III. třída: Faldík z Poteče nastřílel druhý hattrick v řadě

Zlínsko – Každý tým má své hrdiny, opěvované borce, kteří vzbudí pozitivní emoce. Nouze o ně nebyla ani o uplynulém 10. víkendovém kole. V Poteči opět velebili svého kapitána Libora Faldíka, který druhým hattrickem v řadě sestřelil Bratřejov. I v Halenkovicích oslavovali svého vůdce Ondřeje Kadlčáka, který hattrickem pomohl k výhře na Všemině.

14.10.2015

Zlín III. třída: Louky – Kašava Foto: DENÍK/Martin Břenek

Ve Štítné nad Vláří by snad nejraději stavěli zase sochu svému brankáři Michalu Marcaníkovi, který vychytal výhru s Luhačovicemi v čele s exligovým Janem Jelínkem.

LOUKY – KAŠAVA 4:2 (3:2)

Začátek zápasu vyšel Loukám na jedničku, když už v první minutě skóroval Adam Podaný. Kašava však odpověděla za pět minut vyrovnávacím gólem. Vedení domácím vzápětí vrátil Tom Malota. Herně se Loukám příliš nedařilo a ztrácely spoustu míčů, chyběla jim i střelba ze střední vzdálenosti. Více klidu domácím přinesl gól na 3:1, o který se postaral Zdeněk Sadil. Ten samý hráč mohl před poločasem vedení ještě navýšit, když po přihrávce Adama Podaného zakončoval z první. Míč po následných dorážkách skončil třikrát na břevně, ale do brány se nedostal. Navíc se Kašavě podařilo snížit na 3:2, když si Louky daly vlastní gól po rohovém kopu. Do druhého poločasu už nenastoupili domácí Pohořelský a Kadlík Jiří, které vystřídali Michalovský a Landt. Hra dopředu se příliš nezlepšila, zato obrana ano a Kašava už další gól nepřidala. Domácí nakonec ještě jednou vsítili, trefil se Adam Podaný z přímého kopu, a upravil tak na konečných 4:2.

Branky: 1. a 65. Podaný, 10. Malota, 29. Sadil – 6. a 39. Zbranek. Louky: Janča R. – Kadlík R., Mikač, Malota, Pisklák – Laciga, Bača, Sadil, Kadlík J. – Podaný, Pohořelský. Střídali: Landt, Michalovský, Valerián, Pavelka. Kašava: Krist – Červenka, Gavenda, Horsák, Kaška, Kocourek V., Kocourek P., Křižka, Křížka, Zbranek J., Zbranek P.

SPYTIHNĚV – POHOŘELICE 1:2 (0:2)

Ve 34. minutě dostal hosty do vedení střelec Miroslav Ruzselák a dvě minuty před přestávkou tentýž hráč zvýšil na 2:0 pro hosty. Po přestávce Spytihněv snížila Fišerem, ale vyrovnat se jí už nepodařilo.

Branky: 56. Fišer M. – 34. a 43. Ruszelák. Spytihněv: Jablonický – Fišer P., Přikryl J., Kowalczyk, (87. Přikryl F.), Leone, Sedláček, Janošek, Fišer M., Vykoukal, Kraváček, Polášek. Pohořelice: Švejčara – Bičan, Vrzala, Strakoš, Bartuněk, Čonka, Máca, Trčka, Pelánek, Ruszelák, Žák. Střídali: Hronek, Kolář, Kašný.

SK ZLÍN – TEČOVICE B 5:0 (0:0)

V první půli málokterá akce dokázala zhruba čtyřicítku diváků rozehřát. Hráči ve žluto- modrých dresech si sice vytvořili několik nadějných příležitostí k ohrožení tečovické brány, ve finální fázi však byli jaloví. A protože ani hosté v tmavomodrých úborech si žádnou gólovou situaci nevypracovali, odcházelo se do šaten za stavu 0:0. Pasekáři po návratu na hrací plochu plně odčinili svůj nemastný neslaný výkon z prvního poločasu. V 51. minutě se prosadil Vašek Talaš. O jedenáct minut později se domácí radovali podruhé, když Radek Machů i s obráncem visícím na jeho zádech udržel míč u nohy a poté ho dostal za brankářova záda. Čtvrt hodiny před koncem přidal třetí gól ranou zpoza vápna k pravé tyči Tomáš Pecník. Další dva góly do své početné sbírky si pak připsal Denis Zedník. Nejprve nikým nehlídán nasměroval po brejku přihrávku Vaška Talaše do prázdné brány v 80. minutě. Podruhé se prosadil o tři minuty později a uzavřel na 5:0.

