III. třída: Kostelecký Novotný dal hattrick za 14 minut

Zlínsko – Ve šlágru kola III. třídy skupiny B fotbalisté SK Zlín prodloužili svou neporazitelnost na dvanáct zápasů na hřišti Louk. Střelecky vydařený víkend prožil i Radek Novotný z Kostelce, který hattrickem za čtrnáct minut pomohl zničit Trnavu. Ještě o jednu trefu více zaznamenal tichovský Ladislav Majzlík, který zajistil výhru nováčka v Bratřejově.

29.10.2015

Louky- Zlín 1931Foto: DENÍK/Jan Karásek

LOUKY – SK ZLÍN 1:2 (0:1)

Hosté sázeli na rychlé protiútoky po stranách, zatímco domácí se snažili spíše o kombinační hru. Skóre se měnilo až těsně před poločasem. Pasekáři zahrávali přímý kop, který brankář Louk vyrazil pouze před sebe a pohotový hráč hostí míč usměrnil do brány. Za chvíli už mohli vést o dva góly, když se do samostatného úniku dostal Denis Zedník. Bránu ovšem přestřelil a do šaten se tak šlo za stavu 0:1. Druhý poločas nabídl podobný obraz hry, nebezpečnější ovšem byli Pasekáři a v 69. minutě se dočkali druhého gólu. Robert Kadlík fauloval v pokutovém území Zedníka a rozhodčí odpískal pokutový kop. Na starost si ho vzal kapitán a nemýlil se. Pro Louky to bylo kritické, ale hráči měli odhodlání zápas ještě zdramatizovat. Blízko snížení byl Michalovský, který ve slibné pozici trefil pouze břevno. V 81. minutě však právě Michalovský využil přihrávku Milana Bači a ve skluzu dostal míč do pasecké brány. Poslední minuty slibovaly ještě pořádné drama, ale kromě několika závarů si hosté svoji výhru pohlídali.

Branky: 81. Michalovský – 43. Langr, 69. Tuna (pen.). Louky: Janča R. – Kadlík R., Mikač, Malota, Pisklák – Laciga, Bača, Janča P., Podaný A. – Michalovský, Pohořelský. Střídali: Landt J., Kadlík J., Valerián R. SK Zlín: Švec – Langr, Pecník, Jermakov, Zedník, Krčmář, Kabourek, Tuna, Štěpánek, Talaš, Machů. Střídali: Slovák, Juruška, Šoula.

BŘEZOVÁ – HALENKOVICE 0:1 NA PEN. (0:0)

Halenkovičtí se rychlou a kombinační hrou často dokázali dostat na dostřel domácí brány, skórovat se jim však nepodařilo. Březovští vyrovnali hru, ale příležitosti Zedníčka, Kališe či Starého zůstaly rovněž nevyužity. Ještě více možností přišlo v poločase druhém. Nejprve halenkovický Kadlčák čaroval kolem velkého čtverce tak dlouho, až se zcela uvolnil, ale branku přestřelil. Vzápětí domácí Zedníček využil dlouhého autu a tvrdou ranou ohrozil soupeřovu branku. Gólman stačil ale vyrazit a opakovanou střelu poslal Zedníček vedle. Ani trestný kop Jardy Krumpolce neskončil gólem. V 68. minutě zahrozili halenkovičtí hráči, prudkou křižnou ránu z pravé strany Marholtovi bravurně vykryl gólman Březové Válek. Z protiútoku unikl po pravém křídle domácí Štětkář, odcentroval, ale Zedníček těsně minul odkrytou branku. V 72. minutě ještě Adam Starý přehodil vybíhajícího brankáře Halenkovic, ale míč z lajny opuštěné branky vykopl obránce Vlachynský. Domácí hráči a diváci se velmi zlobili na hlavního rozhodčího, který neodpískal pokutový kop za faul ve velkém čtverci. Utkání skončilo remízou a v penaltovém rozstřelu byli šťastnější hosté.

Rozhodčí: Tkadlec. Březová: Válek – Čapák, Bednařík Zd., Krumpolc, Nášel, Kališ, Zedníček, Štětkář, Starý, Stuchlík, Večeřa D. Střídal: Macík Petr. Halenkovice: Vykoukal – Vlachynský, Gabrhelík, Marholt P., Fojtík, Sudolský, Kadlčák, Bořuta, Gabrhelík O., Kašpárek, Marholt D. Střídal: Liška.

