FRYŠTÁK B – LOUKY 0:2 (0:0)

V prvním poločase gól nepadl. Za Louky se mohl prosadit Adam Podaný a Kuba Michalovský. V prvním případě však zasáhl fryštácký gólman a ve druhém případě střela těsně minula branku. Brankář domácích se zaskvěl i proti přímému kopu Adama Podaného. Své šance měli i hráči Fryštáku, kteří využívali šířku hřiště a své rychlé ofenzivní hráče. Několikrát musel zasáhnout loucký brankář Radek Janča a jednu vyloženou gólovku zblokovala obrana. Po přestávce se hráči hostí Podanému nadvakrát podařilo překonat gólmana. Po dalších patnácti minutách se navíc po samostatném úniku prosadil Zdeněk Sadil a Louky už vedly o dva góly. Fryšták pak sice zvýšil svoji aktivitu a několikrát bylo před bránou hostí velmi rušno, ani to však ke gólu nevedlo.

Branky: 48. Podaný, 61. Sadil. Rozhodčí: Frajt. Fryšták: Jasenský – Večeřa, Hubáček, Naňák, Bartoň, Branný, Kučera, Šobáň, Odstrčil (52. Košák), Hřebačka, Tlusták. Louky: Janča R. – Kadlík R., Mikač, Malota, Pisklák – Laciga, Bača, Landt, Sadil – Michalovský, Podaný. Střídali: Pohořelský, Kadlík J., Valerián.

SK ZLÍN – VŠEMINA 5:1 (2:1)

Domácí se už zkraje utkání museli vzpamatovávat z obdržené branky. V 5. minutě Všemina zahrávala přímý kop, přetažený míč brankář Švec nedokázal pořádně vyboxovat, namířil jej na nehlídaného soupeře, který přihrál podél brankové čáry a jeho spoluhráč lehkým dotekem nasměroval balon do sítě. Pasekáři měli problém sehrát se, jejich přihrávky byly nepřesné a soupeř těžil i z jejich nedostatečného pohybu. Srovnat skóre se Pasekářům podařilo ve 25. minutě, kdy Jirku Jermakova uvolnil ve vápně Aleš Langr a Jermakov z levé strany zblízka trefil skulinu mezi brankářovýma nohama. Ve 47. minutě si brankář Všeminy vybral slabou chvíli, když nevystihl trajektorii míče z kopačky Tomáše Pecníka. Tím se domácí dostali do vedení, které už si nenechali vzít. Prvních deset minut druhé půle domácí předváděli lepší hru a byly z toho dva další góly. Trefil se Alda Langr a poté výstavní ranou do levého růžku zvýšil Jarda Štěpánek na 4:1. Před koncem ještě střídající Marek Slovák dorazil do brány míč odražený od břevna a v 87. minutě tak upravil na konečných 5:1.

Branky: 25. Jermakov, 47. Pecník, 50. Langr, 55. Štěpánek, 87. Slovák – 5. Bednařík. SK Zlín: Švec – Pecník (71. Slovák), Tuna (15. Kopečný M.), Krčmář, Šoula – Zedník (78. Juruška), Langr, Kabourek, Štěpánek, Machů – Jermakov. Všemina: Gajdošík – Holík, Železník, Burša, Bednařík, Pavelka, Kordula, Vala, Mikšík, Bednařík, Martinů (75. Turčik).

KAŠAVA – ŽLUTAVA 5:1 (2:0)

Duel týmů ze spodních pater tabulky ovládla domácí Kašava. V 55. minutě zvyšoval Krist už na 3:0, pak se prosadili i hosté díky Goišovi, ale Kašava nepřipustila komplikaci a do konce zápasu ještě dvakrát skórovala.

Branky: 2. a 90. Zbranek Pav., 23. Javořík, 55. Krist, 75. Krčma – 60. Goiš J. Kašava: Krist – Červenka J., Gavenda, Horsák, Javořík, Krčma, Křižka, Křížka, Šumšal, Zbranek Pavel, Zbranek Petr, Červenka T.. Žlutava: Kocián – Novák, Brázdil, Stoklásek, Doležel, Tauš Mich., Polák, Goiš M., Tauš Mat., Žitný M., Goiš J. Střídali: Mišurec Z., Mišurec M.

