FRYŠTÁK B – TRNAVA 3:1 (1:0)

Fryšták byl v utkání favoritem a celý zápas tuto roli potvrzoval. Prakticky to byl souboj o překonání obranného valu Trnavy. Z množství střeleckých příležitostí využili domácí v prvním poločase jen jednu, když se ve 35. minutě trefil výborně hrající Kučera. Střední záložník domácích byl k nezastavení, vymýšlel neuvěřitelné přihrávky pro své spoluhráče, střílel a dokázal se taky prosadit. Po deseti minutách druhého poločasu zajistil Kučera Fryštáku dvougólový náskok. Fryšták v této sezóně dává možnost získávat zkušenosti v kategorii dospělých dorostencům a ti rozhodně prozatím nezklamali. Důkazem je nejlepší střelec B mužstva po podzimní části Hřebačka, který v 60. minutě přidal svoji třetí jarní trefu i třetí přesný zásah do sítě Trnavy. Poslední půlhodina už byla tedy pouhou dohrávkou rozhodnutého utkání, které nakonec skončilo 3:1. Hosté totiž v nastaveném čase překonali obranu i brankáře Fryštáku po zakončení Hradilíka.

Branky: 34. a 55. Kučera, 60. Hřebačka – 90. Hradilík.

SK ZLÍN – BŘEZOVÁ 5:1 (3:1)

Pasecké áčko si udrželo čtyřbodový odstup před druhým Kostelcem a zároveň o čtyři góly vylepšilo své skóre, když na vršavské umělce porazilo Březovou 5:1. O všechny branky se přitom postarali domácí hráči. Ve 23. minutě si Michal Kopečný dal vlastní gól, když nešťastně tečoval míč do protipohybu gólmana. Za osm minut ovšem srovnal Denis Zedník a do poločasu Pasekáři vedli už 3:1 po brankách Vaška Talaše a Denise Zedníka. Po hodině hry zvýšil na 4:1 domácí kapitán Jarda Štěpánek a na konečných 5:1 pro SK Zlín 1931 upravil v 88. minutě svým hattrickovým gólem Zedník. V brance Pasek se poprvé v sezóně na celých devadesát minut usadil Zdeněk Ryška, který proti stejnému soupeři už na podzim odchytal půlhodinu. V základní sestavě se také objevil staronový hráč Matěj Kostka, který za pasecký klub hrával v mládežnických kategoriích. „Vyhráli jsme s přehledem a vytěžili povinné tři body. Uvidíme, co nás čeká příští týden s Kostelcem. Věřím, že to bude lepší fotbal než dnes," přeje si trenér Michal Tuna.

Branky: 31., 43. a 88. Zedník, 34. Talaš, 61. Štěpánek – 23. vlastní (Kopečný). Zlín: Ryška – Jermakov, Kopečný M., Krčmář, Kostka – Zedník, Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů – Talaš (70. Juruška).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Pohořelice – Halenkovice 4:1 (2:0), 8., 24., 53., 57. Ruszelák – 51. Fojtík. Kostelec – Kašava 5:4 (4:1), 8., 45. Novotný, 33. Bačák, 44. Krajča, 72. Dočkal – 45. Zbranek, 47. Křižka, 61. Červenka, 70. Marušák. Žlutava – Všemina 4:3 p. (2:1), 8. Antoš, 13., 61. Mařák – 33. Mikšík, 47. Karlík, 88. Bednár. Štípa – Louky 1:0 p., Spytihněv – Tečovice B 2:1 p. (1:1), 35. Zbožínek – 15. Prokop.

ŠTÍTNÁ N. VL. B – TICHOV 5:2 (3:2)

Úvod vyšel domácím náramně. Už v 16. minutě po brance Fagulce a dvou brankách Holby vedlo štítenské béčko 3:0. Přestože se vesměs hrálo na polovině Tichova, hosté se po chybách domácí obrany a dvou brankách dostali opět do hry. Poločas tak skončil 3:2 a v domácí kabině bylo zřejmě horko. Druhý poločas však hosté po pár minutách zcela odpadli fyzicky, a tak po brankách Pukýše a znovu Fagulce Štítná zaslouženě porazila Tichov 5:2.

