I.B: Újezdec otočil dohrávku v Nedakonicích, gólem z penalty vyhrál 4:3

Dvě víkendové fotbalové dohrávky I. B třídy přinesly hromadu gólů. Zatímco zápas v Prostřední Bečvě proměnil Semetín v jednoznačnou záležitost, v Nedakonicích se konala přestřelka ze které vyšel vítězně Újezdec.

13.11.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

PROSTŘEDNÍ BEČVA – SEMETÍN 1:5 (1:3)

Domácí vzdorovali soupeři hlavně v první půli, ale nebyli tak produktivní jako protivník. „Do první inkasované branky v 30. minutě jsme měli tři šance. Sívek šel dvakrát sám na brankáře, Křenek selhal před strážcem hostující svatyně. Sice jsme dali branku, ale především po přestávce byli hosté lepším a hlavně produktivnějším celkem,“ řekl hráč Prostřední Bečvy Marek Polášek. „Chtěl bych nejprve poděkovat FK Prostřední Bečva za to, že si s námi vyměnil pořadatelství a my jsme mohli hrát na velmi kvalitním trávníku. První poločas mě domácí překvapili svou bojovností a zarputilostí. Stav 3:3 po přestávce by víc odpovídal průběhu zápasu. Nakonec jsme vyhráli vysoko, ale pro domácí možná až moc krutě,“ řekl hrající asistent trenéra Semetína Vítězslav Sacher.
Branky: 38. Křenek – 30. a 84. Šrom, 33. Nečas, 43. Starec, 53. Smilek. Rozhodčí: Dospěl – Stodůlka, Kýr. Diváků: 50.

NEDAKONICE – ÚJEZDEC 3:4 (3:1)

Dohrávka 13. kola přinesla rušný fotbal, sedm branek a těsnou výhru fotbalistů Újezdce-Těšova, kteří ve druhém poločase otočili zápas v Nedakonicích z 1:3 na 4:3 a po parádním obratu získali tři body a desáté místo v tabulce.
Dramatický duel rozhodla penalta v 87. minutě, kterou bezpečně proměnil hostující kapitán Kobzinek. „I když se domácí hádali, všichni viděli, že to byla jasná ruka. Bylo to jednoznačné,“ tvrdí útočník Újezdce-Těšova Roman Vacula. Ten se svými parťáky zvládl důležitou bitvu, po prvním poločase by si ale nikdo z diváků na výhru hostů nevsadil. „Před zápasem v týmu panovala neobvykle dobrá nálada. Na soupeře jsme si věřili, bohužel jsme po chybě obránce brzy inkasovali laciný gól a dál se trápili,“ popisuje úvod zápasu Vacula. Důrazný Kobzinek sice ve 12. minutě po standardní situaci srovnal skóre na 1:1, Nedakonice ale ještě do přestávky soupeři utekly na 3:1. Nejprve se v 18. minutě trefil mazák Kopčil, další úder zasadil soupeři Nožička. Hostům pomohla až poločasová přestávka a změny v sestavě. Trenér Červinky přesunul útočníka Slintáka do zálohy a pna trávník poslal mladíka Lekeše, který ofenzivu Újezdce pořádně oživil a rozhýbal. „Připravil mi oba góly,“ chválí šikovného parťáka Vacula.
Čtyřiadvacetiletý forvard nejprve v 52. minutě snížil na 3:2, vzápětí znovu dorazil balon di sítě a bylo srovnáno. Obrat završil z pokutového kopu rovněž dvougólový kapitán Kobzinek. „Nedakonice už ve druhé půli nic neměly. Naopak my jsme si vypracovali další tři tutovky,“ dodává Vacula.
Zatímco domácí tým zůstal po sedmé letošní porážce šestý, Újezdec se posunul na desáté místo. Oba soupeře dělí v tabulce čtyři body.
Branky: 2. Dominik Madzia, 18. David Kopčil, 27. Martin Nožička – 12. a 87. z penalty Miroslav Kobzinek, 52. a 64. Roman Vacula. Rozhodčí: Toman – Mikulášek, Michalec, 150 diváků. Nedakonice: Ondřej – Petek, Nožička (46. Hyrák), Sedlařík (87. Lukůvka), Balíček (56. Stupka), Madzia, Hána (84. Novotný), Kopčil, Beránek, Dvouletý, Král (68. Šoustek). Újezdec: Pochylý – Hruboš, Šmíd, Kobzinek – J. Lekeš, Indra, Uher, Červinka (79. Janča) – Slinták, Vacula, Coufalík (46. F. Lekeš).

Dvanácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Bosenský záložník Mirzad Mehanović (v bílém dresu) v chladném večeru nešetřil krokem.

Aktivní Mehanović běhal i střílel. „Gólu chybělo málo,“ ví Bosňan

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Čerti, ze kterých mají respekt i dospělí. Zahrozí v Kloboukách

Pamatujete ještě, jak se kdysi peklo v peci? Nebo jak se mlelo obilí? Připomenout si to můžete příští víkend na 26. ročníku Valašského mikulášského jarmeku v Kloboukách.

Bylo to nejtěžší období v kariéře, přiznal kouč Otrokovic Sedlák

Je trenér a psycholog. A v létě byl Marek Sedlák i architektem, který měl postavit nový tým třetiligové Viktorie Otrokovice. Stačilo to na nesestupové třinácté místo. „Bylo to nejtěžší období v kariéře,“ přiznal Sedlák.

Jedenácté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.