VŠEMINA – KAŠAVA 0:2 (0:1)

V 10. minutě se do vyložené šance dostal všeminský Martin Bednařík, ale tváří v tvář brankáři nezamířil přesně. Bohužel pro domácí to byla jediná tutovka v celém zápase. Postupem času se dostávali do své obvyklé podzimní herní agónie, čehož aktivnější hosté využili. Nejprve nastřelili tyčku a ve 21. minutě se dostali po pěkné kombinaci do vedení. Obraz hry se po přestávce nezměnil a v 62. minutě přidala Kašava pojistku po standardní situaci. Všemina si nedokázala vytvořit žádnou herní převahu, a tak se utkání již jen dohrávalo.

Branky: 19. Červenka J., 63. Zbranek Petr. Všemina: Gajdošík Pavel – Železník, Mikšík, Burša, Čala – Vala M. (Turčik), Bednařík D., Rathúský, Holík – Pavelka P. (Gajdošík Petr), Bednařík M. Kašava: Krist – Červenka J., Gavenda, Horsák, Kocourek, Javořík, Křížka, Křižka, Tomeček, Zbranek Pavel, Zbranek Petr. Střídali: Krčma, Šumšal, Červenka T.

ŽLUTAVA – TEČOVICE B 1:3 (1:0)

Poslední tým tabulky ze Žlutavy potřebuje v boji o záchranu zabrat a také se ve 24. minutě ujal gólem Goiše vedení, které domácí drželi až do 53. minuty. To se prosadil Poulíček a vyrovnal. Hosty gól nakopl a o osm minut později Čeleďa z penalty otočil výsledek. Výhru pak potvrdil Říháček. Žlutava tak i nadále zůstává s jedinou výhrou po penaltách poslední.

Branky: 24. Goiš – 53. Poulíček, 61. Čeleďa (pen.), 80. Řiháček. Žlutava: Kocián – Novák, Brázdil, Stoklásek, Doležel, Tauš Mich., Polák, Goiš M., Tauš Mat., Žitný, Goiš J. Střídali: Čevora, Mišurec Z., Kozák, Mišurec M. Tečovice B: Miklas – Křen, Středulinský, Koplík, Kristek, Řiháček, Čeleďa, Soják, Poulíček, Bořuta, Ševčík, Střídal: Prokop.

KOSTELEC – TRNAVA 7:0 (5:0)

V sychravém nedělním odpoledni přijela do Kostelce namotivovaná Trnava, což dokazovala jejich 45minutová rozcvička. Prvních 5 minut nepůjčili domácím míč, nicméně to bylo z jejich strany téměř vše. Poté již se projevila zkušenost domácího týmu a do 30. minuty bylo rozhodnuto, když Kostelec vedl 3:0. Do poločasové přestávky domácí přidali další 2 branky. Po přestávce Kostelec prostřídal, ale i tak kontroloval průběh utkání. Svou jasnou výhru pojistil ještě dvěma góly.

Branky: 15. Dočkal, 20., 25. a 34. Novotný, 45. Velikovský, 61. Novotný, 64. Staněk. Kostelec: Fišer – Staněk, Vaculík, Kolář, Gajdošík, Velikovský, Grác, Karpeko, Dočkal, Krajča, Novotný. Střídali: Dostál, Pilka, Brabec. Trnava: Váhala – Rybák, Slováček, Hradilík, Chytil, Katrňák, Gerych, Sedláček, Soukup, Tomšů, Čala.

SPYTIHNĚV – ŠTÍPA 1:2 (0:0)

Po bezbrankové první půli šla Spytihněv do vedení trefou Poláška ze 65. minuty. Dlouho to vypadalo, že body zůstanou ve Spytihněvi. Až devět minut před koncem Stodůlka vyrovnal a v 86. minutě naložil všechny tři body na cestu domů Gracl.

