Velké věci se děly ve Zlechově, kde domácí tým čtyřikrát vedl, přesto s Koryčany prohrál. Smutek zavládl i ve Slavkově, který i přes výhru nad Ostrožskou Novou Vsí sestoupil do okresního přeboru, jelikož konkurenční Sušice remizovaly s Jalubím.

F. LHOTA – SLAVIČÍN B 0:4 (0:2)

Za ofenzivně naladěným Slavičínem domácí výrazně zaostali. V prvním poločase se třesně trefili Pekárek a Fojtík. Po přestávce to domácí ještě zkusili a do 60. minuty si vypracovali tři vyložené brankové příležitosti. Branka z toho nebyla. Pak se trefil krásně z přímého kopu Švach a o dvě minuty později upravil dorážkou z křídelní akce na konečných 0:4 Frolo. Branky: 25. Pekárek, 31. Fojtík, 60. Švach, 62. Frolo. Rozhodčí: Daněk – Kýr, Surovec.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Hrachovec – Poličná 5:1 Vrána 2, Varga, Šafář, vlastní – Klvaňa, Lhota u Vs. – Janová 7:2 Zgarba 4, Orság, Goláň, Změlík – Vojtíšek 2, Lidečko – Val. Polanka 1:1 Kovačík – Mikulík, Val. Příkazy – Hor. Lideč 3:1 Juřica, Zimek 2 – Fraňo, Kelč – Zašová 5:0 Pastrnek, Machač 2, Škařupa, Chrástecký, Choryně – Jablůnka 3:2 Tvrdoň P. 2, Kovář R. – Sehnal, Vyškovský.

POLIČNÁ – SLAVIČÍN B 4:7 (2:2)

Favorizovaní hosté šli do vedení hned v 6. minutě, přesto se domácím podařilo během prvního poločasu skóre otočit, ale stačila jedna hrubka v obraně a do kabin se šlo po prvním poločase za remízového stavu 2:2. Větší fotbalovou kvalitu prokázala rezerva Slavičína až do 78. minuty, kdy si vytvořila tříbrankové vedení. Poličná bojovala až do konce. V rozmezí 82. a 85. minuty snížila na 4:5, ale vabank potrestali hosté dalšími dvěma přesnými zásahy a poslali tak domácí definitivně do okresního přeboru. Branky: 16. a 82. Bartecký, 35. Horák, 85. Martin Klvaňa – 6., 40. a 78. Neuman, 60. a 75. Ocelík, 86. Frolo, 87. Švach.

Dohrávka 19. kola: Janová – Hrachovec 3:2 Mišun 2, Jakubkovič – Volek, Konvičný.

JAROSLAVICE – TEČOVICE 3:3 (0:2)

První poločas začaly Jaroslavice dobře, ale zásluhou brankáře Křížka nedokázaly skórovat. Hosté bránili a postupně se osmělili a hrozili z brejků. A po dvou hrubých chybách v domácí obraně vstřelily Tečovice dvě branky Bořutou. Do druhého poločasu nastoupili domácí s tím, že chtějí zvítězit a taky se jim to začalo dařit. Během čtvrt hodiny (65.- 80. minuty) zápas otočili zásluhou hattricku Polácha. Ovšem po chybě v obraně rozhodl v poslední minutě o dělbě bodů z přímého kopu Sedláček. Ale i tak Jaroslavičtí zakončili jako nováček soutěž na pěkném druhém místě. Branky: Polách 3 – Bořuta 2, Sedláček. Rozhodčí: Volek – Krajča, Houšť. Jaroslavice: Žbel – Macalík, Podéšť, Borský, Červenka, Dujsík, Polách, L. Batík, T. Batík, Fajgara, Dudr. Na střídání: Vrla, Maršálek, Turčín, Vrba. Tečovice: Křížek – Středulínský, Družbík, Sedláček, Pala, Bořuta, Chudárek, Ondík, Řiháček, Vacula, Horsák. Střídali: Vopatřil, Frkal, Miklas.