ŠTÍPA – POHOŘELICE 5:1 (0:0)

První půle byla vyrovnaná, hrálo se víceméně ve středu hřiště, domácí se osmělovali postupně nevýraznými střelami ze střední a větší vzdálenosti, hosté branku domácích neohrozili vůbec. První poločas tak skončil bez branek. Zato ve druhém poločase se hned ve 48. minutě prosadil po zpětné přihrávce zblízka štípský Štěpaník. Ten přidal za dvě minuty další branku po ukázkové narážečce v pokutovém území. Za další 4 minuty technicky obstřelil brankáře Pohořelic Stodůlka. V 62. minutě se blýskl krásnou akcí mladičký Tomáš Holík, který krátce po příchodu na hřiště obešel 3 hráče a připravil krásně druhý gól Stodůlkovi. Pátou ránu hostům zasadil v 69. minutě Gracl. V tu chvíli domácí pod dojmem vedení polevili, prostřídali sestavu a v samém závěru nedůrazem dovolili hostům zkorigovat výsledek.

Branky: 48. a 50. Štěpaník, 54. a 65. Stodůlka, 69. Gracl – 87. Ruszelák. Štípa: Suchý – Hrančík M., Šebík, Sovják, Gažda, Gracl, Kutra, Štěpaník, Julina, Hrančík L., Urbánek. Střídali: Jurásek, Stodůlka, Šarman, Nuhlíček, Holík. Pohořelice: Holomek – Bartuněk, Plesník, Strakoš, Hronek, Bičan, Trčka, Čonka, Ruszelák, Žák, Dokoupil.

HALENKOVICE – KOSTELEC 1:3 (0:1)

Kostelec se udržel v těsném závěsu za vedoucím SK Zlín, když v Halenkovicích získal tři body. Do vedení jej dostal v první půli Krajča, v 54. minutě zvýšil Dočkal, za minutu sice snížil halenkovický Kadlčák, ale záhy Novotný hosty opět uklidnil a po hodině stanovil konečný výsledek.

Branky: 55. Kadlčák – 38. Krajča, 54. Dočkal, 60. Novotný. Halenkovice: Vykoukal – Vlachynský, Gabrhelík R. (55. Fojtík), Režný T., Marholt, Kadlčák, Sudolský, Kulenda, Kašpar, Gabrhelík L., Polášek. Kostelec: Fišer – Staněk, Vaculík, Kolář, Gajdošík, Velikovský (89. Brabec), Grác, Karpeko, Dočkal, Krajča, Novotný.

TRNAVA – SPYTIHNĚV 4:1 (2:0)

V prvním poločase byli domácí ve všech směrech lepším týmem a po brankách rychlíka Hradilíka a Čaly po standardní situaci získali dvoubrankový náskok. Spytihněv ale utkání nevzdala a po změně stran díky chybě Trnavy snížila na 1:2. Poté se hnali za vyrovnáním a byli lepší, ovšem domácí využili pootevřených zadních vrátek, vybojovali v 75. minutě penaltu a znovu vedli o dva góly. Branka Spytihněv utlumila a pět minut před koncem se podruhé prosadil Hradilík.

Branky: 16., 86. Hradilík, 37. Čala, 75. Soukup – 56. Hořinka. Trnava: Váhala – Rybák, Čala S., Slováček, Hradilík, Kučera, Chytil, Katrňák, Soukup, Malčík, Čala M. Střídali: Gerych, Sedláček. Spytihněv: Jablonický – Kowalczyk, Přikryl J., Sedláček, Polášek, Kraváček, Rozsypálek, Chmel, Janošek, Hořinka, Zámečník. Střídali: Vykoukal, Přikryl F.

TEČOVICE B – BŘEZOVÁ 3:1 (1:0)

Domácí zatlačili soupeře před jeho pokutové území, vytvořili si převahu a měli výrazně více ze hry. Po šťastné Poulíčkově střele z hranice šestnáctky, kterou gólman Válek tečoval do vlastní sítě, vedli 1:0. Následovalo několik šancí Tečovic, ale hráči je nedokázali využít ke skórování. Hosté hrozili pouze z ojedinělých akcí po brejcích, když nejvýraznější šance měl Stuchlík. Po přestávce si Březová vytvořila několik příležitostí, ze kterých ale nedokázala skórovat. Oživení hry přinesl do hry střídající Adam Řiháček a domácí získali opět vedoucí roli v zápase. V 68. minutě odstoupil brankář hostí Válek, ale jeho náhradník z pole si svými zákroky vysloužil pochvalu. Zlikvidoval dorážku T. Řiháčka z hranice pěti metrů a dva střelecké pokusy domácích z hranice velkého vápna. Kapituloval až po střele Ševčíka k tyči a hlavičce T. Řiháčka po rohovém kopu. Před koncem se hostům podařilo snížit na 1:3 po chybě tečovického brankáře Miklase.