Branky: 65. Polášek – 81. Stodůlka, 86. Gracl. Spytihněv: Jablonický – Kowalczyk, Přikryl, Sedláček, Polášek, Kraváček, Vykoukal (69. Leone), Chmel, Janošek, Hořinka, Zámečník. Štípa: Mikulík – Suchý, Hrančík M., Šebík, Štěpaník, Jurásek, Sovják, Stodůlka, Gažda, Hrančík L., Gracl. Střídali: Julina, Kutra.

POHOŘELICE – FRYŠTÁK B 3:2 (2:0)

K utkání se fryštácké béčko scházelo velmi obtížně. Nakonec se na cestu do Pohořelic vydalo jen jedenáct hráčů. Samotný zápas rozhodl první poločas, ve kterém hosté nedokázali dvakrát ubránit Ruzseláka a Pohořelice vedly 2:0. Po změně stran Fryšták znovu inkasoval. Zlepšeným výkonem však potom dokázal zdramatizovat zbytek utkání, když snížil až na rozdíl jediné branky.Vyrovnat se mu ovšem už nepodařilo.

Branky: 18. a 32. Ruszelák M., 56. Ruszelák P. – 75. Jadrníček, 80. Doležel. Rozhodčí: Goňa. Pohořelice: Holomek – Bartuněk, Plesník, Vrzala, Strakoš, Hronek, Bičan, Trčka, Jakubowicz, Ruszelák M., Ruszelák P. Střídali: Kašný, Kolář. Fryšták B: Jasenský – Jadrníček, Večeřa, Hubáček, Naňák, Bartoň, Branný, Kučera, Šobáň, Křenek, Doležel.

PŘÍLUKY B – RUDIMOV 4:0 (2:0)

Rezerva Příluk stále stíhá v tabulce vedoucí duo rezerv Štítné nad Vláří a Luhačovic, a tak si s nevyzpytatelným Rudimovem nemohla dovolit zaváhat. A také po půlhodině hry vstřelila dva slepené góly Janků a Kopalem během tří minut. A když po hodině hry přidal třetí gól, bylo prakticky rozhodnuto. V 90. minutě už jen z penalty zvýšil vedení brankář Příluk Petr Metela.

Branky: 32. Janků, 35. Kopal, 58. Mezírka, 90. Metela (pen.). Příluky: Metela – Lošťák, Januš, Vlček, Janků, Bittner, Mezírka, Kopal, Šuta, Čecho, Pajtáš. Střídali: Pavelka, Machala, Polanský, Sobotka. Rudimov: Sokolovič – Maňák, Koubek, Černík, Frolo, Mikulec, Majc, Saňák, Bárta, Kubíček, Poláček. Střídal: Kovařík.

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU ZDE

BRATŘEJOV – TICHOV 2:4 (1:1)

První velkou brankovou příležitost měl Tichov již v 1. minutě, ale nevyužil ji. Tlak hostů však domácí překvapil a prakticky celý první poločas se hledali. Tichovští byli kombinačně lepší a bojovnější. V 17. minutě Majzlík využil přihrávku od kapitána Stružky a vsítil první gól hostů. Další šance však trestuhodně neproměňovali, a přišel trest. Při jednom z mála útoků Bratřejova ve 41. minutě tichovský M. Maniš zahrál v pokutovém území rukou a penaltu proměnil Gerža Petr. Po přestávce se ujali domácí vedení, když se v 50. minutě Tomšů podařilo přihrávkou v pokutovém území najít spoluhráče Daniela Geržu a ten střelou bez přípravy prostřelil všechny hráče i brankáře. Hosté však nezpanikařili a dál si hráli svoji hru. Odměnou jim byla druhá branka, kterou vstřelil už v 54. minutě opět Majzlík po přesné přihrávce od spoluhráče Bělašky. Další branku Tichov přidal v 69. minutě, když obětavě hrající Josef Struška přerušil útok Bratřejova a rychlou a přesnou přihrávkou poslal do brejku opět Majzlíka, který přehodil vybíhajícího brankáře Podešvu. Hosté pak už domácí prakticky k ničemu nebezpečnému nepustili a střelecky nenasytný Majzlík v 77. minutě přidal čtvrtý gól.