Branky: 51. Talaš, 62. Machů, 75. Pecník, 80. a 83. Zedník. SK Zlín: Švec – Pecník, Tuna, Krčmář, Šoula (85. Kopečný T.) – Zedník, Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů (85. Juruška) – Talaš (83. Slovák). Tečovice B: Miklas – Křen, Středulinský, Koplík, Kristek, Čeleďa, Řiháček, Soják, Piňos, Poulíček, Ševčík. Střídali: Budín, Prokop.

VŠEMINA – HALENKOVICE 0:4 (0:4)

Domácí pokračovali ve slabých výkonech i v dalším zápase proti Halenkovicím, a tak o vítězi bylo po hrubých chybách Všeminy rozhodnuto již během prvního poločasu, když čistým hattrickem zazářil Ondřej Kadlčák a čtvrtou trefu přidal Kulenda.

Branky: 5., 32. a 40. Kadlčák, 41. Kulenda. Všemina: Gajdošík Pavel – Železník, Čala (Kordula R.), Karlík ml., Kordula M. – Rathúský (Martinů), Bednařík D. (Mikl), Karlík st., Holík – Burša (Turčik), Bednařík M. Halenkovice: Vykoukal – Vlachynský, Marholt P., Kulenda, Gabrhelík L., Sudolský, Režný, Kadlčík, Bořuta, Polášek, Marholt D. Střídali: Gabrhelík R., Janík.

ŽLUTAVA – TRNAVA 2:1 NA PEN. (0:1)

Vůbec prvních bodů v sezoně se dočkali fotbalisté Žlutavy. Až v desátém zápase zdolali Trnavu na penalty. Přitom už od začátku to s domácími nevypadalo dobře, když se v 8. minutě prosadil Čala. Jenže to bylo ze strany hostů vše, a když po necelé hodině hry vyrovnal Stoklásek, vše bylo otevřené. Žlutava pak ovládla penaltový rozstřel v poměru 3:1.

Branky: 56. Stoklásek – 8. Čala M.. Žlutava: Kocián – Novák, Stoklásek, Doležel, Tauš, Kašík, Polák, Husár, Antoš, Přikryl. Střídali: Mišurec, Čevora. Trnava: Váhala – Čala S. (37. Tomšů), Slováček, Hradilík, Chytil, Katrňák, Sedláček, Soukup, Štěpánek, Čala M., Gerych.

BŘEZOVÁ – ŠTÍPA 0:1 NA PEN. (0:0)

Obě mužstva se dlouho nemohla dostat do fotbalového rytmu. První se osmělili hosté ve 28. minutě, ale únik Juliny vykryl domácí brankář Jaroslav Válek. Ve 30. minutě naopak vynikl gólman Štípy Michal Suchý, jenž vykopl prudkou ránu Zedníčka z trestného kopu, která směřovala k levé tyči. Podobné situace se v prvním poločase opakovaly na obou stranách ještě několikrát. Ve druhém dějství se hra v mnohém zlepšila, ale když ani velký závar v 63. minutě před brankou Březové s několika těžkými střelami zblízka a opakovanými dorážkami nepřinesl kýžený gól, skončilo utkání bez branek. Při penaltovém rozstřelu se štěstí přiklonilo na stranu Štípy. Ta přitom přijela na Březovou bez brankáře. Jednička Mikulík je nemocen a zkušený Navrátil má bolestivě naražená žebra z minulého utkání a chytat také nemohl. Proto musel do brány obránce Michal Suchý a světe div se, vychytal čisté konto, když si připsal několik pěkných zákroků. A to, že Štípa odjížděla z Březové se dvěma body za vítězství v penaltovém rozstřelu, je především jeho zásluha.