Branky: 4. a 84. Fagulec, 11. a 16. Holba, 67. Pukýš – 36. Maňas, 40. Hrdlička. Rozhodčí: Frajt Oldřich, 80 diváků. Štítná: Marcaník – Fojtík (72. Krupík P.), Maryáš, Babulík, Polášek – Štěpančík, Šenkeřík (46. Liška Jar.), Pukýš (78. Sába), Bartoš – Holba, Fagulec. Tichov: Maniš J. – Hruška, Maniš M., Hrdlička, Maňas, Ščuglík, Kulíšek, Maniš F., Naňák, Sochora, Bělaška.

DOUBRAVY – BŘEZŮVKY 4:1 (2:0)

Doubravští hráči nastoupili proti sousedním Březůvkám. Šance se zpočátku střídaly na obou stranách. Domácí několikrát ohrozili branku hostí a ti na oplátku nastřelili břevno doubravské branky. Brankář domácích L. Skovajsa měl tentokrát hodně štěstí, které sice k fotbalu patří, ale ne vždy měří na obě strany stejně. Pak přišla 23. minuta, kdy po skvěle kopnutém rohu P. Bernatíka vstřelil hlavičkou první branku domácích Martin Mikel. Ve 40. minutě byl vyloučen hráč hostí za faul na Petra Páleníčka na hranici pokutového území ve vyloženě gólové pozici. Následný přímý kop proměnil D. Sklenář v branku a stav byl 2:0 ve prospěch Doubrav. Ve 44. minutě byl vyloučen domácí Robert Grossert za nesportovní chování, které však hodně divadelně přihrál hráč Březůvek.

Druhý poločas začal stejně jako první ve znamení oťukávání soupeře z obou stran. Pak přišla 57. minuta a nařízený trestný kop proti Doubravám, který Kamenčák proměnil po přihrávce ve snižující branku. Pak už ale Doubravy ovládly vývoj zápasu a v 63. minutě zvýšil Martin Mikel na 3:1. Převahu a celkové vítězství Doubrav pečetil v 69. minutě J. Žalůdek, který po hrubici brankáře hostí zvýšil na konečných 4:1.

Branky: 23. a 62. Mikel, 44. Sklenář, 68. Žalůdek – 56. Kamenčák. Doubravy: Skovajsa – Zetek, Paták, Sklenář, Chmela – Mikel M., Bernatík, Hvozdenský, Grossert – Páleníček, Žalůdek. Střídali: Mikel L., Šimek.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Luhačovice B – Bratřejov 3:0 (1:0), 40. Rejda, 55. Gregor, 85. Jelínek. Rudimov – Neubuz 2:5 (1:4), 41. Ruman, 53. Maňák – 1. Ševců, 10., 16., 40. Vrba, 75. Zubíček. Příluky B – Šanov 11:0 (7:0), 11., 22., 28., 32., 38. Votava, 18., 67. Mezírka, 43., 80., 81., 86. Dederle. Velký Ořechov – Poteč 1:2 (1:0), 21. Sedlář – 68. Slovák, 90. Faldík. Pozlovice – Drnovice 3:1 (1:1), 38. Bača, 75., 80. Galuška – 2. Zoubek.

1. Příluky B 15 12 0 3 52:21 35 1 0
2. Luhačovice B 15 11 0 4 55:16 34 0 1
3. Štítná n. Vl. B 15 10 0 5 33:27 31 1 2
4. Pozlovice 15 10 0 5 38:26 30 2 2
5. Neubuz 15 10 0 5 52:44 29 1 0
6. Březůvky 15 9 0 6 51:33 27 0 0
7. Poteč 15 9 0 6 38:27 27 1 1
8. Doubravy 15 8 0 7 31:32 23 2 1