Branky: 4. Poulíček, 75. Ševčík, 80. Řiháček T. – 82. Stuchlík. Rozhodčí: Mikeska – Horáček, Řiháček, 40 diváků. Tečovice B: Miklas – Středulinský R. – Středulinský J., Křen, Kristek R. (60. Řiháček T.) – Koplík, Čeleďa (82. Budín), Poulíček M. (52. Řiháček A.), Ševčík – Bořuta, Piňos (83. Závoda). Trenér: Křen. Březová: Válek (68. Červenka) – Čapák, Bednařík, Krumpolc, Nášel, Kališ, Zedníček, Štětkář, Večeřa D., Stuchlík, Večeřa J.

NEUBUZ – DOUBRAVY 6:2 (4:1)

Neubuz začala ve vlažném tempu, a tak ji za to v 8. minutě potrestal Gregor, který dostal hosty do vedení. Domácím trvalo půl hodiny, než dal Michal Pšenka vyrovnávající gól. Poté už začali hrát svoji hru a během 10 minut vsítili další tři branky – ve 35. minutě Martin Vrba, ve 41. minutě Miroslav Minařík a branku do šatny dal Lukáš Hűbler. Druhý poločas byl přehlídkou proměněných pokutových kopů. V 55. minutě z penalty vsítil doubravský Sklenář, potom v 77. minutě domácí Loubal a v 86. minutě taktéž z pokutového kopu na 6:2 upravil Jakub Štefek.

Branky: 30. Pšenka, 35. Vrba, 41. Minařík, 44. Hübler, 77. Loubal (pen.), 86. Štefek (pen.) – 8. Gregor, 55. Sklenář (pen.). Neubuz: Kašpárek – Budjač, Loubal, Ďuriš, Vaculka – Minařík, Zubíček Z., Knápek, Hűbler – Pšenka, Vrba. Střídali: Pavlas, Ševců, Štefek, Červenka, Sedláček. Trenér: Rudl Martin. Doubravy: Grossert – Halbsgut, Páleníček, Zetek, Chmela – Žaludek, Gregor, Hvozdenský, Sklenář – Bernatík, Paták. Střídali: Jakeš, Stodůlka. Trenér: Sklenář David.

LUHAČOVICE B – PŘÍLUKY B 1:2 (0:1)

Domácí souboj o čelo tabulky přestali zvládat již ve 4. minutě. Kuchař místo odkopu volil přihrávku, kterou vystihl Mezírka, navedl si míč na střed pole a pěknou střelou z hranice pokutového území vymetl levý spodní kout brány Kořenka – 0:1. Hosté se po rychlé brance začali soustředit na bránění a domácí během první půle nepustili do vážnější šance. Do druhé půle nastoupily Luhačovice aktivně a snažily se co nejdřív vyrovnat. Do obrovské šance se dostal Šerý, ale střílený centr od Jelínka promáchl před opuštěnou brankou. Hosté spoléhali především na rychlé protiútoky a jeden jim vyšel znamenitě v 75. minutě. Pajtáš vysunul naběhnutého Mezírku, který obešel vyběhnutého Kořenka a uklidil míč do sítě – 0:2. Domácí se chytli naděje na bodový zisk v 80. minutě, kdy po levé straně prošel Jelínek a jeho střílený centr zasunul s přispěním dobíhajícího obránce Liška – 1:2. V 85. minutě zastavil Kuchař v souboji Pajtáše a k překvapení všech obdržel červenou kartu. Domácí se ke konci zápasu už nedostali do vážnější šance, a tak hosté vybojovali jednobodový náskok před jarní částí soutěže.

Branky: 80. Liška – 4., 75. Mezírka. Luhačovice B: Kořenek Jak. – Jelínek, Zmeškal, Červenka, Zerzan, Slezák, Kraus, Liška, Michna, Kořenek Jan, Kuchař. Střídali: Šerý, Čala, Coufalík. Příluky B: Metela – Polanský, Januš, Janků, Vlček, Bittner, Lošťák st. (65. Machala), Pajtáš, Šuta, Mezírka, Zahradnický.

TICHOV – DRNOVICE 1:0 na pen.

Domácí začali opatrně a hosté měli do 20. minuty mírnou převahu. Paradoxně však mohlo udeřit na jejich straně, když se k zakončení dostal tichovský Majzlík. Jeho střelu ve 22. minutě musel z brankové čáry vykopávat obránce Húšť. A když domácí brankář Maniš krásným zákrokem vytáhl na roh střelu drnovického Lukáše, šlo se do kabin za bezbrankového stavu. Po pauze se hrálo bojovně, avšak velké příležitosti se neobjevovaly, a když, tak je vyřešili brankáři. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Krajči tak musely rozhodnout pokutové kopy. Tam se obrátilo štěstí na hráče Tichova, kteří všechny penalty proměnili, a poté co brankář Maniš vykryl penaltu tichovskému Ladislavu Dorničákovi, který hraje za sousední Drnovice, bral Tichov 2 body za vítězství na pokutové kopy.

