranský, Sadil, Koželuh, Jirsák, Damborský, Křen, Duda, Šurmánek, Svízela. Střídali: Bednařík, Kuchař, Šnajdar, Stašek, Smolka.

OSTROŽSKÁ LHOTA – NEDAKONICE 2:3 (1:1)

Již devět zápasů v řadě se domácí fotbalisté neradovali z výhry. Ještě sedm minut před koncem přitom živili naději na tříbodový zisk, ale závěrečný nápor hostů rozhodl o výhře svěřenců trenéra Strakáče. První půlka nabídla oboustranně svižný fotbal. Nezasvěcený divák by nehádal, že domácí jsou na úplném dně tabulky. Po dvaceti minutách nebezpečně střílel Patrik Štergenich, hosté odpověděli jedovatou střelou Lukůvky, ale výsledek byl stejný – obě střely mířily mimo brankové konstrukce. Poprvé se skóre měnilo pět minut před pauzou. Nedakonický Klečka pálil z úhlu a míč se od tyčky odrazil do domácí sítě – 0:1. O dvě minuty později bylo srovnáno. K nelibosti hostujících fanoušků a hráčů se kopala penalta za střet Krále s domácím Danielem Štergenichem a Pešík přesnou střelou k tyči srovnal – 1:1. Další změna skóre přišla v 65. minutě. Po centru Josefa Štergenicha dostal z těžké pozice domácí do vedení Daniel Štergenich – 2:1. Závěr zápasu patřil fotbalovějším hostům. Sedm minut před koncem srovnal Belák, o minutu později se mohl stejný hráč znovu radovat, ale jeho utěšenou střelu vyrazil Šicha a dorážka Lukůvky ze dvou kroků mířila trestuhodně vysoko nad. Tři minuty před koncem ovšem zařídil Nedakonicím tři body svojí druhou brankou Mario Belák – 2:3.

Branky: 42. Pešík, 65. D. Šteregenich – 40. Klečka, 83. a 87. Belák. Rozhodčí: Šimoník – Hanáček, Andrýsek. ŽK: Pešík – Stupka. Diváci: 170. Ostr. Lhota: Šicha – Horák, P. Štergenich, Pešík, Kusák – D. Štregenich, Kopeček, Krátký, J. Štergenich – Lučný, Radoch. Střídali: J. Šimčík, M. Šimčík. Trenér: J. Šimčík. Nedakonice: Ondřej – Král, Šoustek, Slupka, Čagánek – Beránek, Lakůvka, Belák, Klečka – Bilavčík, Petek. Střídali: Mařák, Hyrák, Sedlařík, Duhajský. Trenér: P. Strakáč.

SUŠICE – HAVŘICE 2:0 (2:0)

Hned v úvodu hosté neproměnili tutovku a Sušice vzápětí trestaly. Skopal zahrával přímý kop z pětadvaceti metrů a jeho projektil s podporou větru rozvlnil síť. Povzbuzení domácí kontrolovali hru a po dvaceti minutách zvýšil na dvoubrankový rozdíl Kaštánek hlavou. Ve zbytku první půle byly dále nebezpečnější Sušice, ale další branku nepřidaly. Druhé dějství se hrálo pod taktovkou fotbalistů Havřic, ale domácího gólmana ohrožovali pouze střelami z uctivé vzdálenosti. Jedna z nich mířila přímo do šibenice, s tou si však jistě chytající Koryčánek poradil. Sušice v závěru mohly přidat pojistku, leč po Kaštánkově hlavičce se zatřáslo břevno hostující svatyně.

Branky: 5. Skopal, 20. Kaštánek. Rozhodčí: Havlín – Dunda, Staško. ŽK: Kaštánek, Hejda, Fojtášek – Maršálek, T. Rachůnek, Crla, Uherek. Diváci: 70. Sušice: Koryčánek – Lahola, Skopal, Kaštánek, Příplata (80. Šuba), Hejda, Hastík (90. Omachlík), Švejčara, Šur, Mikulík, Fojtášek. Trenér: Surý. Havřice: Marášek – Maršálek, T. Rachůnek, Klusák, Kadlčík, Crla, M. Rachůnek, Řezníček (61. Moštěk), Masařík, Uherek, Ulčík. Trenér: Hlavín.

OSVĚTIMANY – VLČNOV 7:0 (4:0)

Domácí začali velmi dobře. Ve 4. minutě sice Zýbal svou první šanci ještě neproměnil, chvíli nato to však napravil a otevřel účet zápasu. Parádní nástup domácích potvrdil v 8. minutě druhou brankou Exel. Hosté měli šanci v 16. minutě, z trestného kopu ale netrefili bránu. To domácí byli produktivnější a do přestávky ještě vylepšili skóre na 4:0, když se trefili Válek a z pokutového kopu Zýbal. Ve druhé půli Osvětimany kontrolovaly hru a přidaly i další branky. Hosté také mohli vstřelit aspoň čestný úspěch, ale žádnou ze slibných příležitostí neproměnili, takže domácí zaslouženě vysoko zvítězili.