Rozhodčí: Frajt. Březová: Válek – Čapák, Bednařík, Nášel, Kališ, Zedníček, Večeřa D., Štětkář, Starý, Stuchlík, Gajdošík. Střídali: Kráčalík, Macík P. Štípa: Suchý – Hrančík M., Gracl, Julina, Kutra, Hrančík L., Gerža, Reimitz, Šebík, Sovják, Šarman.

KOSTELEC – FRYŠTÁK B 3:2 (0:2)

Favoritem v zápase byl Kostelec, který usiluje o možnost znovu se na jaře prát o postup. Přesto béčko Fryštáku začalo zápas velmi dobře a v první půlce si vytvořilo dvoubrankový náskok. Nejdříve se prosadil Honza Šobáň a pak Tomáš Chudý. Ovšem přestávka změnila vývoj zápasu. Na straně fryštáckých fotbalistů byla možná kapka uspokojení, domácí hráči zase neměli co ztratit a během první čtvrthodiny vyrovnali skóre na 2:2. Fryšták musel najednou znovu zabrat, ale na probuzený Kostelec už to nestačilo. Domácí si výhru v derby zajistili gólem v 90. minutě.

Branky: 50. a 55. Novotný, 68. Krajča – 21. Šobáň, 35. Chudý. Rozhodčí: Měřička. Kostelec: Fišer – Staněk, Vaculík, Gajdošík, Velikovský, Kolář, Dočkal, Krajča, Karpeko, Novotný, Bačák. Střídali: Pilka, Brabec. Fryšták B: Dlouhý – Večeřa, Hubáček, Bartoň, Gajdůšek, Branný, Kučera, Šobáň, Petráš (65. Hřebačka), Křenek (46. Košák), Chudý.

TICHOV – BŘEZŮVKY 1:3 (0:1)

Do první velké brankové příležitosti se dostal domácí Majzlík po přihrávce kapitána Stružky, ale před prázdnou brankou mu míč stačil zblokovat obránce. To hosty probudilo a začali tichovské obraně nepříjemně přitápět. Další velkou šanci měli však opět domácí, když se dostal před brankáře Ševečka útočník Struška J., ale i když gólmana přeloboval, míč branku těsně minul. Ve 30. minutě hráč hostí Votava ukázkově zpracoval míč a přízemní umístěnou střelou k tyči otevřel skóre. Druhý poločas začal náporem domácích, ale když ani Majzlík nepotrestal chybnou rozehrávku brankáře Březůvek, skórovali podruhé hosté, když Votava využil přesně zahraný roh a nikým nehlídaný hlavičkou zvýšil vedení na 2:0. Tichov se snažil alespoň zdramatizovat průběh utkání. To se povedlo až v závěru utkání, kdy se prosadil kanonýr Struška J. a v 89. minutě snížil stav utkání na 1:2. Domácí poté vše vsadili na útok, ale byli okamžitě potrestáni, když Votava přízemní střelou do protipohybu brankáře Maniše uzavřel stav utkání na 3:1 pro Březůvky.

Branky: 89. Struška – 30., 67. a 90. Votava. Tichov: Maniš J. – Hrdlička, Juřička, Hruška, Maniš M., Stružka, Kulíšek, Plšek, Bařinka, Struška, Majzlík. Střídali: Maniš F., Bělaška, Naňák. Březůvky: Ševeček – Slovák, Vyoral, Horňáček, Krajča, Gregor, Mikel, Votava, Mlček, Lakomý, Kamenčák. Střídali: Kmošek, Váňa, Řehák.