BŘEZNICE – MALENOVICE 3:0 (0:0)

Úvod utkání patřil Malenovicím, které lépe na mokrém terénu kombinovaly. Domácí zase ohrožovali hostující bránu z uctivé vzdálenosti. Malenovičtí se dostávali do blízkosti březnické branky zejména po kombinacích Zimčíka s Rosincem. Jejich šancí taky první poločas skončil. Druhá půle utkání byla v režii domácího Staroby. Po sérii rohových kopů otevřel skóre utkání v 50. minutě. O chvíli později střelou s hranice pokutového území překonal brankáře podruhé a 10 minut před koncem utěšenou střelou vymetl horní růžek hostující branky. Malenovičtí ve druhé půli zcela odpadli a domácí branku téměř neohrozili. Branky: Staroba 3. Rozhodčí: Ruman – Korch, Kozubík, 50 diváků. Březnice: Dyšlevský – Stuchlík V., Juráň, Mikulášek, Staroba, Šmigura, Štěpáník, Ambrož, Hamerník, Greguš, Dobeš. Střídali: Teplý, Hájek, Chvíla. Malenovice: Zimčík – Rosinec, Gazda, Střelec, Bartoň M., Malota, Mařák, Bičan, Blaha, Struška, Mňaček. Střídali: Bartoň D., Dyšlevský M.

KOSTELEC U HOL. – V. OTROKOVICE B 0:4 (0:2)

Mladý tým z Otrokovic byl od prvních minut lepší. Do dvacáté minuty však chyběla na obou stranách vyložená šance. Hosté se dostávali do přečíslení hlavně na pravém křídle, kde hlavně Andrij Lomaka představoval pro domácí neustálé nebezpečí. A po jeho centru se hosté taky ujali Košinou vedení. Kostelec mohl srovnat hned za minutu, Chudárkem. Ve 33. minutě musel pro zranění vystřídat Oral a domácí už tak oslabený tým začal hrát druhé housle. Po domluvě v kabině o poločase se hra domácích přece jen na několik minut zlepšila, vytvořili si několik šancí, které však zůstaly neproměněny. Všechny snahy vzaly za své, když v 55. minutě Sedlář zvýšil na 0:3 a za dvě minuty nato po rohu doslova vyškolil hostující Ponížil domácí obranu. Kostelci museli pro zdravotní problémy vystřídat další dva hráče fotbalisté rezervy a na vážnější zvrat utkání už neměli. Kostelec, i když oslaben, předvedl jeden z nejslabších výkonů sezony a prohrál s jednoznačně lepším soupeřem. Branky: 22. Košina, 40. Foltýn, 55. Sedlář, 57. Ponížil. Rozhodčí: Rorch – Ponížil, Zicháček, 90 diváků. Kostelec: Juráň – Kovalda M., Kovalda L., Hradil J. (69. Zapletalík), Hradil Mart., Oral (33. Hradil Mir.), Marek D., Chudárek, Čuzy (61. Odložilík), Gerát, Salajka. V. Otrokovice B: Dobeš – Ševčík, Ponížil, Zach, Juhás, Foltýn, Kozel, Lomaka, Košina, Šuranský, Sedlář.

LUŽKOVICE – SKAŠTICE 0:1 (0:0)

Zápas se hrál v režii domácích, kteří začali tradičním náporem. Byli to však hosté, kteří mohli jít do vedení v 5. minutě, ale Frýdl hlavičkoval těsně vedle. Domácí začali mít herní převahu a přišly jejich velké brankové příležitosti. Hosté měli obrovskou oporu v bývalém prvoligovém brankáři Pavlu Barcuchovi, který v rozmezí od 20. do 35. minuty zlikvidoval tři samostatné úniky. Ve druhém poločase se hrálo opět podle not Lužkovic, ale neschopnost domácích útočníků vstřelit gól byla až do nebe volající. Střídající hráč hostů Čepica se stal hrdinou zápasu. Nejdříve jeho šanci opět zlikvidoval brankář domácích, ale v 65. minutě vystihl nesmyslnou malou domů od Zámorského a svoji šanci proměnil v jediný gól zápasu – 0:1. V závěru se domácí ve snaze vyrovnat vrhli do útoku, ale několik slibných šancí neproměnili. Branka: 65. Čepica. Rozhodčí: Vobořil – Michalec, Mitáček, ČK: Samko – Chorý, 120 diváků. Lužkovice: Jenček – Langer, Čala, Punčochář (62. Šimera), Škrabal – Zámorský, Samko, Ševčík, Gruber – Polepil, Turýn. Trenér: Ivo Světlík. Skaštice: Barcuch – Motal, Janalík, Frýdl P., Sedlák – Bubla, Kvasnička (60. Čepica), Sova, Blanarovič (89. Vymětal) – Chorý, Uličný. Trenér: Ivo Frýdl.

