Cíl v podobě postupu sice kvůli obrovské konkurenci přímo vyřčen nebyl, Zlínští by se mu však rozhodně nebránili.

„První dvě příčky jsou samozřejmě zajímavé, a kdyby to vyšlo, budeme jenom rádi. Na druhou stranu podobné ambice má i řada dalších klubů, což musíme respektovat. Naším cílem bude skončit co nejvýš a navázat na dobré výkony a výsledky z letošního jara a druhé půlky loňského podzimu," potvrdil ředitel zlínského klubu Leoš Gojš.

„Nadcházející ročník Fotbalové národní ligy bude patřit k těm vůbec nejtěžším za poslední roky. O nejvyšší příčky se bude prát hned několik mančaftů, ve hře je pro každého devadesát bodů a my u jejich rozdělování samozřejmě chceme být. Rozhodně se nespokojíme jen s nějakým šedivým a klidným středem tabulky," navázal nový sportovní ředitel klubu Alois Skácel.

Ševci mají výhodu v tom, že už loni po dosazení Marka Kalivody na pozici hlavního kouče začali budovat vyvážený a zajímavý kádr, který fanoušky zaujal nejen výsledky, ale i svižným ofenzivním fotbalem okořeněným množstvím vstřelených branek. „Po příchodu Marka k mužstvu se herní kvalita jednotlivců i celého týmu výrazně zlepšila a v návaznosti na spolupráci s naší mládežnickou akademií v tomto trendu hodláme pokračovat," objasnil Skácel.

Že se to daří, ukazuje i složení prvního mužstva. Kromě protřelých matadorů Polácha, Hubáčka, Kroči či Kubici jsou zde zastoupeni hráči střední generace typu Pazdery, Elšíka, Poznara nebo Malého, ale nechybějí ani talentované hvězdičky jako Bartolomeu, Kurtin, Višněvský a Holík. „Mladí kluci tak mohou po boku ostřílených hráčů získávat potřebné zkušenosti a dál se zlepšovat," poznamenal Skácel.

Tuto filozofii razí i hlavní trenér Marek Kalivoda. „Mužstvo je vyvážené a konkurenceschopné," pochvaluje si. A vůbec mu nevadí ani několik vynucených změn, které musel oproti závěru jarní části udělat. „Všichni noví hráči kromě Davida Hubáčka se už s námi v minulosti připravovali a věděli, co po nich budeme chtít," navázal.

Jako stěžejní považuje udržení hlavní opory týmu a kapitána mužstva Tomáše Polácha. Rozdílovým hráčem by měl být i Ligou mistrů protřelý David Hubáček, jenž se na Letnou vrací ze Slavie. Nejvyšší domácí soutěž okusil také další navrátilec Tomáš Hájek. Ševci se naopak rozloučili s Bronislavem Červenkou a Romanem Dobešem, na novém kontraktu se nedohodli s Alešem Kořínkem a Šimonem Šumberou. „Zejména chování posledního jmenovaného nás ovšem mrzí, protože nám tvrdil, že s profesionálním fotbalem končí a teď to zkouší v Brně," prozradil Skácel.

Ostrý start čeká ševce už zítra dopoledne na půdě jednoho z favoritů soutěže v Sokolově. „Každý začátek je důležitý, proto budeme chtít samozřejmě uspět. Oproti loňsku se pak pokusíme vyvarovat hluchých míst a bodových ztrát s týmy ze spodních pater," slíbil Kalivoda.

Soupiska týmu

Brankáři:
1 Zapletal Jakub
17 Dostál Stanislav
22 Novák Otakar

Obránci:
2 Malý Michal
4 Hubáček David
5 Kroča Zdeněk
15 Linek Jakub
18 Hájek Tomáš
20 Pazdera Lukáš
27 Kubica Lubomír

Záložníci:
3 Hruška Martin
6 Ruskovský Pavol
9 Holík Lukáš
11 Salachna Lukáš
12 Elšík Pavel
14 Višněvský Nikola
21 Polách Tomáš
25 Bartolomeu Robert
26 Bublák Radim

Útočníci:
7 Železník Lukáš
8 Červenka Štěpán
10 Poznar Tomáš
19 Kurtin Petr
23 Malcharek Pavel

Hlavní trenér: Kalivoda MarekAsistent trenéra: Švach JaroslavTrenér brankářů: Novák OtakarKondiční trenér: Molek MichalMasér: Favero Del JaroslavVed. mužstva: Holcman JakubPřišli: Hubáček (přestup ze Slavie), Hájek (návrat z hostování v Hr. Králové).Odešli: Roman Dobeš, Bronislav Červenka, Aleš Kořínek, Šimon Šumbera (vypršení smlouvy).Zranění: L. Motal, R. Matějov.

Zásadní události

• ševci udrželi kapitána mužstva a špílmachra Tomáše Polácha.
• po osmi letech se vrátil ze Slavie obránce David Hubáček.
• další bek Tomáš Hájek po sestupu Hradce z první ligy zamířil rovněž na Letnou.
• po třinácti letech končí v klubu zkušený brankář Aleš Kořínek. Odchází i další matadoři Bronislav Červenka a Roman Dobeš.
• člen reprezentační jedenadvacítky Jakub Jugas dál hostuje v prvoligové Příbrami.
• Klub se vrací k večerním začátkům domácích utkání. Na Letné se bude v letním čase hrávat pod světly v 19 hodin.

Podzimní los

1. kolo: Sokolov – Zlín (sobota 27. července, 10.15 hodin), 2. kolo: Zlín – Ústí (sobota 3. srpna, 19), 3. kolo: Most – Zlín (sobota 11. srpna, 16.30), 4. kolo: Zlín – Frýdek (sobota 18. srpna, 19), 5. kolo: Vltavín – Zlín (sobota 24. srpna, 10.15), 6. kolo: Zlín – Bohemians (čtvrtek 29. srpna, 18), 7. kolo: Pardubice – Zlín (sobota 7. září, 10.15), 8. kolo: Zlín – Vlašim (sobota 14. září, 19), 9. kolo: Zlín – Třinec (sobota 21. září, 19), 10. kolo: Karviná – Zlín (neděle 29. září, 16.30), 11. kolo: Zlín – Táborsko (sobota 12. října, 19), 12. kolo: Č. Budějovice – Zlín (pátek 18. října, 18), 13. kolo: Zlín – Žižkov (sobota 26. října, 19), 14. kolo: Hradec Králové – Zlín (neděle 3. listopadu, 15), 15. kolo: Zlín – Varnsdorf (sobota 9. listopadu, 17), 16. kolo: Ústí – Zlín (sobota 16. listopadu, 10.15).