BRATŘEJOV – POTEČ 3:4 (2:2)

Druhý hattrick v řadě nastřílel kapitán Poteče Libor Faldík a pomohl svému týmu ke třetí výhře v řadě. Sám už v sezoně nastřílel 16 gólů. A ani v Bratřejově nemusel na první dlouho čekat a už v 10. minutě otevřel skóre. O deset minut později sice vyrovnal Tomšů, ale hned o minutu později zase reagoval Faldík. Ve 34. minutě stanovil poločasový výsledek Bednařík. Po pauze pak dokonce Gerža otočil výsledek na stranu Bratřejova. Jenže Poteč má Faldíka, který o šest minut později vyrovnal. A v 75. minutě vrátil vedení hostům Slovák, který dal rozhodující gól.

Branky: 20. Tomšů J., 34. Bednařík, 54. Gerža P. – 10., 21. a 60. Faldík, 75. Slovák. Bratřejov: Bargl – Bednařík, Kalenda, Tomšů M., Kocourek, Gerža D., Gerža P., Tomšů P., Tomšů J., Viktořík (78. Zicha), Černý. Poteč: Kolařík – Tvarůžek, Sukup, Rösner, Novosád, Faldík, Čtvrtlík, Juřica V., Pešout, Slovák, Masař V.. Střídali: Dobrotka, Juřica Z., Bartoška.

DRNOVICE – ŠANOV 3:0 (0:0)

Po bezbrankové první půli Drnovice rozhodly během dvou minut. V 52. minutě prosadil Vlček a hned po něm Zoubek. A na hřišti začaly plát emoce. O deset minut později byl po druhé žluté kartě vyloučen Radovan Urbánek, když si druhý kartonek vysloužil za kopnutí soupeře do kolena. Při odchodu do kabiny si pak neodpustil vulgarity vůči rozhodčímu. V 85. minutě pak Munster třetím gólem definitivně rozhodl. V samém závěru emoce bouchly i ve Vladimíru Stejskalovi, který rovněž sudího počastoval sprostými urážkami.

Branky: 52. Vlček, 54. Zoubek, 85. vlastní (Munster). Drnovice: Struška – Zoubek, Kbelec, Horáček, Naňák, Lukáš, Vlček, Dorničák Luk., Dorničák Lad., Honek V., Kostka. Střídali: Dluhoš, Honek B.. Šanov: Munster – Macík Milan, Peléšek, Krajíček, Ščuglík, Chlebana, Tureček, Ševčík, Urbánek, Macík Miroslav, Stejskal.

POZLOVICE – NEUBUZ 5:3 (1:1)

V Pozlovicích se konaly střelecké manévry, které započal už v 8. minutě hostující Vrba. Po půlhodině hry pak Galuška vyrovnal. Tentýž hráč pak v 54. minutě přidal i vedoucí branku a o pět minut později Plášek zvýšil na 3:1. Za dalších deset minut pak Adámek přidal čtvrtý gól. Jenže Neubuz se nevzdala a v 77. minutě Ďurišem a v 87. minutě Pšenkou snížila na 4:3. O dvě minuty později však Pozlovice při hře vabank rozhodly Čechem.

Branky: 32. a 54. Galuška, 59. Plášek, 69. Adámek, 89. Čech – 8. Vrba, 77. Ďuriš, 87. Pšenka. Pozlovice: Hájek – Bartončík, Divila, Vrátník, Galuška, Máčala, Plášek, Stolařík, Adámek, Kučera, Hasoň. Střídali: Coufalík, Čech, Bača, Mizera, Bernátek. Neubuz: Kašpárek – Trunkát, Knápek, Zubíček J., Vaculka, Minařík, Ďuriš, Zubíček Z., Hübler, Pšenka, Vrba. Střídali: Ševců, Sovják.