Tichov: Maniš J. – Hruška, Maniš M., Hrdlička, Maňas, Bělaška, Bařinka, Struška, Stružka, Majzlík, Kulíšek. Střídali: Plšek, Naňák, Smolek, Sochora. Drnovice: Struška – Gabko, Horáček, Naňák, Lukáš, Vlček, Dorničák Luk., Dorničák Lad., Húšť, Vrána (69. Obadal), Kostka.

ŠANOV – VELKÝ OŘECHOV 0:4 (0:1)

Domácí si ani na závěr podzimu nespravili chuť a hladce podlehli Velkému Ořechovu. Jednogólový náskok hosté rozšířili o tři trefy po změně stran.

Branky: 28. Sedlář, 50. Maňásek, 60. Talášek, 63. vlastní (Tureček). Šanov: Munster – Peléšek, Chlebana, Tureček, Šebák, Šoman, Gromský, Macík, Ševčík, Krajíček, Zach. Velký Ořechov: Sedlář A. – Svízela L., Minařík T., Krajča, Baďura, Minařík M., Sedlář D., Talášek, Svízela D., Polcer, Gajdůšek (46. Maňásek).

RUDIMOV – BRATŘEJOV 3:1 (2:1)

Domácí měli skvělý vstup do zápasu a už v 7. minutě díky Kovaříkovi a Majcovi vedli 2:0. Bratřejov se do utkání vrátil před pauzou, když se ve 43. minutě trefil Gerža. Hned po změně stran se ale radoval Černík a stav 3:1 pro Rudimov pak vydržel až do konce.

Branky: 6. Kovařík, 7. Majc, 47. Černík – 43. Gerža P. Rudimov: Kubíček – Maňák, Černík, Čech, Valčík – Frolo, Bartoš, Skočovský, Saňák – Majc, Kovařík (Koubek). Bratřejov: Ondřej – Tomšů M., Kalenda, Bednařík, Kocourek, Tomšů P., Gerža P., Gerža D., Janeczko, Černý, Tomšů J.

BŘEZŮVKY – ŠTÍTNÁ N. VL. B 7:1 (5:1)

Dvacet minut se oba týmy oťukávaly, ale poté Březůvky poprvé udeřily a od té chvíle se staly naprostými pány na hřišti. Do konce první půle domácí přidali ještě čtyři branky, Štítná zaznamenala čestný jeden gól. Domácí mašina válela pak i po změně stran, kdy se prosadila ještě dvakrát, a poklidně tak zakončila podzimní část soutěže.

Branky: 22. Mikel, 28. Mlček, 33. Kamenčák, 40. a 45. Votava, 48. a 68. Lakomý – 43. Fojtík. Březůvky: Ševeček – Slovák, Vyoral R., Krajča, Horňáček, Gregor, Mikel, Lakomý, Mlček. Střídali: Votava, Sviečka, Kamenčák, Vyoral Z., Řehák. Štítná nad Vl. B: Tkadlec – Velecký, Divoš, Sába, Pukýš, Bartoš, Žabka, Fojtík, Šimoník, Babulík, Krupík. Střídali: Cícha, Žabka R.

POTEČ – POZLOVICE 1:2 na pen. (1:0)

Domácí fotbalisté po celý zápas tvořili hru, ale do žádných vyložených příležitostí se nedokázali propracovat. Jen ve 33. minutě překonali hostujícího gólmana, ovšem na výhru jim to nestačilo, v 55. minutě se Pozlovicím z brejku podařilo vyrovnat. V rozstřelu pak byli šťastnější hosté.

Branky: 33. Sukup – 55. Galuška. Poteč: Kolařík – Tvarůžek, Rösner, Pešout, Juřica Z., Juřica V., Čtvrtlík, Novosád, Sukup, Faldík, Slovák. Střídali: Houžvička, Bartoška, Dobrotka. Pozlovice: Hájek – Divila, Plášek, Vrátník, Galuška, Máčala, Bača, Stolařík, Coufalík, Jančařík, Adámek.

1. Příluky B 13 9 1 0 3 36:20 29
2. Luhačovice B 13 9 0 1 3 48:15 28
3. Štítná n. Vl. B 13 8 1 2 2 28:22 28
4. Neubuz 13 8 1 0 4 46:37 26
5. Březůvky 13 8 0 0 5 47:28 24
6. Pozlovice 13 6 2 2 3 31:25 24
7. Poteč 13 6 1 1 5 33:26 21
8. Velký Ořechov 13 5 1 2 5 29:30 19