Branky: 6., 32. z pen. a 71. Zýbal, 8. a 87. Exel, 26. a 61. Válek. Rozhodčí: Mikoška. Osvětimany: Brázdil (52. Zálešák) – L. Křemeček, Chaloupka, Zapletal, R. Křemeček, Horňák, Brhel, Exel, Trávníček (73. Trefilík), Válek, Zýbal. Střídali: Dobeš, Trefilík, Trávníček. Trenér: Filásek. Vlčnov: Křen – Křapa, Jan Kameník, Tománek, Gregor, Mikulec, Němčický, Hlahůlek, Bída, Jakub Kameník, Činčala. Na střídání: Polanský, Zemek. Trenér: Bělohlávek.

SEHRADICE – KORYČANY 2:0 (1:0)

Utkání začalo zraněním hostujícího hráče a jeho střídáním hned v první minutě a na to o deset minut později navazovalo střídání v domácím mužstvu po zranění Bahulíka. Ještě než se Bahulík zranil, vsítil hostům branku střelou ze dvaceti metrů. Hra byla naprosto vyrovnaná s minimem brankových příležitostí. Ve druhé půli ještě domácí přidali druhý gól. Kolařík krásně zatočil přímý kop přímo na hlavu Nášela a ten se nemýlil – 2:0. Hosté zahrozili dalekonosnou střelou, která měla razanci i směr, ovšem domácí brankář Kupka skvělým zákrokem vytěsnil střelu mimo tři tyče. Domácí ještě několikrát zahrozili, ale skóre se již nezměnilo.

Branky: Bahulík, Nášel. Rozhodčí: Kovařčík. Sehradice: Kupka – Blažek, Nášel, V. Žáček, Kraváček – Pavliš, Zavadil, Kolařík, Krejčiřík – Bahulík, Zetek. Střídali: Hofschneider, Mikel, Žebráček, Zmeškal. Koryčany: Brázda – Bleša, Mušálek, Věžník, Samsonek, Tesař, Kroutilík, Koval, Lysko, Šnajdr, Věžník. Střídali: Žáček, Hubr, Pěnica, Tomaštík, Koval.

KUNOVICE – JALUBÍ 2:1 (0:1)

Přestože domácí v prvním poločase hráli proti větru, úvod patřil jim. Jenže hosté hned ze své první návštěvy před kunovickou brankou vytěžili vedoucí gól, když se po rohovém kopu trefil Doseděl – 0:1. Domácí tlačili, ale své šance nedokázali zužitkovat. Jalubí také mohlo svůj náskok dvakrát navýšit, skóre se však v prvním poločase už nezměnilo. Po obrátce už se hrálo čistě podle domácích not. Z festivalu gólových šancí ale dokázali Kunovičané proměnit pouze dvě, když se v rozmězí tří minut dvakrát prosadil Michal Lahodný – 2:1. A když byl čtvrt hodiny před koncem vyloučen po druhé žluté kartě hostující Klajn, nebylo o zaslouženém vítězi duelu pochyb.

Branky: 54. a 57. M. Lahodný – 11. Doseděl. Rozhodčí: Veselý – Vobořil, Michalec. ČK: 76. Klajn (Jalubí). Diváci: 110. Kunovice: Noha – Žák (66. Náplava), M. Brim, Krček, Petřek – Polášek, Brim O., Lahodný M. (87. Mareček), Černý – Střelec (57. Hána), Škrášek (90. Šebák). Jalubí: Mlčák – Žaluda (85. Novák), Botek, Klajn, T. Gajdorus, Vrábl, Dobiáš, Janeček, (72. Burián), Doseděl, Ulman, Sýkora (48. L. Gajdorus).

PRAKŠICE – ZLECHOV 2:1 (2:1)

Domácí začali s podporou větru náporem a vytěžili z něho dvě branky. Pod obě se podepsal Hruboš, který nejprve z dorážky přehodil Vendela a následně proměnil penaltu. Prakšice měly i další příležitosti, v těch největších neuspěli Dynka a Kadlček. Hosté se tak mohli krátce před přestávkou vrátit do zápasu, když po rychlém brejku snížil Velcr. Po změně stran se hrálo především mezi šestnáctkami a domácím se díky pozorné obraně povedlo uhlídat těsný náskok.

Branky: 25. a 34. z pen. Hruboš – 39. Velcr. Prakšice: Pochylý – Kadlček, Bičan, Němeček, Babušík – Sychra (85. Mulko), Jurák, Gajdůšek, Ondra – Dynka, Hruboš (87. Káňa). Zlechov: Vendel – Machala, Drška, Vaněk, Balíček, Kotek, Kowalík, Zajíc, Kalmus, Štangl, Velcr. Střídali: Jurášek, Mazůrek.

1. Strání 20 18 1 1 67:19 55
2. Koryčany 20 14 1 5 50:26 43
3. Osvětimany 20 13 3 4 59:25 42
4. Kunovice 20 12 2 6 47:24 38
5. Sehradice 20 10 5 5 42:26 35
6. Nedakonice 20 11 2 7 51:41 35
7. Prakšice 20 8 2 10 31:52 26
8. Vlčnov 20 7 2 11 31:48 23