ŠTÍTNÁ N. VL. B – LUHAČOVICE B 2:1 (1:1)

Mužstva, která se dělila o první místo v soutěži, předváděla velice dobrý fotbal. K vidění byla řada příležitostí na obou stranách, ale skóre se měnilo až ve 36. minutě. Luhačovický Jelínek nacentroval do vápna a Zmeškal lehce tečoval míč, který se dokutálel do domácí branky. Hosté se radovali z vedení pouze do 42. minuty, kdy precizně zahraný rohový kop Bartoše tečoval Petr Sloboda a bylo to 1:1. Druhý poločas začal brankou Štítné. Ve 47. minutě našel Bartoš mezi obránci soupeře Holbu a ten křižnou střelou překonal brankáře Luhačovic. Hosté pak vsadili vše do útoku a tlačili se před bránu domácích, kteří se již soustředili na kvalitní obranu a rychlé protiútoky. Přestože oba celky měly do konce utkání ještě několik šancí, gól již nepadl. Štítná tak po deseti kolech nenašla přemožitele a vede tabulku soutěže.

Branky: 43. Sloboda, 47. Holba – 37. Zmeškal. Rozhodčí: Goňa, 150 diváků. Štítná B: Marcaník- Sloboda, Hnaníček, Babulík, Fojtík (38. Liška František), Pukýš, Bartoš, Divoš (57. Šimoník), Žabka Martin, Polách, Holba. Luhačovice B: Kořenek Jakub – Jelínek, Zmeškal, Kuchař, Červenka, Ďurďa (61.Vavruša), Knot, Michna, Slezák, Kořenek Jan, Piják (20. Zerzan, 85. Baumann).

VELKÝ OŘECHOV – RUDIMOV 4:3 NA PEN. (2:2)

Velký Ořechov začal skvěle, když ve 4. minutě Gajdůšek a o dvě minuty později Talášek dostali svůj tým do dvoubrankového trháku. Jenže ještě do konce první půle bylo vyrovnáno. O nerozhodný výsledek se postarali Majc a těsně před přestávkou Čech. V 55. minutě Svízela poslal Ořechovské opět do vedení, jenže v 70. minutě vyrovnal Mikulec a poslal zápas do penaltového rozstřelu, který v poměru 4:2 vyhráli domácí.

Branky: 4. Gajdůšek, 6. Talášek, 55. Svízela – 23. Majc, 44. Čech, 70. Mikulec. Velký Ořechov: Sedlář A. – Minařík T., Svízela L., Minařík M., Talášek, Svízela D., Sedlář D., Maňásek, Baďura, Kostelník. Střídali: Kopl, Zábojník. Rudimov: Bárta – Valčík, Maňák, Černík, Čech – Saňák (Kovařík), Frolo, Skočovský, Majc – Štefaník (Mikulec), Janáček (Koubek).

DOUBRAVY – PŘÍLUKY B 2:4 (0:1)

Doubravy nastoupily v deseti kvůli zraněním i jiným okolnostem. V brance se proto ocitl P. Jakeš, kterého je možno označit jako pana fotbalistu, neboť je schopen zaskočit na kterémkoli místě sestavy mužstva. Ostatní hráli podle svých schopností na hranici svých možností. Přesto se herní a hlavně početní převaha soupeře musela zákonitě projevit. Hosté se ve 38. minutě ujali vedení po jednoduché a přímočaré akci. Hra ve druhém poločase byla vyrovnaná, šance i zmařené příležitosti byly na obou stranách. Pak přišla 67. minuta, kdy po stálém tlaku hosté zvýšili na 2:0. Domácí se přesto nevzdávali a jejich snaha byla korunována v 70. minutě snižující brankou na 1:2. Jenže o deset minut později hosté zvýšili svůj náskok brankou z dobře vypracované akce na 3:1 a v 85. minutě přidali čtvrtý gól. Fotbalisté Doubrav ani za tohoto nepříznivého vývoje utkání nesložili zbraně. Zkorigovat výsledek na 2:4 se jim podařilo před koncem utkání.

Branky: 62. Gregor, 90. Žalůdek – 38. a 80. Mezírka, 60. Čelůstka, 85. Vlček. Doubravy: Jakeš – Halbsgut, Páleníček, Zetek, Paták, Žalůdek, Gregor, Hvozdenský, Chmela, Sklenář, Schmied. Příluky B: Metela – Polanský, Januš, Vlček, Janků, Mezírka, Šuta (80. Machala), Zedníček, Čelůstka, Zahradnický, Bittner.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.