III. třída: Halenkovice padly s Kašavou a zatopily Fryštáku

Sezona vrcholí i ve fotbalové III. třídě. Ve velkých potížích se záchranou se před závěrečným kolem ocitla rezerva Fryštáku, která prohrála doma s Březovou. Navíc jí vůbec nenahrála šokující porážka Halenkovic s Kašavou.

13.6.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

FRYŠTÁK B - BŘEZOVÁ 0:2 (0:1)

Béčko Fryštáku se dostalo do svízelné situace před utkáním. Záchrana znamenala bodovat. Jenže to se domácímu týmu nepodařilo. Po výsledcích tohoto kola klesl Fryšták B na poslední místo.
Branky: 43. Zedníček, 61. Juroška. Fryšták: Večeřa – Hubáček, Naňák, Gajdůšek, Branný, Šobáň, Bařinka, R. Holomek, M. Holomek, Páleníček. Střídal: Petráš.

HALENKOVICE - KAŠAVA 2:4 (1:2)

Halenkovice doma přivítaly poslední Kašavu. Hosté museli za každých podmínek zvítězit, aby ještě mohli pomýšlet na setrvání v soutěži i příští rok.
Domácí trenéři museli znovu improvizovat se sestavou. Třetí zápas po sobě jim chybí několik důležitých hráčů, a v tomhle duelu se zranil další hráč Karel Rapant, který odstoupil z hrací plochy už ve 20. minutě kvůli zranění stehenního svalu. Tak jako v minulých zápasech, i tentokrát Halenkovice inkasovaly během prvních 10 minut. Ve 4. minutě to bylo 1:0 pro Kašavu. Ve 22. minutě vyrovnal nejlepší střelec domácích Jirka Sudolský, ale hned vzápětí Halenkovice znovu inkasovaly po dalekonosné střele Jana Horsáka. Domácí hráči se ne a ne otřepat z dvou inkasovaných branek. V prvním poločase dokonce ani pořádně nevystřelili na branku Kašavy.

Po přestávce Kašava zpečetila osud Halenkovic dvěma brankami v 55. a 66. minutě. Čtyři branky doma naposledy Halenkovice dostaly 9. dubna od Fryštáku.

V 70. minutě domácí trenéři poslali na trávník posledního náhradníka v tomto utkání Romana Gabrhelíka. O dvě minuty později se z dorážky prosadil nejlepší jarní střelec Halenkovic Dominik Polášek a snížil na 2:4. Domácí vrhli všechny síly do útoku, vzadu hráli pouze na 3 obránce a stoper Kašpar se vysunul na hrot. Jenže tenhle tah jim nevyšel a žádná další branka už nepadla. Kašava tak zvítězila 4:2.
Branky: 22. Sudolský, 72. Polášek - 4. Zbranek, 24. Horsák, 55. a 66. Drábek.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Štípa - Napajedla B 4:3 (3:3), 9. Kutra, 10. Holík, 29. Jurásek, 48. Urbánek - 15. Matoušek, 41. Kubík, 46. Marholt, Pohořelice - Žlutava 4:3 (2:0), 27., 28., 60. Ruszelák M., 71. Ruszelák P. - 59., 87. Pavelka, 72. Marák, Spytihněv - Tečovice B 0:5 (0:1), 12. Středulinský, 52. Závoda, 68., 89. Pala, 88. Budín, Doubravy - Vizovice 3:4 p. (0:2), 48. Smolka, 69. Sklenář (pen.), 91. Šimek - 21. Hlava, 29., 73. Drga, Slušovice B - Kostelec 0:1 (0:1), 41. Novotný.

14. Fryšták B 25 10 0 15 43:60 28 3 1

SKUPINA B: Biskupice - Šanov 5:3 (3:2), 29. Dobiáš, 12., 34., 55. Gajdůšek, 76. - 33. Kročil (pen.), 43. Krajíček (pen.), 58. Milička, Poteč - Drnovice 0:1 p., Vysoké Pole - Příluky B 5:0 (4:0), 27. Machů, 32., 38. Tománek, 35. Doruška, 83. Fojtů, Neubuz - Loučka 5:3 (2:1), 22. Pšenka, 74. Macík, 90. Knápek, 12., 46. Vrba - 32. Brázda, 65. Kozubík, 78. Šůstek, Štítná n. Vl. B - Slopné 4:3 p. (0:2), 48. Fagulec, 79. Zvoníček, 82. Fojtík (pen.) - 12. Švach, 42. Šůstek, 73. Trunkát, Velký Ořechov - Pozlovice 0:5 (0:1), 6. Máčala, 52. Bartončík (pen.), 64., 80. Coufalík, 71. Čech, Rudimov - Bratřejov 2:1 (0:0), 65., 69. Otava - 87. Chromčák.

Kouč Zlína Svoboda: Veselý neměl důvod se mstít

Dvě třetiny působili bez energie. Až ve třetí části se beran zase probudil. Hokejisté Aukro Berani Zlín stáhli Honejskem a Šťastným ztrátu z 1:4 na 3:4 a šli za vyrovnáním. Jako v neděli s Plzní. Čtvrtá trefa Zlína visela ve vzduchu.

Posílení spojů ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice oznámila, že posílí v dušičkovém období autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy.

Čím jde žena v politice výš, tím jich v ní působí méně. Ostré lokty jsou potřeba

Jsou považovány za něžné pohlaví, v politice ale umějí mít leckdy stejně ostré lokty jako muži. Pokud nechtějí, aby je s trochou nadsázky dav silnějšího pohlaví rozdrtil, musí si u něj získat autoritu. Ženy ze Zlínského kraje, které působí v politice, se prostě nevzdávají. Ať působí na jakékoliv úrovni.