LUBNÁ – LUKOV 3:2 (2:1)

Lubná na soupeře v úvodu vlétla a po dvou hezkých kombinacích se dostala do dvoubrankového vedení. Nejdříve se prosadil Jelínek, který dorazil vyraženou hlavičku Jiráska. Druhá akce byla hodně podobná. Několik narážeček, centr Roseckého, hlavička Jiráska, kterou opět brankář hostí vyrazil, ale dobíhající Kroupa opět na správném místě dorážel. Po lepším úvodu přišel výpadek a neubránění centrujícího Smetany a hlavičkujícího Teplého – 2:1. Po poločase se Lubná brzy ujala dvoubrankového vedení, když si za domácí obranu naběhl stoper Valach a centr Rybenského poslal přesně k tyči. Hosté vrhli všechny síly do útoku, Lubná šla několikrát sama na brankáře, ale vynikající brankář Lukova zneškodnil několik tutovek. Lukovu se v závěru podařilo snížit Smetanou krásnou střelou z dálky. Branky: Bačinský, Kroupa, Valach – Teplý T., Smetana. Rozhodčí: Horváth – Slavík, Havlín, 100 diváků. Lubná: Blažek – Běták, Valach, Bačinský, Havlík – Rybenský, Jelínek, Rosecký, Dubina – Jirásek, Kroupa. Střídali: Zavadil, Gremlica. Lukov: Jokl – Brázda, Králík, Šimčík, Vitovský (63. Š. Bartoň), Hudeček, Svozil (39. Bielák), Šumšal, M. Teplý, Smetana, T. Teplý.

LOUKY – BAŤOV 1930 0:4 (0:4)

Již jistý vítěz soutěže si pohodlně bez větších potíží již v první půli dokráčel k výhře. I Louky si vytvořily své šance, ovšem na rozdíl od Baťova nebyly efektivní. Po čtvrt hodině hry se hosté ujali vedení a do přestávky vstřelili další tři góly. Po pauze se hrál vyrovnaný fotbal, Louky měly šance na snížení a čtyřgólová porážka je pro ně až krutá. Branky: Ančinec 2, Spurný, Žíla. Rozhodčí: Michalec – Daněk, Minarčík, 80 diváků. Louky: Hodulík – Chytil, Řeha, Mikač, Plachý, Kadlík, Landt, Štěpán, Laciga, Wiesner Michalovský. Střídali: Kolomazník, Valerián, Sebera). Trenér: Matulík. SK Baťov 1930: Mičuda Pavel – Spurný, Prokeš, Skyba, Ištvánek, Ančinec, Sýblo, Janovský, Krajča, Žíla, (46. Kašík). Trenér: Kolenič.

SUŠICE – JALUBÍ 1:1 (0:0)

Domácí potřebovali k záchraně v soutěži bodovat a tomu podřídili i taktiku. Úvod derby byl opatrný, jako první zahrozili po deseti minutách hry domácí, chvíli po nich i Jalubí. Sušicím vázla kombinace, šance si nevytvářely, hosté hrozili po centrech, ale bez úspěchu. Ve druhé půli dolehla na domácí důležitost utkání, jejich hra byla více než křečovitá, a tak otěže zápasu převzalo Jalubí. Bilavčík v 57. minutě trefil jen tyč a vzápětí mohl otevřít skóre sušický Lubomír Skopal, Mlčák ho ale vychytal. A tak do vedení šli zaslouženě hosté, když se po skrumáži prosadil Burián. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale souvislý tlak si nevytvořili. Až deset minut před závěrečným hvizdem se dočkali, když po ruce hostujícího hráče proměnil penaltu Kaštánek. Poté domácí zuby nehty důležitý bod ubránili a mohli slavit udržení v I. B třídě. Branky: 80. z pen. Kaštánek – 64. Burián. Rozhodčí: Ponížil. ŽK: Mikulík Michal – Klajn, Ulmann. Diváci: 200. Sušice: Vitásek – Kaštánek, Šlechta, M. Hejda, Hastík, Králík (46. L. Skopal), Šur (80. Sanchéz), Martin Mikulík (18. T. Skopal), A. Hejda, Fojtášek, Michal Mikulík. Trenér: Surý. Jalubí: Mlčák – Žaluda, Burián (75. Kříž), Botek, Klajn, Gajdorus, Bičánek, Dobiáš, Bilavčík (63. Novák), Ulmann, Kegler (75. Vrábl). Trenér: Kovařík.