Branky: 41. Gerža P. (pen.), 50. Gerža D. – 17., 54., 69. a 77. Majzlík. Bratřejov: Podešva – Polčák, Beněk, Kalenda, Bednařík, Gerža D., Gerža P., Janeczko, Tomšů P., Tomšů J., Černý. Střídali: Tomšů M., Kocourek. Tichov: Maniš J. – Juřička, Hruška, Maniš M., Stružka, Kulíšek, Plšek, Bařinka, Struška, Filák, Majzlík. Střídali: Naňák, Maniš F.

DRNOVICE – POTEČ 3:0 (3:0)

Nováček soutěže z Drnovic na soupeře vletěl a během tří minut vstřelil dva góly. Nejprve otevřel skóre v 5. minutě Zoubek a o tři minuty později už fanoušci Drnovic jásali podruhé po trefě Lukáše. Výborný poločas pro domácí pak pečetil třetím gólem ve 34. minutě opět Zoubek a vypadalo to na debakl. Poteč však vyrovnala hru, ale na drama se tentokrát nezmohla.

Branky: 5. a 34. Zoubek, 8. Lukáš. Drnovice: Struška – Zoubek, Horáček, Naňák, Lukáš M., Gbelec, Dorničák Luk., Dorničák Lad., Húšť, Vrána, Kostka. Střídali: Dluhoš, Honek B., Machů. Poteč: Kolařík – Tvarůžek, Sukup, Rösner, Procházka, Faldík, Čtvrtlík, Valčík, Pešout, Slovák, Masař. Střídali: Houžvička, Juřica, Bartoška, Juřica.

POZLOVICE – BŘEZŮVKY 3:4 (0:2)

Už ve 22. minutě se Březůvky ujaly vedení po nešťastném vlastním gólu Adolta, navíc ve 38. minutě vedení zvýšil Kamenčák. Jenže hned po přestávce snížil domácí Galuška. Posledních dvacet minut se zápas změnil v pořádnou přestřelku. Nejprve v 74. a 78. minutě zvýšili vedení na 4:1 Votava s Kamenčákem. Zdálo se být hotovo, ale hned o minutu později Stolařík snížil na 2:4 a v 89. Čech na 3:4. V hektickém závěru ale Pozlovice již vyrovnat nedokázaly a Březůvky si odvezly cennou výhru.

Branky: 48. Galuška, 79. Stolařík, 89. Čech – 22. vlastní (Adolt), 38. a 78. Kamenčák R., 74. Votava. Pozlovice: Vaškůj – Zoubek, Bartončík, Bernátek, Galuška, Máčala, Bača, Stolařík, Hasoň, Čech, Adolt. Střídali: Coufalík, Mizera, Jančařík. Březůvky: Ševeček – Slovák, Vyoral, Krajča, Horňáček, Gregor, Mikel, Lakomý, Mlček, Kamenčák, Votava. Střídali: Sviečka, Kmošek, Kamenčák R.

ŠTÍTNÁ N. VL. B – ŠANOV 1:2 NA PEN. (0:0)

Ve Štítné se hrál vyrovnaný zápas. Domácí si sice vytvořili v prvním poločase více gólových příležitostí, ale poločas skončil bez branek. Vyrovnaný průběh měla i druhá půle. Do vedení šli hosté ze Šanova po pěkné akci v 63. minutě, kdy si na centr z pravého křídla naběhl Prchlík a hlavou nedal brankáři šanci. Na 1:1 vyrovnal v 74. minutě František Liška z 20 metrů. Štítná se ještě snažila o vítěznou branku, ale ztroskotávala na výborně chytajícím brankáři Šanova Gazdíkovi. O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější hosté.

Branky: 74. Liška – 63. Prchlík. Rozhodčí: Ruman, 100 diváků. Štítná B: Kuja – Babulík, Sloboda, Holba, Bartoš, Divoš, Šimoník (41. Polášek), Žabka Martin, Polách (85. Chromáček), Liška František, Sába (68. Krupík). Šanov: Gazdík – Peléšek, Ščuglík, Chlebana, Tureček, Macík, Šebák, Šoman, Prchlík, Gromský, Zach.

NEUBUZ – VELKÝ OŘECHOV 5:3 (3:2)

Neubuz začala náramně a už po deseti minutách vedla 3:0. První gól dal Michal Pšenka v 1. minutě, když únikem obešel brankáře. V 10. minutě přispěl domácím k navýšení skóre vlastním gólem Tomáš Minařík. A vzápětí přidal další gól neubuzský Zdeněk Zubíček. Pak ale hráč hostí Jiří Maňásek krásným padáčkem překvapil domácího brankáře Pavlase, který byl na výletě u velkého vápna. Od té doby hosté převzali iniciativu, a když přidal opět Jiří Maňásek ve 45. minutě branku do kabin, nic už tak jednoznačné nebylo. Do druhé půle nastoupili domácí s očekáváním dalšího náporu hostů, ale každý jejich pokus již v zárodku zastavili. Hráč Neubuzi Martin Vrba pak v 63. minutě z protiútoku dal branku na 4:2. A Zdeněk Zubíček přidal v 85. minutě pátý gól. Těsně před koncem ještě upravil stav utkání na 5:3 hráč Velkého Ořechova David Sedlář.

Branky: 1. Pšenka, 10. vlastní (Minařík), 11. a 85. Zubíček, 63. Vrba – 13. a 45. Maňásek, 88. Sedlář. Rozhodčí: Valenta, 68 diváků. Neubuz: Pavlas – Budjač, Loubal, Červenka, Vaculka – Minařík, Zubíček Z., Ďuriš, Březík – Vrba, Pšenka. Střídal: Sovják. Trenér: Rudl. Velký Ořechov: Minařík M. – Svízela L., Minařík T., Krajča, Zábojník – Baďura, Sedlář, Talášek, Svízela D.- Maňásek, Kopl. Střídali: Polcer, Čevela. Trenér: Maňásek.

DOUBRAVY – LUHAČOVICE B 3:2 NA PEN. (1:1)

Doubravy se hned ve 4. minutě ujaly vedení, kdy po přihrávce Sklenáře nekompromisně zavěsil Žalůdek. Ve 14. minutě se zaskvěl brankář domácích Skovajsa, který zlikvidoval tři gólové tutovky hostí, a udržel tak čisté konto. Jenže pak přišla 17. minuta, kdy hosté z Luhačovic nejprve faulovali v pokutovém území domácího Hvozdenského a pak se dva jejich útočníci srazili, což ovšem rozhodčí zcela nepochopitelně viděl jako faul domácích hráčů a odpískal penaltu, kterou hosté z Luhačovic proměnili, a vyrovnali tak stav utkání na 1:1. Po přestávce se domácí z Doubrav do svého soupeře urputně zakousli a snažili se výsledek zápasu zvrátit ve svůj prospěch. Ve 47. minutě střílel Jakeš, ale jen do rukou brankáře. Ani hosté nezaháleli, v 51. minutě nastřelili břevno. V 56. a 61. minutě opět domácí Žalůdek mířil přímo do gólmana. V 76. byl neustálý tlak Doubrav korunován úspěchem. Zetek vsítil po přihrávce Gregora vedoucí branku na 2:1. Jenže vše zvrátila 88. minuta, kdy hosté po kopu z rohu hlavičkou překonali domácího brankaře a vyrovnali. Rozhodnutí přišlo v penaltovém rozstřelu, v němž uspěly Doubravy.

Branky: 3. Žalůdek, 75. Zetek – 16. Červenka, 87. Bartek. Doubravy: Skovajsa – Halbsgut, Páleníček, Zetek, Jakeš, Žalůdek, Gregor, Hvozdenský, Sklenář, Bernatík, Paták. Luhačovice B: Coufalík M. – Jelínek, Zmeškal, Červenka, Michna, Zerzan, Slezák, Bartek, Zicha, Coufalík P., Baumann. Střídali: Kořenek, Mikel.

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Lidovec Benešík: Česku je to jedno. Slovák či Japonec

„Česká republika je maximálně tolerantní země. Když se podíváte na to, že volby vyhráli ekonomičtí migranti, tak jednoznačně můžeme EU říct, že nejsme žádní xenofobové. U nás je to jedno: Slovák nebo Japonec,“ sdělil Ondřej Benešík jediný lidovecký poslanec z našeho kraje.