OSVĚTIMANY – ZLÁMANEC 8:0 (3:0)

Hosté přijeli pouze v deseti a na průběhu utkání to bylo znát. Domácí měli od začátku utkání jasnou převahu a bylo pouze otázka času, kdy přijdou góly. Do 23. minuty byla branka hostů pro domácí zakletá, všechny střely, a nebylo jich málo, šly mimo. Poté, co kouzlo gólmana Kročila zlomil Luboš Křemeček, už však na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Domácí si s chutí zastříleli, hosty lze pochválit za bojovnost a snahu hrát fotbal i za nepříznivého stavu až do konce. Branky: 59., 62. a 74. Exel, 40. Brhel a 56. Brhel, 23. L. Křemeček, 38. Dobeš, 65. Válek. Rozhodčí: Němec. Osvětimany: Zálešák (48. Strýček) – Zapletal (57. Exel), Trefilík, Fišer, L. Křemeček, Karlín, R. Křemeček, Brhel (65. Brázdil), Válek, Žandovský, Dobeš. Zlámanec: Kročil – Chlachula, Šuta, Říha, Sadil, Koželuh, Jirsák, R. Šurmánek, M. Šurmánek, Šnajdar.

NIVNICE – HAVŘICE 5:0 (3:0)

V nivnické rozlučce s I. B třídou se do branky postavil 16letý dorostenec Hladiš, který nahradil absentujícího Koktavého. Moc práce ale neměl, hrálo se totiž převážně u šestnáctky Havřic. Domácí po úvodním oťukávání poprvé udeřili ve 21. minutě, kdy se z přímého kopu trefil Lukeš. Už za dvě minuty se navíc po spolupráci Pitnera s Krajčovičem prosadil i Velecký a utkání tak dostalo očekávaný ráz. Do konce poločasu Nivnice přidala ještě jeden gól. Na začátku toho druhého měl 100% šanci ke snížení Tomáš Rachůnek, jenže za již překonaného Hladiše zaskočil na brankové čáře Michalec. Domácí pak ještě přidali další dvě branky a i s krásným pohárem mohli začít slavit prvenství v I. B třídě. Branky: 21. a 31, Lukeš, 23. a 89. Velecký, 64. Slezáček. Rozhodčí: Surovec. ŽK: F. Hladiš – L. Maršálek. Diváci: 230. Nivnice: F. Hladiš – P. Ligas (25. Krč), Michalec, P. Hladiš (84. Boďa), Pitner – Bortel, Velecký, Straňák, Krajčovič (62. Slezáček) – Lukeš, Bartoš. Havřice: T. Rachůnek I – Doležálek, T. Rachůnek II, Crla, M. Rachůnek, Slavětinský (75. Klusák), L. Maršálek (56. Buráň), Masařík, M. Maršálek (65. Řezníček), Uherek, Ulčík.

STRÁNÍ – ZDOUNKY 3:1 (0:1)

Domácí začali vlažně a v 5. minutě po chybě gólmana inkasovali od Adamíka úvodní gól zápasu. V první půli měli domácí mírnou převahu, která ale vygradovala až po přestávce. Neúspěšné dobývání branky Zdounek ukončili až čtvrt hodiny před koncem, kdy během chvilky vstřelili Janošík a Frühauf dva góly a otočili kormidlem zápasu. Čtyři minuty před závěrečným hvizdem pak stanovil konečný výsledek svým druhým zásahem Janošík. Branky: Janošík 2, Frühauf. Strání: Tomanec – Vintr, Janík, Kolaja, J. Janošík, Frühauf, Mahdal, Koritina, Zderčík, J. Mimochodek, Adámek. Střídali: V. Zámečník, Tinka, Reňák. Zdounky: Navrátil – Sigmund, L. Buša, Pektor, Němec, Pospíšil, Havránek, Doleček, Adamík, Kiercz, Mozga. Střídali: M. Buša, Krčmař.

PRAKŠICE – NEDAKONICE 1:1 (0:0)

V nedělním dopoledni se za velkého vedra hrál utahaný „přátelský" fotbal, ve kterém už o nic nešlo. Oba celky více myslely na útok. O něco více ze hry měli domácí, ale skóre se poprvé měnilo na druhé straně. Hostům ovšem vydržela radost ze Šoustkovy vedoucí branky jen deset minut, než vyrovnal na konečných 1:1 Jurák. Branky: 65. Jurák – 55. Šoustek. Prakšice: Marášek – Zálešák, Sychra, Bičan, Babušík – Vráblík (70. Kadlčík), Jurák, Ondra, Sukup – Minařík (65. Pochylý), Mikel. Nedakonice: Frýza – Bičánek, Stupka, Šoustek, Balíček, Král, Mařák, Bilavčík, Klečka, Petek, Ondřej (70. Lukůvka).

ZLECHOV – KORYČANY 4:6 (3:3)

Asi se nenajde mnoho zápasů, v nichž by domácí celek hned čtyřikrát vedl, a přesto na konci utkání nebral ani bod. Ten ve Zlechově ovšem přesně takový byl. Hned v úvodní dvacetiminutovce mířil za domácí do černého z přímého kopu a z penalty Kowalík, hosté ale během tří, respektive čtyř minut dokázali vždy rychle srovnat krok. Po půlhodině hry přidal třetí gól Kedra, v závěru poločasu si ale vybral slabší chvilku domácí gólman a Koryčany gólem do šatny opět srovnaly krok. Na další gól se po změně stran čekalo půl hodiny. Kowalík po Kedrově přihrávce završil křížnou střelou hattrick a poslal Zlechov počtvrté do trháku, ani to ale nestačilo. Soupeř totiž třemi zásahy během šesti minut zasadil domácím tvrdé K.O. Branky: 5., 16 z pen. a 76. Kowalík, 30. Kedra – 8. a 79. Lysko, 20. a 45. S. Koval, 83. Šnajdr, 85. Kroutilík. Zlechov: Dvořák (46. Jurášek) – Balíček, Kedra, Vaněk, Kotek (80. Matějka), Mazůrek Štangl, Kalmus (55. Velcr), Zajíc, Bělaška, Kowalík. Koryčany: K. Koval – Daníček, Bleša, J. Věžník, Samsonek (80. Tesař), K. Věžník, Staněk (55. Vybíral), Kroutilík, S. Koval, Lysko, Šnajdr.

SLAVKOV – OSTR. LHOTA 3:1 (1:0)

V oboustranně útočné partii se oba celky často dostávaly na dostřel soupeřovy svatyně. Domácí byli v koncovce důraznější a vytvořili si dvoubrankový náskok. Hosté snížili, Slavkov ale opět odskočil. Lhoťané pak měli ještě jednu obří šanci zdramatizovat utkání, jenže zahodili penaltu. Branky: Šimek, Halík, Polášek – Pešík. Slavkov: Pochylý – Stojaspal, Bahulík, Mikláš, Mančík, Švardala, Polášek, J. Halík, M. Halík, Rožnovský, Šimek. Střídal: Kočica. Ostr. Lhota: Šicha – Horák, P. Štergenich, Pešík, Hanák – Minařík, Kusák, Radoch (46. Vančura), Žajdlík – Machala, Kopeček.

1. Nivnice 26 18 3 5 80:39 57
2. Osvětimany 26 16 5 5 79:27 53
3. Koryčany 26 14 3 9 72:38 45
4. Strání 26 13 5 8 51:40 44
5. Zlámanec 26 14 2 10 62:63 44
6. Jalubí 26 12 5 9 40:38 41
7. Zlechov 26 11 3 12 55:48 36
8. Nedakonice 26 10 4 12 51:51 34